Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 31-05-2022
Auteur: Marc Gerlings

VVV bouwt Citystore Nijmegen aan Grote Markt

VVV bouwt Citystore Nijmegen aan Grote Markt
Impressie van de locatie voor de nieuwe VVV Citystore. Foto: Visit Arnhem Nijmegen.
Het huidige VVV-informatiepunt in Stadsschouwburg Nijmegen gaat per oktober 2022 verder als Citystore Nijmegen op de Grote Markt. Naast de naam en de locatie is ook het concept compleet vernieuwd; de Citystore zal naast de oude vertrouwde informatiefunctie ook bezoekers en bewoners inspireren met unieke verhalen over Nijmegen en de regio. Uiteraard ademt de Citystore de Old City, Young Vibe, wat tevens terugkomt in het assortiment in de store.

Citystore Nijmegen moet bezoekers en inwoners inspireren, op ideeën brengen en ertoe aanzetten meer te gaan doen en ontdekken in Nijmegen dan ze eigenlijk van plan waren. Én ze tevreden laten vertrekken want een tevreden bezoeker en inwoner blijft langer, komt vaker terug en besteedt meer. Goed gastheerschap speelt volgens de gemeente hierin een belangrijke rol. Monique Esselbrugge, wethouder gemeente Nijmegen: "Met de komst van de Citystore naar de Grote Markt kunnen we bezoekers van Nijmegen nog beter van dienst zijn. Het is een goede locatie om bezoekers en inwoners van Nijmegen en omgeving te inspireren over alle toeristische mogelijkheden. De Citystore draagt bij aan de citymarketing van Nijmegen, de regiomarketing én versterkt het economisch klimaat. Ook wordt de Grote Markt straks nog aantrekkelijker als de gerenoveerde Citystore er is. Een win-win situatie.”

Voor de ontwikkeling en realisatie van de Citystore doet gemeente Nijmegen een eenmalige investering. Vanuit Actieplan Binnenstad wordt bijgedragen aan de gevelverbetering en het ruimtelijk ontwerp. 

Door samenwerking een aanwinst voor Nijmegen

Voor de ontwikkeling van de Citystore sloegen meerdere partijen de handen ineen, waaronder gemeente Nijmegen, IntoNijmegen en Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen. Laatstgenoemde is verantwoordelijk voor de ontwikkeling en exploitatie van het vernieuwde concept.

Directeur Herre Dijkema licht toe: "De nieuwe locatie bevindt zich midden in het bruisende stadshart waar het barst van de concept stores. Dat sluit perfect aan bij de Citystore en zorgt ervoor dat je snel even naar binnen loopt. Niet alleen kunnen bezoekers hier inspiratie opdoen voor een dagje uit, je koopt hier ook lokale stads- en streekproducten. Daarnaast is het een mooie plek voor lokale makers om hun producten te verkopen. Een aanwinst voor de stad en de regio!” 

Blikvanger aan de Grote Markt

Citystore Nijmegen vestigt zich per oktober 2022 in een indrukwekkend pand uit 1967 op de Grote Markt. Dit pand wordt momenteel gerenoveerd en in zijn oude staat teruggebracht naar een ware blikvanger. De Grote Markt is een van de must see locaties omdat daar ook de oude Waag aan is gevestigd.
Trefwoorden: VVV, citystore, winkel, Nijmegen

CELTH



||| Nieuws |||

23/05/25
Wat leverde de campagne ‘Noord-Brabant. Dichterbij jou’ op?
Brabant Partners heeft drie jaar lang intensief campagne gevoerd in Nederland en de grensstreken van België en Duitsland, inspelend op de korte reisafstand: ‘Noord-Brabant. Dichterbij jou’. Wat heeft dat opgeleverd?
23/05/25
Wandelnet lanceert Nabijheidsanalysetool
Wandelnet heeft samen met Movares voor heel Nederland per wijk in beeld gebracht wat de looptijd (in minuten) is tot groen, blauw en wandelroutes. De zogenaamde Nabijheidsanalysetool.
23/05/25
Exclusief voor leden
Toerisme- en reissector roept Europarlementariërs op tot evenwichtige herziening van de Richtlijn Pakketreizen
Europese toerisme- en reissector verwelkomt de inspanningen van het Europees Parlement om de Richtlijn Pakketreizen (PTD) te herzien maar maakt zich wel zorgen over uitwerking daarvan.
23/05/25
Gemeenteraad Zaanstad stemt in met entree voor toeristen Zaanse Schans, toegang blijft gratis voor Zaankanters
De gemeenteraad van Zaanstad heeft ingestemd met het voorstel van het college van B&W om vanaf toeristenseizoen 2026 een verplichte entree in te voeren voor toeristen die de Zaanse Schans bezoeken. De maatregel is bedoeld om broodnodige investeringen in het erfgoed, de veiligheid en de leefbaarheid van het gebied mogelijk te maken.
23/05/25
Exclusief voor leden
Toeristische sector heeft grote impact op Nederlandse economie, werkgelegenheid en leefomgeving
De reis- en toerismesector van Nederland bevindt zich op een opmerkelijk groeipad en zal dit jaar naar verwachting volledig herstellen van de pandemie. Dat voorspelt de World Travel & Tourism Council (WTTC). Positief is dat veel inkomsten vanuit binnenlands toerisme komen en de sector veel banen creëert. Negatief is de hoge uitstoot en het gebruik van veel fossiele brandstoffen. Ook draagt de sector veel bij aan de overheidsfinanciën.
23/05/25
Brabant lanceert grootste kloosterroutenetwerk van de Benelux
Brabant heeft het grootste kloosterroutenetwerk van de Benelux gelanceerd. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de kloostertuin Hof van Lof in Megen werd het kloosterfietsboekje gepresenteerd, met 25 nieuwe fietsroutes langs vijftig kloosters. De routes beslaan ruim 700 kilometer en vormen een uitbreiding op het bestaande Brabants Kloosterpad voor wandelaars.
22/05/25
easyJet blikt terug en gaat positief de zomer in
Luchtvaartmaatschappij easyJet verwacht een winstgroei voor het volledige boekjaar 2025. Dit is mede te danken aan een lichte verbetering van de resultaten in de winter en een toenemende vraag naar vluchten en vakanties in de komende zomer. easyJet Holidays gaat naar verwachting sterk groeien.
22/05/25
Geerte Udo nieuwe voorzitter Landelijke Raad voor Recreatie en Toerisme
Geerte Udo is per 1 augustus benoemd tot onafhankelijk voorzitter van de Landelijke Raad voor Recreatie en Toerisme (LRRT). Udo brengt ruime ervaring mee uit het publiek-private domein, onder meer als voormalig directeur-bestuurder van amsterdam&partners.

||| Agenda |||

26/05/25
26/05/25 t/m 26-05-25: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2025
De Breda University of Applied Sciences organiseert in samenwerking met het Ministerie van Infr...
27/05/25
27/05/25 t/m 27-05-25: HZ Changemaker Event
Op dinsdag 27 mei vindt het HZ Changemaker Event plaats. Dan wordt voor de tweede keer de HZ Changem...
05/06/25
05/06/25 t/m 05-06-25: Nationaal Congres Citymarketing
Hoe draagt city- en regiomarketing bij aan brede welvaart, leefbaarheid en de binding met inwoners? ...
24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...
25/06/25
25/06/25 t/m 25-06-25: Vakbeurs Family Entertainment Centers
Pleisureworld organiseert op woensdag 25 juni 2025 de Vakbeurs Family Entertainment Centers op ...