Geplaatst op: 03-06-2022
Auteur: Marc Gerlings

Maastricht in spotlight organisatoren

Maastricht in spotlight organisatoren
300 organisatoren beleven Maastricht.

Van 13 tot en met 16 juni 2023 verwelkomt beurscomplex MECC Maastricht het bekende evenement in de Europese Exhibitions industry, de UFI European Conference. Ruim 300 organisatoren beleven in een vakevenement, het complex en de stad Maastricht. Een enorme kans voor stad en regio om evenementen en beurzen naar zich toe te halen.

Het evenement, dat georganiseerd wordt door UFI (the Global Association of the Exhibition Industry), zal bezocht worden door 300 vooraanstaande organisatoren van internationale vakbeurzen, directieleden van locaties en dienstverlenende bedrijven in de event industrie.
 
UFI is de wereldwijde vereniging van 's werelds meest toonaangevende organisatoren van vakbeurzen en beurs venues. Naast dit belangrijke netwerk brengt UFI ook een cluster van nationale en internationale brancheverenigingen en een keur aan organisatoren van vakbeurzen samen. Het belangrijkste doel van UFI is het vertegenwoordigen, promoten en ondersteunen van de zakelijke belangen van haar leden en de beurzenindustrie in het algemeen. UFI vertegenwoordigt wereldwijd 50.000 werknemers die alle werkzaam zijn in de vakbeurzenindustrie en werkt daarnaast nauw samen met de 64 internationale, nationale en regionale verenigingen. Momenteel zijn er 821 organisaties in 86 landen als lid geregistreerd.

Ontwikkelingen en netwerken

Tijdens de jaarlijkse European Conference 2023 in MECC Maastricht staan onderwerpen als trends in de event industry, case studies en internationale sprekers op de agenda. Uiteraard is er voldoende gelegenheid om te netwerken en de venue MECC Maastricht en stad en regio te verkennen. Het jaarlijkse congres werd eerder georganiseerd in steden als Poznan, Birmingham en Verona. 

Rol voor Maastricht

Een groot deel van het congres draait op de gastvrijheid van de gaststad. Partners van MECC Maastricht zoals Maastricht Convention Bureau, Spauwen Travel Group, Rebelle Maastricht, Houben Souren en Samenwerkende Hotels Maastricht (SAHOT) slaan de handen in een om dit evenement mogelijk te maken in Maastricht.

Oana Cipca, Business Development Manager MECC Maastricht: "MECC Maastricht is sinds 2016 lid van UFI en lobbyt al jaren om dit internationale congres naar Maastricht te halen. Wij zijn verheugd om de 300 internationale organisatoren van vakbeurzen en directies van venues kennis te laten maken met de vele mogelijkheden die wij als stad en regio te bieden hebben, de hotels, de restaurants en uiteraard het onlangs vernieuwde MECC Maastricht en onze partners. En mooie kans om Maastricht én MECC Maastricht internationaal op de kaart te zetten bij deze 300 organisatoren wat uiteindelijk zal resulteren in een nog grotere economische spin-off voor de stad en regio.”
Trefwoorden: Maastricht, DMO, evenement, beurs, regiomarketing, citymarketing

CELTH



||| Nieuws |||

23/01/26
Exclusief voor leden
Oprichting Wandelplatform Fryslân voor een sterke wandelprovincie
Op woensdag 21 januari vond de aftrap van Wandelplatform Fryslân plaats. De missie: Fryslân ontwikkelen tot een provincie waar lopen en wandelen vanzelfsprekend, aantrekkelijk en toegankelijk is voor iedereen.
23/01/26
Transavia vliegt in de zomer op Oujda
Transavia start komende zomer een tijdelijke verbinding tussen Rotterdam The Hague Airport en Oujda, in het noordoosten van Marokko. Tussen 2 juli en 31 augustus 2026 vliegt Transavia twee keer per week, op maandag en donderdag, rechtstreeks tussen Rotterdam en Oujda.
23/01/26
Exclusief voor leden
Gebruik creditcard neemt weer toe
Nederlanders gebruiken hun creditcard steeds vaker. Dat blijkt uit transactiedata van ruim 2,6 miljoen Nederlandse consumenten met een creditcard van ICS, aanbieder van Visa en Mastercard creditcards. Opvallend daarbij is dat het aantal betalingen aan Nederlandse ontvangers, zoals in de horeca, sterker groeit dan aan buitenlandse.
23/01/26
Genomineerden Nationale Evenementenprijzen en -steden 2026 bekend
De jury heeft de nominaties voor de Nationale Evenementenprijzen 2026 officieel vastgesteld. Welke s...
22/01/26
Beste campings in Nederland en Europa
De winnaars van de titel ‘ANWB Camping van het Jaar 2026’ zijn toegekend. In de categorie Fijnste familiecamping gingen Vakantiepark Beerze Bulten (Overijssel) en Camping Village Europa Silvella (Italië) met de hoofdprijs aan de haal. In de categorie Beste Kleine camping werden Camping Zwinderen (Drenthe) en Camping Domaine La Libaudié (Frankrijk) uitgeroepen tot winnaars.
21/01/26
KLM maakt WiFi gratis op Europese vluchten
KLM maakt als een van de eerste Europese luchtvaartmaatschappijen internet gratis voor passagiers binnen Europa. Passagiers kunnen tijdens de volledige vlucht e-mailen, internetten, muziek luisteren, gamen of films en series streamen.
21/01/26
Switch je route
De Fiets en Wandelbeurs in Jaarbeurs Utrecht is 13, 14 en 15 februari weer hét ontmoetingspunt voor iedereen met een passie voor fietsen en wandelen. Het thema van de komende editie is ‘Switch je route’. Bezoekers worden uitgedaagd hun blik te verruimen en nieuwe paden te verkennen: van onbekende langeafstandsroutes tot verrassende tochten dicht bij huis.
21/01/26
Exclusief voor leden
Kogge naar renovatie
Op dinsdag 20 januari is de 600 jaar oude IJsselkogge, een van de belangrijkste scheepsvondsten van Nederland, uit het conserveringsstation bij Museum Batavialand op een ponton over water naar Zwartsluis vervoerd. In Zwartsluis wacht verdere restauratie. Uiteindelijk zal het 15de-eeuwse handelsschip in Kampen een museale bestemming krijgen op een afstand van ongeveer 200 meter van de oorspronkelijke vindplaats in de IJssel.

||| Agenda |||

27/01/26 t/m 30-01-26
27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live: het nieuwe ontmoetingspunt voor ondernemers in de dagrecreatie
Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
13/02/26 t/m 15-02-26
13/02/26 t/m 15-02-26: Fiets en Wandelbeurs
De Fiets en Wandelbeurs 2026. Drie dagen vol inspiratie, routes, outdoormateriaal, lezingen en vakan...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...