Geplaatst op: 17-12-2021
Auteur: Marc Gerlings

Vanaf 1 januari ruitervignet verplicht op Utrechtse Heuvelrug

Vanaf 1 januari ruitervignet verplicht op Utrechtse Heuvelrug
Ruitervignet gaat in op 1 januari 2022.
In december 2020 tekenden de partijen een intentieovereenkomst, vandaag resulterend in een convenant voor de komende drie jaar voor het Ruitervignet dat verplicht wordt in 2022. Het nieuws krijgt meer impact omdat nog 6 terreinen zich aansloten.

Het Ruitervignet Utrechtse Heuvelrug is tot stand gekomen door de samenwerking van Staatsbosbeheer, Utrechts Landschap, Natuurmonumenten, gemeente Soest, Landgoed Eyckenstein, Stichting Ruiteren en Mennen Utrechtse Heuvelrug, de Koninklijke Nederlandse Hippische Sportfederatie – Regio Utrecht, het Utrechts Particulier Grondbezit en Stichting Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug. Hierbij is gemeente Rhenen nu ook aangesloten. Op 16 december tekenden ze samen een convenant, waarin zij afspraken hebben gemaakt over de organisatie, besluitvorming en uitvoering van het vignetsysteem.

Samenwerkingsovereenkomst

Naast het convenant zijn ook aparte afspraken gemaakt over de samenwerking tussen de diverse terreinbeheerders en het Nationaal Park. Stichting Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug is door de samenwerkende partijen aangewezen als uitvoerder en eigenaar van het Ruitervignet Utrechtse Heuvelrug. Nationaal Park is onder andere verantwoordelijk voor het zorgdragen voor het nakomen van de afspraken uit de getekende samenwerkingsovereenkomsten, de boomveiligheidssnoei, vignetbebording en het opstellen van een jaarverslag.

Nieuwe landgoederen aangesloten

De deelnemende terreineigenaren zijn Staatsbosbeheer, Utrechts Landschap, Natuurmonumenten, gemeente Soest, Zeist, Baarn, De Bilt, Utrechtse Heuvelrug en Rhenen, de landgoederen Eyckenstein, Remmerstein en de Kleine Hoogstraat en het recreatieterrein RCN Het Grote Bos. 
Hier zijn vandaag bij aangesloten de landgoederen Darthuizen, Jonge Hindrikhoeve, den Berg, Maarsbergen, Huis te Maarn en Maartensdijksebos. 

Dit levert een totaal van 217 kilometer aan paardenpaden op, waar het vignet toegang toe geeft. Nationaal Park blijft hiernaast in gesprek met potentiële nieuwe terreineigenaren, zodat een zo groot mogelijk vignetgebied wordt gerealiseerd.

Het Ruitervignet Utrechtse Heuvelrug is verplicht vanaf 1 januari 2022 en te bestellen via www.ruitervignetuh.nl.

Lees ook het oorspronkelijke plan van het Ruitervignet in het artikel van magazine R&T uit juni 2020.

 
Trefwoorden: recreatie, ruiter, paard, route, vignet, natuur, nationaal park

CELTH



||| Nieuws |||

18/03/26
Groningen beoogt beter behoud erfgoed boerderijen
De provincie Groningen investeert dit jaar ruim € 10,9 miljoen in het versterken van karakteristieke panden en gemeentelijke monumenten. Met de opening van de vernieuwde Subsidieregeling Onderhoud Karakteristieke Panden (SOK) op 1 april 2026 krijgen vooral boerderijen een stevige impuls.
18/03/26
Swipe technologie wint ververoersaward
De component vervoer in toerisme maakt een snelle ontwikkeling door. Een goed voorbeeld van innovatie is de swipe technologie bij Arriva. Het bedrijf wint de Transport Ticketing Global Award 2026.
18/03/26
Exclusief voor leden
Merkontwikkeling met ai
Kantar, marketing- en onderzoeksbureau, is een strategisch partnerschap aangegaan met Quilt.AI. Het eerste product door de samenwerking is de EvaluateExplorer.
17/03/26
Exclusief voor leden
Nala Village opent met eerste Horizon Festival
Op 18 en 19 juli vindt in de Achterhoek de eerste editie plaats van Horizon Festival, een nieuw tweedaags boutique festival waar internationale livemuziek en welzijn samenkomen. Nala Village is een nieuw concept in vakantieparken, sterk op duurzaamheid en natuurbeleving gericht.
17/03/26
Drenthe investeert in Nationale Parken op de grens met Friesland
De provincie Drenthe stelt €176.000 beschikbaar om Nationaal Park Dwingelderveld, Nationaal Park Drents-Friese Wold en Oerlandschap Holtingerveld verder te versterken.
17/03/26
Exclusief voor leden
Wie denken we dat we zijn?
Hoe ziet jouw familie, vriendengroep of sportclubje eruit als je jullie gezamenlijke verhaal zou vangen in één vlag? Vanaf 28 maart nodigt het Nederlands Openluchtmuseum bezoekers uit om dat zelf te ontdekken tijdens de nieuwe familieactiviteit Wie denken we dat we zijn?!
17/03/26
Eerste ACSI innovatie award uitgereikt
Campingspecialist ACSI heeft de eerste ACSI Innovation Awards uitgereikt. Uit handen van directeur Ramon van Reine ontvingen Camping De Lilse Bergen, Marveld Recreatie, Vakantiepark Eiland van Maurik en Henk Pen Campers & Caravans een award.
16/03/26
Gerard Kremer nieuwe voorzitter Raad van Toezicht Marketing Drenthe
Per 1 april wordt Gerard Kremer de nieuwe voorzitter van de Raad van Toezicht van Marketing Drenthe. Hij volgt Robert Berting op, die deze functie 9 jaar heeft bekleed.

||| Agenda |||

02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...