Geplaatst op: 10-05-2023
Auteur: Marc Gerlings

Problemen bij stapelbedden in vakantieparken?

Problemen bij stapelbedden in vakantieparken?

Een Nederlands meisje van vier jaar is afgelopen week levensgevaarlijk bekneld geraakt in een stapelbed in een vakantiehuisje in Oostenrijk. Een situatie die waarschijnlijk voorkomen had kunnen worden, meent VeiligheidNL. De organisatie ziet graag dat vakantieparken zich houden aan de gestelde veiligheidseisen.


Mieke Cotterink, onderzoeker kinderveiligheid van VeiligheidNL reageert op het incident: "Om ongelukken met kinderen die slapen in een stapelbed te voorkomen, zijn veiligheidseisen opgesteld. Deze zijn vastgelegd in een norm die geldig is in heel Europa. Eén van de eisen is dat het bovenste bed een vaste opstaande rand heeft, zodat een kind niet uit het bed kan rollen.


Een andere belangrijke eis is dat er geen openingen zijn waar een kind wel met het lichaam door kan, maar niet met het hoofd. Dit betekent geen openingen tussen 7.5 centimeter en 20 centimeter. Deze openingen zijn levensgevaarlijk: als een kind erin zakt kan het hoofd bekneld raken, waardoor het kind kan stikken.


Het probleem is dat in vakantiehuisjes soms gebruik gemaakt wordt van verouderd of tweedehands meubilair. Dat voldoet niet altijd aan de veiligheidseisen. Daarom is het belangrijk om hier als verhuurder alert op te zijn en dit te controleren. En bedden die onveilig zijn te vervangen. Plaats daarnaast een waarschuwing op het stapelbed, dat het bovenste bed niet bedoeld is voor kinderen jonger dan zes jaar.”


Trefwoorden: stapelbed, vakantiepark

CELTH



||| Nieuws |||

03/08/26
Exclusief voor leden
1,1% meer Nederlanders vieren zomervakantie in Turkije
De Turkse minister van Cultuur en Toerisme heeft afgelopen vrijdag tijdens een persconferentie in Istanbul de toerismecijfers van Turkije over de eerste helft van 2026 bekendgemaakt. In de eerste zes maanden van dit jaar ontving Turkije 25,8 miljoen internationale bezoekers.
03/08/26
Hilaria: kiezen voor adrenaline of beleving?
Een druk openingsweekend, 120.000 enthousiaste bezoekers en vooral heel veel lovende reacties op de nieuwe attracties. Het tijdelijke Park Hilaria 2026 is afgelopen weekend van start gegaan.
03/08/26
GoVolta wil verbinding naar Parijs
De Nederlandse Treinmaatschappij GoVolta wil ook binnenlandse reizigers vervoeren op haar toekomstige internationale verbindingen tussen Amsterdam en Parijs en tussen Amsterdam en Berlijn. Dat blijkt uit een nieuwe melding die de Autoriteit Consument & Markt (ACM) eind juli heeft ontvangen.
31/07/26
Gwendoline Cazenave spreker bij IWTTF congres in Utrecht
Hoe zorgt de reisindustrie ervoor dat meer mensen zich welkom, gezien en vertegenwoordigd voelen – als reiziger én als medewerker? Die vraag staat centraal tijdens het International Women in Travel and Tourism Forum Europe, dat op 16 en 17 september voor het eerst op het Europese vasteland plaatsvindt.
30/07/26
Droogte neemt toe
De droogte in Nederland neemt verder toe. De Rijn is bij het meetpunt Lobith nog nooit zo laag gemeten. Ook de Maas brengt door gebrek aan regen in het buitenland weinig zoetwater het land in. Daarom blijven maatregelen noodzakelijk.
30/07/26
Europa favoriet bij last minute boekingen reizen
De meest recente ANVR Boekingsmonitor uitgevoerd door NielsenIQ zien dat de last minute markt voor uitgaand toerisme volop in beweging blijft. Eén ding valt daarbij direct op, Europa is opnieuw de grote winnaar.
30/07/26
Groei economie ook door meer uitgaven in horeca
Volgens de eerste berekening van het CBS, op basis van nu beschikbare gegevens, groeide de economie (het bruto binnenlands product: bbp) in het tweede kwartaal van 2026 met 0,4 procent ten opzichte van het eerste kwartaal van 2026. Die kleine groei wordt ook mogelijk door de groei in de horeca.
30/07/26
Exclusief voor leden
KLM noteert positieve halfjaarcijfers maar is niet tevreden
De KLM Groep heeft in de eerste helft van 2026 een omzet van €6,9 miljard behaald, 8% meer dan in dezelfde periode vorig jaar. Het operationele resultaat kwam uit op €68 miljoen, een verbetering van €92 miljoen ten opzichte van vorig jaar. 'Niet genoeg voor een sterke basis', oordeelt het bedrijf. Zusteronderneming Transavia leidt verlies.

||| Agenda |||

03/09/26
03/09/26 t/m 03-09-26: Ruimte in de drukte
Het Openbare Ruimte Congres heeft het thema Ruimte in de drukte. Een actueler onderwerp is nauwelijk...
07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
14/09/26
14/09/26 t/m 14-09-26: Perspectief 2040: validatiewebinar
Perspectief 2040 krijgt steeds meer vorm. Maar voordat we de volgende stap zetten, wil NBTC toetsen ...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...
22/09/26
22/09/26 t/m 22-09-26: TravDay
TravDay 22 september in De Rijtuigenloods in Amersfoort.Na een geweldige 10e editie in het voorjaar,...