Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 29-12-2021
Auteur: Marc Gerlings

Alleen nog elektrische schepen in verhuurvloot Natural Yachts

Alleen nog elektrische schepen in verhuurvloot Natural Yachts
De Northman 1200 Electric.
Natural Yachts uit het Friese Heeg verhuurt en verkoopt 100% elektrische motor -en zeiljachten. Afgelopen jaar heeft Natural Yachts al meerdere elektrische boten verhuurt en nu kondigt het Nederlandse familiebedrijf aan om alleen nog elektrische motorjachten aan te bieden in de verhuur.

Het bedrijf zal volgend jaar 7 nieuwe 100% elektrische motorjachten verhuren. Het gaat hier om 3 motorjachten van 12 meter, de Northman 1200 Electric en 4 motorjachten van 9 meter, de Nexus Revo 870 Electric. Deze jachten zijn uitgerust met een ‘long-range’ en veilig LiFePO4 accupakket met een zeer lange levensduur.

Duurzame missie 

De opwarming van de aarde heeft grote gevolgen en leidt tot extreme weersomstandigheden zoals overstromingen, bosbranden en het smelten van de ijskappen. Toerisme is verantwoordelijk voor ongeveer 8% van de wereldwijde uitstoot. Op de klimaatconferentie COP26 in Glasgow, heeft de NBTC, Nederlands Bureau voor Toerisme & Congressen, samen met andere partijen de Glasgow Declaration getekend. Hiermee committeren zij zich om zich in te zetten om de klimaatambities voor bestemming Nederland te realiseren.
Met de 100% elektrische verhuurvloot laat Natural Yachts zien dat een duurzaam toeristisch aanbod geen toekomst maar realiteit is. Met de vaarvakanties op elektrische boten wordt de mogelijkheid geboden om mensen op een toegankelijke manier kennis te laten maken met zero emissie varen.

CO2 besparen 

Doordat alle 7 jachten in de verhuurvloot van Natural Yachts met een elektrische aandrijving zijn uitgerust wordt er in vergelijking met een traditionele diesel motorboot 86.126 kg CO2 bespaart per verhuurseizoen. Deze uitstoot staat gelijk aan de jaarlijkse uitstoot van 18 huishoudens met een gemiddeld jaarverbruik van 3000 kWh elektriciteit en 1500 m3 gas. Wat betekent dat 7 diesel motorboten in de verhuur even veel uitstoten in een verhuurseizoen van 25 weken als 18 huishoudens bij elkaar in 12 maanden. Om te illustreren hoeveel dit is, de hoeveelheid CO2 die een boom jaarlijks opneemt is 20 kg. Normaal gesproken zouden er dus 4300 bomen nodig zijn om de CO2 uitstoot van deze 7 jachten te compenseren.

CO2 wordt vaak gebruikt als parameter maar bij de verbranding van fossiele brandstoffen komen ook stikstofoxiden (NOx) vrij. Dit is niet goed voor het milieu en stikstofdioxide kan tevens schadelijk zijn voor mensen. Het kan leiden tot luchtwegklachten en infecties omdat het kan doordringen tot in de kleinste vertakkingen van de luchtwegen.

Het bedrijf geeft nog een ander punt aan. Het is bekend dat verhuurboten bovengemiddeld veel uren varen per jaar. Het heeft dan ook veel effect om een verhuurvloot te ‘vergroenen’.
Jurjen Poorting, directeur van Natural Yachts, voegt hieraan toe: "De 100% elektrische motorjachten die wij in de verhuur aanbieden hebben een multifunctioneel doel. Met de verhuurjachten zetten we de transitie in naar een duurzame watersport maar het is ook een mooie manier om mensen kennis te laten maken met zero emissie varen. Zo merken we dat onze verhuurgasten bij terugkomst ook hun volgende vakantie op een elektrische boot willen doorbrengen en wordt er meer vraag gecreëerd.”

Groot vaarbereik 

Alle jachten worden met een batterijpakket uitgerust voor een ‘extra groot vaarbereik’ dit betekent dat de vaargasten ongeveer 2 dagen kunnen varen, dit komt neer op zo’n 6 tot 10 uur. Poorting: "Wanneer u in een dorpje of stad bent om bijvoorbeeld even boodschappen te doen kunt u meteen het motorjacht aansluiten op de walstroom om bij te laden. Zo kan men lang doorvaren zonder in een haven te overnachten. In Friesland is er in elke haven of gemeentelijke ligplaats walstroom aanwezig. Wanneer een elektrisch motorjacht (bijna) leeg is, kan het batterij pakket aan boord weer in een nacht opladen. Daarnaast zijn de jachten met een hardtop met zonnepanelen voorzien die bij zonnig weer het verbruik van de hotelvoorziening dekken."

Alle jachten beschikken over een zonnedeklounge buiten, een zwemplateau met zwemtrap, een buiten douche, een badkamer cabine met elektrische toilet, wastafel en douche en een moderne keuken.

Bed klaar

Deze duurzame boten worden aangeboden alsof het een hotelkamer is. De hotelservice die wordt aangeboden wordt omvat de eindschoonmaak, opgemaakte bedden bij aankomst en een technische instructie met vaaruitleg waarbij er een stukje gevaren wordt om het jacht te leren kennen.


Trefwoorden: motorjacht, verhuur, vloot, duurzaam

CELTH



||| Nieuws |||

19/05/25
Exclusief voor leden
Flexibel arbeidscontract moet meer zekerheid bieden
Werknemers met een flexibel arbeidscontract krijgen meer zekerheid over hun inkomen en hun werktijd. Zo krijgen uitzendkrachten recht op ten minste gelijkwaardige arbeidsvoorwaarden als reguliere werknemers. Dat staat onder meer in een wetsvoorstel van ministerie Sociale Zaken en Werkgelegenheid.
19/05/25
Wisselend beeld Gelders dagbezoek in meivakantie
In de meivakantie hebben attracties op de Veluwe, in de regio Arnhem en het Rijk van Nijmegen meer bezoek ontvangen dan een jaar eerder. Het was wel rustiger in de binnensteden en in de natuur. Er waren meer bezoekers uit andere regio’s.
19/05/25
Exclusief voor leden
Verrassend: treinen goedkoper dan vliegen
Verrassend onderzoek van spaarplatform Raisin dat ziet dat Europese vliegreizen veel duurder zijn dan treinreizen. Een gezin betaalt gemiddeld 62% meer voor het vliegtuig dan met de trein. In 2025 zijn treinreizen in de zomer gemiddeld even duur als in 2024, maar vliegen is 6% duurder geworden. Het maakt wel uit of je met Eurostar of Deutsche Bahn reist.
19/05/25
Biesbosch MuseumEiland verbetert toegankelijkheid voor mindervalide bezoekers
Biesbosch MuseumEiland heeft nieuwe stappen gezet om het Nationaal Park en het museum toegankelijker te maken voor bezoekers met een fysieke beperking. Ook zijn meer bankjes geplaatst.
19/05/25
Elfteling presenteert 'Prinses op de Erwt' met donkere huiskleur
De Efteling heeft met ‘De Prinses op de Erwt’ haar nieuwste sprookje gepresenteerd. De prinses heeft voor het eerst een donkere huidskleur. Volgens lector storytelling Moniek Hover van de Breda University of Applied Sciences past een dergelijke verandering prima bij het fenomeen sprookje.
19/05/25
Huurauto op vakantie: prijzen sinds 2022 meer dan gehalveerd
De prijzen voor huurauto’s op populaire Europese vakantiebestemmingen zijn in drie jaar tijd met meer dan 50 procent gedaald. Dat blijkt uit de jaarlijkse inventarisatie van Enterprise Car Sharing & Rental.
16/05/25
Exclusief voor leden
Taiwan opent toeristisch informatiecentrum in Amsterdam
Met de officiële opening van het Taiwan Tourism Information Center (TTIC) in Amsterdam op 15 mei 2025 zet de Taiwan Tourism Administration (TTA) een grote stap om haar positie op de Nederlandse toeristische markt te versterken.
16/05/25
Landal neemt tien parken van Alp Resorts op in aanbod
Landal breidt haar aanbod fors uit met tien nieuwe luxe resorts in Oostenrijk, dankzij een strategisch partnerschap met Alps Resorts. Hiermee komt het totaal aantal Oostenrijkse Landal-bestemmingen op 25. De nieuwe accommodaties zijn direct boekbaar via de Landal-platforms.

||| Agenda |||

20/05/25 t/m 22-05-25
20/05/25 t/m 22-05-25: Week van de Self Service
Vanaf 25 juni 2025 verandert de wetgeving rond selfservice-oplossingen ingrijpend door de inwerkingt...
20/05/25
20/05/25 t/m 20-05-25: LDA Kennisdag: Innovatie in data
Op dinsdag 20 mei staat, op de LDA Kennisdag 2025, alles in het teken van innovatie in data&nbs...
26/05/25
26/05/25 t/m 26-05-25: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2025
De Breda University of Applied Sciences organiseert in samenwerking met het Ministerie van Infr...
27/05/25
27/05/25 t/m 27-05-25: HZ Changemaker Event
Op dinsdag 27 mei vindt het HZ Changemaker Event plaats. Dan wordt voor de tweede keer de HZ Changem...
24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...