Geplaatst op: 23-02-2023
Auteur: Marc Gerlings

Lutz Jacobi voorzitter Fietsplatform

"Vol passie en overtuiging wil ik me inzetten voor vitaliteit en de kansen voor het fietsen"

Lutz Jacobi voorzitter Fietsplatform
Lutz Jacobi en Paulus Jansen. Foto: Fietsplatform.


Fietsplatform, de landelijke koepel voor recreatief fietsen heeft een nieuwe voorzitter. Huidig voorzitter Paulus Jansen geeft het stokje door aan Lutz Jacobi. Zij zal zich inzetten voor de missie van het Fietsplatform: Nederland het beste recreatieve fietsland in de wereld te laten zijn, nu en in de toekomst. 


Lutz Jacobi is per 1 februari 2023 gestopt bij de Waddenvereniging. Daar was ze de laatste vijf jaar directeur. Eerder zat Jacobi twaalf jaar namens PvdA in de Tweede Kamer. Haar betrokkenheid bij het werkgebied van het Fietsplatform is groot: "Ik heb ‘ja’ gezegd op het voorzitterschap omdat ik vol passie en overtuiging me wil inzetten voor vitaliteit en gezondheid voor iedereen. In ons mooie kleine landje liggen alle kansen om de fiets te pakken of te gaan wandelen.”

Fietsplatform biedt kennis, behartigt de belangen en coördineert het landelijk routebeheer. Allemaal gericht op de recreatieve fietser. Zo was Fietsplatform medegrondlegger van de LF-routes, de Langeafstand Fietsroutes. Ook zorgde de stichting voor een uniforme uitrol van de welbekende fietsknooppunten over Nederland. Met het voorzitterschap wil Lutz Jacobi een bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van het Fietsplatform. Samenwerking met overheden, netwerk- en natuurbeheerders en toeristische regiopartners staat daarbij centraal.

Paulus Jansen voor aantrekkelijk landelijk gebied

Lutz Jacobi volgt Paulus Jansen op die sinds september 2016 voorzitter van het Fietsplatform was. Hij heeft zich tijdens zijn voorzitterschap met name hard gemaakt voor een aantrekkelijk landelijk gebied voor de fietser. Op veel plaatsen staat die aantrekkelijkheid onder druk door verrommeling van het landschap en toenemend gemotoriseerd verkeer op binnenwegen. Fietsplatform stelde daarom samen met aangesloten organisaties een Top 10 voor het recreatieve fietsen op. Deze biedt concrete handvatten met aanbevelingen voor provinciale overheden.


Hoe zit het bestuur in elkaar?

ANWB, Fietsersbond en wielersportbond NTFU zitten in het bestuur van het Fietsplatform, aangevuld met een onafhankelijke voorzitter. Alle drie de organisaties hebben een relatie met fietsen voor het plezier en bundelen zo binnen het Fietsplatform hun krachten


Trefwoorden: fietsen, voorzitter, recreatie, beleid

CELTH



||| Nieuws |||

08/01/26
Vakantiebeurs opent toeristisch jaar 2026
De 55ste editie van Vakantiebeurs is vandaag feestelijk geopend in Koninklijke Jaarbeurs. Tijdens het traditionele Ambassadeursontbijt, dit jaar in de indrukwekkende Jaarbeurs setting van Van Gogh: The Immersive Experience, gaven burgemeester Sharon Dijksma, Jeroen Roodenburg (ministerie van Buitenlandse Zaken) en Jeroen van Hooff (CEO Koninklijke Jaarbeurs) in aanwezigheid van meer dan honderd internationale ambassadeurs, honderden journalisten en duizenden vakprofessionals het startschot voor een nieuw toeristisch seizoen.
08/01/26
Wereldprimeur: betaal de echte prijs van je vliegticket
Na koffie, bananen en chocolade krijgt nu ook vliegen een echte prijs via het Future Friendly Fund. Het Impact Institute heeft berekend wat een vlucht werkelijk kost wanneer ook de schade aan klimaat en natuur wordt meegenomen.
08/01/26
Monument ARTIS-Aquarium gaat op 13 juni 2026 weer open
Het gerenoveerde en vernieuwde ARTIS-Aquarium wordt op zaterdag 13 juni 2026 feestelijk geopend voor het publiek. Na vijf jaar intensieve restauratie is het iconische rijksmonument uit 1882 klaar voor een nieuw hoofdstuk.
08/01/26
Exclusief voor leden
Arriva investeert in nieuwe treinen voor Vechtdallijnen
Tot in ieder geval december 2028 blijft Arriva de vervoerder op de Vechtdallijnen. De dienstregeling wordt uitgebreid, het traject Almelo-Mariënberg wordt geëlektrificeerd en er komen nog meer zitplaatsen voor reizigers. Hiervoor heeft Arriva vijf nieuwe elektrische FLIRT-treinen besteld bij Stadler.
08/01/26
Zo word je online beter gevonden door de moderne vakantieganger
Wie een vakantiewebsite of boekingsplatform runt, weet dat moderne reizigers snel beslissen. Ze scrollen door aanbiedingen, vergelijken prijzen en lezen reviews voordat ze klikken. Daarom is het essentieel dat jouw website direct opvalt in zoekmachines. Denk aan duidelijke teksten, aantrekkelijke beelden of snelle laadtijden, zodat bezoekers blijven hangen. Als je weet waar jouw doelgroep naar zoekt, is de kans veel groter dat je website relevant is, waardoor boekingen of aanvragen toenemen zonder dat je steeds moet adverteren.
07/01/26
VvKR maakt handige route langs kleinschalige reisorganisaties
De Vereniging van Kleinschalige Reisorganisaties (VvKR) biedt op de Vakantiebeurs in Utrecht een speciale kleinschaligheidsroute. Deze route voert bezoekers langs ruim 40 VvKR-leden, die elk staan voor persoonlijke service, deskundigheid en zorgvuldig samengestelde reizen met karakter.
07/01/26
Hoe gaan Nederlanders en andere Europeanen in 2026 op vakantie?
Een zeer ruime meerderheid van de Nederlanders (88%) heeft vakantieplannen voor dit jaar en 33% heeft al geboekt. Het aantal Nederlanders met vakantieplannen is vergelijkbaar met vorig jaar, het aandeel boekers is wel hoger. Nederlanders zijn van plan dit jaar 2,4 vakanties te ondernemen, dat is al enige jaren stabiel. Dat blijkt uit de nieuwste editie van de Vakantie Sentiment Monitor van NBTC. Daarin is het aankomende vakantiegedrag van Nederlanders, Belgen, Duitsers, Engelsen, Amerikanen en Spanjaarden onderzocht.
07/01/26
Exclusief voor leden
Lufthansa en Amadeus veranderen boekingsaanpak
De Lufthansa Group en reistechnologiebedrijf Amadeus zijn een partnerschap aangegaan om het boeken, wijzigen en beheren van vluchten nog eenvoudiger en intuïtiever te maken voor reizigers.

||| Agenda |||

08/01/26 t/m 11-01-26
08/01/26 t/m 11-01-26: Vakantiebeurs 2026 - De wereld aan je voeten
De wereld ligt aan je voeten op Vakantiebeurs. Proef nieuwe smaken, ontmoet reizigers met bijzondere...
27/01/26 t/m 30-01-26
27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live
Op 12 februari 2026 vindt het gloednieuwe event Dagrecreatie Live plaats in Evenementenhal Gorinchem...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...