Geplaatst op: 19-07-2021
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT

Vakantie-uitgaven in 2021 licht omhoog

Vakantie-uitgaven in 2021 licht omhoog
Afbeelding van Free-Photos via Pixabay

De vakantie-uitgaven van Nederlanders liggen in 2021 iets hoger dan in 2020. ING verwacht dat Nederlanders dit jaar 4 miljard euro aan vakanties uitgeven. Dat is overigens veel minder dan de 14 miljard euro die Nederlanders in normale jaren aan vakanties uitgeven. Vooral het feit dat veel Nederlanders niet voor een zomervakantie naar het buitenland afreizen zorgt voor deze lage bestedingen. 

Dit jaar kiest slechts drie op de tien consumenten voor een buitenlandse zomer vakantie. Dat heeft grote gevolgen voor de vakantiebestedingen. Die liggen in een normaal jaar op zo’n 14 miljard euro.  In 2020 krompen de totale uitgaven aan de zomervakantie met 75%, van 14 miljard euro in 2019 naar 3,4 miljard euro in 2020. Deze relatief grote daling kwam met name doordat het aantal buitenlandse zomervakanties vorig jaar fors afnam. In het algemeen zijn buitenlandse vakanties duurder dan binnenlandse vakanties. 

De nationale afname van de vakantiebestedingen komt uitsluitend door de terugloop in het aantal zomervakanties. Per vakantieganger nemen de uitgaven juist toe. De hogere uitgaven dit jaar zijn met name toe te schrijven aan de binnenlandse vakanties. De grootste kostenpost was accommodatie, onder meer door hogere prijzen vanwege een grote vraag en een langere vakantieduur. Gezien de wederom sterke vraag naar binnenlandse accommodaties is de verwachting dat de prijs hiervan deze zomer verder stijgt. Zeker als een deel van de buitenlandse vakantiegangers door alle onzekerheden op het laatste moment alsnog besluit in Nederland op vakantie te gaan in plaats van het buitenland. 

Dankzij de economische groei, de daling van de werkloosheid en hogere prijzen zullen de bestedingen in de horeca naar verwachting hoger liggen dan vorig jaar. Daarmee nadert het vakantiebudget voor een binnenlandse zomervakantie dit jaar het niveau van 2019.

BESTEDINGENVAKANTIES
Link: https://www.ing.nl/zakelijk/kennis-over-de-economie/uw-sector/leisure/meerderheid-vakantiegangers-gaat-in-Nederland-op-zomervakantie.html
Topics:Vakanties
Trefwoorden: vakanties, bestedingen

CELTH



||| Nieuws |||

27/01/26
Sven Versteeg nachtburgemeester van Nederland
Tijdens het Horecava-nieuwjaarsfeest ‘MOOI! 2026’, is Sven Versteeg uitgeroepen tot Nachtburgemeester van Nederland 2026.
27/01/26
Martijn Smeenge is BUas Docent van het Jaar 2025-2026
Martijn Smeenge van de Academie voor Toerisme is uitgeroepen tot BUas Docent van het Jaar 2025-2026. Voor het derde achtereenvolgende jaar won Smeenge ook de titel Toerisme Docent van het Jaar, met het hoogste aantal studentenstemmen.
27/01/26
Hof van Saksen haalt weer meerdere awards binnen
Op dinsdag 27 januari zijn de winnaars van de Parkvakanties Awards 2026 bekendgemaakt. De bezoekers van vakantieplatform Parkvakanties stemden de afgelopen weken ruim 8.000 keer op hun favoriete vakantieparken. De meeste prijzen gingen naar Landal parken en resort Hof van Saksen.
26/01/26
Caravana biedt meer entertainment
Over twee dagen opent Caravana 2026 haar deuren in het WTC Expo Leeuwarden. Naast het uitgebreide kampeeraanbod in (bus)campers, caravans, vouwwagens, voor- en daktenten en een breed scala aan accessoires, biedt de grootste kampeerbeurs van Noord-Nederland een vol programma met presentaties, activiteiten en bekende gasten voor jong en oud.
26/01/26
Prinses Margriet opent vernieuwd muZIEeum
Prinses Margriet opent donderdagmiddag 5 februari 2026 het vernieuwde muZIEum in Nijmegen. Tijdens de heropening wordt ook de nieuwe fototentoonstelling Unseen geopend.
26/01/26
Nieuw bos bij het Beesels Broek
Aan de Eikenbroeklaan in Beesel bij het Beesels Broek heeft Limburgs Landschap circa 15.000 bomen en struiken geplant. Dit nieuwe bos van bijna vier hectare compenseert bomen die elders moesten wijken.
23/01/26
Exclusief voor leden
Oprichting Wandelplatform Fryslân voor een sterke wandelprovincie
Op woensdag 21 januari vond de aftrap van Wandelplatform Fryslân plaats. De missie: Fryslân ontwikkelen tot een provincie waar lopen en wandelen vanzelfsprekend, aantrekkelijk en toegankelijk is voor iedereen.
23/01/26
Transavia vliegt in de zomer op Oujda
Transavia start komende zomer een tijdelijke verbinding tussen Rotterdam The Hague Airport en Oujda, in het noordoosten van Marokko. Tussen 2 juli en 31 augustus 2026 vliegt Transavia twee keer per week, op maandag en donderdag, rechtstreeks tussen Rotterdam en Oujda.

||| Agenda |||

27/01/26 t/m 30-01-26
27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live: het nieuwe ontmoetingspunt voor ondernemers in de dagrecreatie
Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
13/02/26 t/m 15-02-26
13/02/26 t/m 15-02-26: Fiets en Wandelbeurs
De Fiets en Wandelbeurs 2026. Drie dagen vol inspiratie, routes, outdoormateriaal, lezingen en vakan...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...