Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 14-06-2022
Auteur: redactie
Uitgever: NRIT Media

Stremming Driehondsbrug gevaarlijk voor pleziervaart

Stremming Driehondsbrug gevaarlijk voor pleziervaart

HISWA-RECRON, ondernemersorganisatie voor watersport en recreatie, waarschuwt Rijkswaterstaat dat de stremming aan de Driebondsbrug over het Eemskanaal in Groningen gevaarlijke situaties oplevert voor watersporters. Het ontbreken van een jaarplanning waar de pleziervaart zich op kan instellen, is noodzakelijk. Watersporters mijden Groningen, doordat er alleen op afroep wordt gedraaid voor grote scheepstransporten en dit pas kort van tevoren kenbaar wordt gemaakt.

"Het is kwalijk dat Rijkswaterstaat het brugonderhoud in zo’n erbarmelijk staat heeft laten geraken. Begin februari werd het op de website van Rijkswaterstaat gezet zonder reden of oplossing. Een gat in een wegdek van de A7 wordt toch ook meteen gerepareerd?”, zegt Jan Ybema, regiomanager bij HISWA-RECRON. Een gesprek met de regionale directie van Rijkswatersport leverde onvoldoende op, behalve dat de pleziervaart nu mee mag varen met circa 50 openingen voor grote scheepstransporten. Een gestructureerde oplossing is echter een jaarplanning zodat watersporters hun vaartocht hierop kunnen afstemmen. Wekelijkse bediening wordt nog belangrijker in juli en augustus; het hoogseizoen voor de watersport. Ybema: "Rijkswaterstaat moet begrijpen dat niet alleen grote scheepstransporten van economisch belang zijn maar ook de pleziervaart.”

Het Eemskanaal maakt deel uit van de Beleidsvisie Recreatie Toervaart Nederland (BRTN). Deze BRTN-status zou bestuurlijk garant moeten staan voor goed beheer en onderhoud van de belangrijkste vaarroutes voor de pleziervaart. Helaas blijkt dit met de stremming van de Driebondsbrug niet het geval.

Jachthavens onbereikbaar

Ella Muntinga van Jachthaven Reitdiep onderschrijft het standpunt van HISWA-RECRON. "We zijn als jachthaven totaal onbereikbaar voor boten die met een staande mast naar Delfzijl willen varen. De Driebondsbrug ligt in een internationale vaarroute van Amsterdam naar Delfzijl en jaarlijks ontvangen wij veel gasten uit Denemarken, Zweden, Noorwegen en Duitsland, maar ook vanuit Engeland en Frankrijk die op doorvaart zijn van of naar de Oostzee. Los van het feit dat dit de jachthavens veel omzet kost, levert deze stremming gevaarlijke situaties op omdat mensen bij slecht weer gedwongen worden om over de Noordzee te varen. De vaarveiligheid moet hogere prioriteit krijgen bij Rijkswaterstaat.”

HISWA-RECRON vraagt zich af in hoeverre er gerekend kan worden op Rijkswaterstaat omdat ook elders in Nederland bruggen wachten op onderhoud en er meer plotselinge stremmingen optreden. Dit heeft flinke consequenties voor de jachthavens en pleziervaart. HISWA-RECRON vindt dat de minister moet ingrijpen door middel van een noodplan om achterstallig onderhoud voortvarender aan te pakken. " 

Trefwoorden: Pleziervaart, stremming

CELTH




||| Nieuws |||

19/08/25
Booking.com berekent voorlopig commissie over laag btw-percentage
Booking.com merkt de onrust in de markt van hotels door de komende btw-verandering van 9 naar 21%. D...
19/08/25
Aanmelden Duurzame KampeerAwards
De Duurzame KampeerAwards zetten bedrijven in het zonnetje die de kampeerbranche verduurzamen. Of het nu gaat om een innovatief kampeermiddel, een natuurvriendelijke kampeerplek of een slim concept dat de sector verder helpt. Aanmelden voor deze awards kan nog tot 29 augustus.
19/08/25
Exclusief voor leden
Programma B&B Vol liefde stimuleert boekingen
Nederlandse Bed & Breakfasts doen deze zomer goede zaken, blijkt uit de nieuwste cijfers van Bedandbreakfast.nl. Het aantal reserveringsaanvragen op de website ligt deze zomer 13% hoger ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.
18/08/25
Jacqueline Lijs nieuwe directeur-bestuurder Visit Flevoland
Per 15 september van dit jaar zal Jacqueline Lijs de rol van directeur-bestuurder van Visit Flevoland vervullen. Hiermee volgt zij Brigitte Daalder op.
14/08/25
Trend: Nederlanders zoeken vaker koelere destinaties op
Terwijl Nederland massaal op vakantie is, draait de ANWB Alarmcentrale op volle kracht. Halverwege het zomerseizoen heeft de ANWB Alarmcentrale al ruim 450.000 meldingen ontvangen van vakantiegangers in binnen- en buitenland. Op drukke dagen gaat het om zo’n 15.000 digitale meldingen en telefoontjes per dag. Opvallend is dat steeds meer pechhulpvragen komen uit Scandinavië, terwijl het aantal meldingen uit traditionele zonbestemmingen zoals Frankrijk en Italië achterblijft.
13/08/25
Exclusief voor leden
Met voeten in het zand wordt de skivakantie geboekt
Sinds half juli ligt het aantal last minute zonbestemmingen bij touroperator Sunweb bijna 15% hoger ...
13/08/25
IVN pleit voor versterken samenwerking in Nationale Parken
Het schrappen van de bezuinigingen op de Nationale Parken twee maanden geleden leidt tot verdere versterking van de samenwerking in de parken.
06/08/25
Citymarketing als structureel instrument voor toekomstbestendig Alkmaar
In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen roept Stichting Hart van Noord-Holland beleidsmakers op om structureel te investeren in citymarketing. De organisatie, verantwoordelijk voor de citymarketing van Alkmaar, presenteert een integrale visie waarin bezoekers, bewoners, bedrijven en talenten centraal staan. Het doel: een aantrekkelijke, leefbare en economisch vitale gemeente.

||| Agenda |||

27/08/25
27/08/25 t/m 27-08-25: CELTH Industry Day World Leisure Congress
Het World Leisure Congress (WLO) komt na 13 jaar weer terug in Europa en voor het eerst naar Nederla...
22/09/25
22/09/25 t/m 22-09-25: Toerisme Top 2025
De Toerisme Top wordt dit jaar op maandag 22 september in Noord-Holland georganiseerd. Het thema is ...
11/11/25 t/m 13-11-25
11/11/25 t/m 13-11-25: Recreatie Vakbeurs
Recreatie Vakbeurs is dé jaarlijkse vakbeurs voor professionals in de recreatiebranche in de ...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...