Nieuwe opleiding kandidaat jachtmakelaar van start
Professionalisering van de botenbranche
ROC Friese Poort in Sneek start met de mbo-opleiding Kandidaat Jachtmakelaar. De opleiding is een initiatief van brancheorganisatie HISWA-RECRON – ondernemersorganisatie voor watersport en recreatie – en de NBMS - Nederlandse Bond van Makelaars in Schepen. Zij constateerden een groeiende opleidingsbehoefte en werkten intensief samen met Friese Poort om deze opleiding te realiseren.
De opleiding is bedoeld voor studenten van de mbo-opleiding Maritieme Techniek, voor medewerkers die al in de branche actief zijn én voor geïnteresseerden die als jachtmakelaar willen werken. "Met de opleiding professionaliseren we de botenbranche verder. Het vak jachtmakelaar vereist een goede theoretische basiskennis over het kopen en verkopen van pleziervaartuigen. Het gaat daarbij vaak om grote bedragen. Het hele proces van het makelen van boten moet daarom goed op orde zijn”, aldus Herbert van Oord, manager Arbeidsmarkt en Scholing bij HISWA-RECRON. Arthur von Barnau Sythoff van de NBMS vult aan: "De opleiding bereidt kandidaten voor tot het niveau van aankomend jachtmakelaar. De kandidaten sluiten de opleiding af met een examen. Bij goed gevolg ontvangen zij een certificaat waarmee ze aspirant-lid kunnen worden van de NBMS en aan het werk kunnen gaan als Kandidaat Jachtmakelaar bij een door HISWA-RECRON erkend opleidingsbedrijf. In een praktijktraject van vier jaar groeien de kandidaten tot het niveau van Zelfstandig Jachtmakelaar. Daarna volgt een Afrondende Praktijk Toets waarmee jachtmakelaars toegang krijgen tot het register van de NBMS en zich kunnen vestigen als HISWA Certified Yachtbroker.”
De opleiding gaat dinsdag 28 maart 2023 van start bij ROC Friese Poort in Sneek, maar kan ook deels online gevolgd worden. De opleiding duurt 20 weken en is een keuzedeel binnen de mbo-opleiding Maritieme Techniek, niveau 4. Het ministerie van OC&W erkent de opleiding.
Trefwoorden: Nieuwe opleiding kandidaat jachtmakelaar
|
|
06/01/26
Barbara Oomen - afgelopen drie jaar directeur HZ University of Applied Sciences in Vlissingen - wordt de nieuwe directeur-bestuurder van het Watersnoodmuseum. Zij neemt vanaf 15 januari 2026 het stokje over van Siemco Louwerse, die eind vorig jaar afscheid nam.
|
05/01/26
Het nieuwe jaar werd door boekingsplatform afgetrapt met de campagne 'Ik wacht op je. Hiermee keert het platform na aandacht voor niet ver reizen in de campagne 'Niet vliegen wel landen' weer terug bij de kern van Natuurhuisje, de liefde voor de natuur.
|
05/01/26
Avonturenpark Hellendoorn maakt zich op voor een bijzonder feestelijk jaar. In 2026 bestaat het park 90 jaar en dat jubileum wordt groots gevierd. Tegelijkertijd opent het park de nieuwe attractie OerKracht, een 12 meter hoge reuzenschommel.
|
05/01/26
Als we kijken naar de trends in de reiswereld en de inrichting van luxe vakantievilla’s en hotels, valt één ding op: we zijn klaar met visuele drukte. De tijd van volgestouwde interieurs met veel tierelantijnen en schreeuwerige prints is voorbij. De moderne reiziger, en dus ook de moderne huiseigenaar, zoekt naar plekken die de geest tot rust brengen. In de hospitality branche wordt dit vaak vertaald naar designs die de natuur naar binnen halen en die eenvoud omarmen. Een trend die hier naadloos op aansluit en die we steeds vaker terugzien in high-end projecten, is de Japandi stijl. Het combineert de Japanse liefde voor imperfectie (Wabi-Sabi) met de Scandinavische hygge.
|
05/01/26
Het was een spannend jaar voor het Nederlands Openluchtmuseum. Kon het de legendarische grens van 600.000 bezoekers passeren? Het is net niet gelukt. Het is wel een nieuw bezoekersrecord geworden.
|
05/01/26
Meer dan een kwart (27%) van de Nederlandse werknemers wil in 2026 een cursus, training of opleiding volgen via het werk. Het meest opvallend is het hoge realisatiepercentage: 77% verwacht dit voornemen ook écht waar te maken in 2026.
|
30/12/25
Het jaar 2026 zal voor de vrije tijd draaien om balanstijd, camping comeback, slow travel en hyperpersonalisatie. Bestedingen aan leisure en toerisme stijgen licht met 1-2%. Wat ziet Goof Lukken in deze trends nog meer?
|
23/12/25
De vooruitzichten voor de Nederlandse horeca in 2026 zijn voorzichtig positief. Consumenten geven naar verwachting iets meer uit dankzij een verbeterde koopkracht, maar uitbundige groei blijft uit. ING Research voorspelt een volumegroei van circa 1% voor de sector bij een gemiddelde prijsstijging van 4%. Het lage consumentenvertrouwen en zorgen over hoge prijzen temperen de bestedingen.
|
|
07/01/26 t/m 08-01-26
De Travel Trade Days zijn kennis- en netwerkdagen voor de professionele reisbranche in de Benelux. G...
|
08/01/26 t/m 11-01-26
De wereld ligt aan je voeten op Vakantiebeurs. Proef nieuwe smaken, ontmoet reizigers met bijzondere...
|
27/01/26 t/m 30-01-26
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
|
12/02/26
Op 12 februari 2026 vindt het gloednieuwe event Dagrecreatie Live plaats in Evenementenhal Gorinchem...
|
09/03/26
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
|
|