Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 15-09-2022
Auteur: Marc Gerlings

Tikkie actie voor boot Vera van vaargebied Ilperveld

Tikkie actie voor boot Vera van vaargebied Ilperveld
De oude Vera. Foto: Landschapsbeheer Noord-Holland.

Vlakbij Amsterdam ligt de spectaculaire natuur van het Ilperveld. Dit waterrijke gebied is alleen per boot te beleven. Probleem, de boot van Landschap Noord-Holland is op, klaar. Een tikkie actie moet tot een nieuwe boot leiden.

In de afgelopen 15 jaar heeft excursieboot Vera duizenden scholieren en natuurliefhebbers meegenomen naar de mooiste plekken van het Ilperveld. Maar daar is nu een einde aangekomen. De Vera is kapot. Motor, accu 's en bedrading zijn niet meer te repareren. Met het geld dat wordt opgehaald worden meteen tal van verbeteringen doorgevoerd.

Het wordt tijd voor een nieuwe boot. Met een stille elektrische motor, rolstoelplekken en plaats voor 32 personen. Dat wordt straks een genot om mee te varen.

Een flink deel van de benodigde investering heeft de beheerorganisatie al bij elkaar via donaties en eigen reserveringen. Maar ze zijn er nog niet. Daarom is een Tikkie actie opgestart. Wil je als vaklezer bijdragen. Hier is de link naar de Tikkie

.
Trefwoorden: recreatie, educatie, varen, Ilperveld, natuur, landschap, beheer

CELTH



||| Nieuws |||

02/06/25
Vlonderbrug ontsluit Everdinger Waarden
De Vlonderbrug, een nieuwe voetgangersbrug over de rivier de Lek in natuurgebied de Everdinger Waarden, is feestelijk geopend. Nu kunnen recreanten en inwoners uit de omgeving weer de benen strekken op een populaire wandelroute midden in de uiterwaarden, want de Vlonderbrug vervangt de oude trekpont die enkele jaren geleden werd verwijderd.
26/05/25
Exclusief voor leden
Moons wordt voorzitter Van Gogh Nationaal Park
Met ingang van 1 juni 2025 start Annemarie Moons als voorzitter van Van Gogh Nationaal Park.
26/05/25
Nieuwe route in Nationaal Park De Alde Feanen verbindt natuur, gezondheid en toerisme
Op 23 mei is in Nationaal Park De Alde Feanen een bijzondere nieuwe wandelroute geopend die bezoekers uitnodigt om bewust te vertragen, tot rust te komen en zich te verbinden met de omgeving. De minfulness Route.
26/05/25
Exclusief voor leden
In vijf jaar tijd doneert Natuurhuisje 1 miljoen euro aan natuurdoelen
Boekingsplatform Natuurhuisje heeft in totaal sinds juli 2020 € 1.000.000 gedoneerd aan lokale natuurprojecten. Het meest recente project helpt de eigenaren van vakantiehuizen op het boekingsplatform met streekeigen tuinen in Drenthe.
23/05/25
Wandelnet lanceert Nabijheidsanalysetool
Wandelnet heeft samen met Movares voor heel Nederland per wijk in beeld gebracht wat de looptijd (in minuten) is tot groen, blauw en wandelroutes. De zogenaamde Nabijheidsanalysetool.
21/05/25
Advies; voorlopig niet wandelen bij landgoed Den Treek-Henschoten
Na een incident op Landgoed Den Treek – Henschoten van maandag 19 mei waarbij mogelijk een wolf is betrokken, heeft de provincie Utrecht een aantal stappen gezet om zo snel mogelijk passende maatregelen te kunnen nemen.
19/05/25
Wisselend beeld Gelders dagbezoek in meivakantie
In de meivakantie hebben attracties op de Veluwe, in de regio Arnhem en het Rijk van Nijmegen meer bezoek ontvangen dan een jaar eerder. Het was wel rustiger in de binnensteden en in de natuur. Er waren meer bezoekers uit andere regio’s.
19/05/25
Biesbosch MuseumEiland verbetert toegankelijkheid voor mindervalide bezoekers
Biesbosch MuseumEiland heeft nieuwe stappen gezet om het Nationaal Park en het museum toegankelijker te maken voor bezoekers met een fysieke beperking. Ook zijn meer bankjes geplaatst.