Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 08-07-2021
Auteur: NRIT redactie

Drents Museum verjongt raad van toezicht

Drents Museum verjongt raad van toezicht
Raad van toezicht Drents Museum. Foto: Drents Museum
De raad van toezicht van het Drents Museum heeft met ingang van 1 juli vier nieuwe leden verwelkomd: Harmen van der Hoek, Kawita Mohan, Martin Schoonheim en Ria Soedhoe. Vanwege de aflopende termijn hebben voorzitter Han Noten en Harjo Niebuir afscheid genomen. De nieuwe voorzitter Alexander Pechtold en de leden Rocky Tuhuteru, Titia Vellenga en Jan Zegering Hadders zijn erg verheugd met de versterking binnen de raad: ‘De nieuwe leden passen uitstekend in het profiel dat wij voor ogen hebben: een raad van toezicht die verjongt, meer vrouwen heeft en ook leden met een niet-westerse achtergrond.’

Harmen van der Hoek (1982) – zakelijk directeur van het theatergezelschap Noord Nederlands Toneel en dansgezelschap Club Guy & Roni in Groningen – is expert op het gebied van bedrijfsvoering in culturele omgevingen. ‘Het Drents Museum brengt de wereld naar Assen met belangwekkende internationale topexposities en tegelijkertijd toont het aan die wereld ook het verhaal van Drenthe. Die wederzijdse ontmoeting vind ik erg inspirerend. Vanuit de raad van toezicht hoop ik bij te kunnen dragen aan de continuïteit en verdere ontwikkeling van dit unieke profiel.’

Kawita Mohan (1978) is Manager Frontoffice KPN in Groningen en heeft ruime ervaring in het klantgericht maken van organisaties en het verbeteren van de kwaliteit van de dienstverlening. ‘Het Drents Museum is een museum met internationale allure dat jong en oud inspireert met een indrukwekkende eigen collectie. Beoefening van kunst en cultuur versterkt de maatschappelijke betrokkenheid, de ontwikkeling van buurten en het leerklimaat op scholen. Dit is voor mij dé intrinsieke motivatie om toezichthouder bij het Drents Museum te zijn.’

Martin Schoonheim (1967) is directeur eigenaar van Digityze Consultants in Hoogeveen en adviseert organisaties in het ontwikkelen van business, inzet van innovatie en technologie. ‘Technologie en kunst versterken elkaar. Beide bieden houvast voor vandaag en inspiratie voor morgen. Het Drents Museum heeft in dat opzicht alles in zich om Drenten via kunst naar de wereld te laten kijken en de wereld naar Drenthe. Heel gaaf om daar een bijdrage aan te mogen leveren.’

Ria Soedhoe (1973) is Director Markets & Securities Operations bij ABN AMRO in Amsterdam en is gespecialiseerd in digitalisering en social media. ‘Het Drents Museum is een prachtig museum met mooie internationale ambities. Het is voor mij een cadeautje om als toezichthouder bij te mogen dragen aan het delen van kunst, cultuur en geschiedenis in de samenleving. Ik hoop vanuit mijn digitaliseringsachtergrond en strategische ervaring het museum nog verder de toekomst in te laten kijken.’

De directie van het Drents Museum, algemeen directeur Harry Tupan en zakelijk directeur Annelies Meuleman, is zeer content met de toezichthouders. "Wij zijn ervan overtuigd dat de nieuwe samenstelling van de raad van toezicht nog sterker bijdraagt om onze ambities te realiseren.’ 
Topics:Beleid, Cultuur
Trefwoorden: museum, raad Drenthe

CELTH




||| Nieuws |||

11/08/25
Exclusief voor leden
Zijn vrijetijdsvoorzieningen voor Nederlanders beter bereikbaar geworden?
Het CBS komt vandaag met interessante cijfers over de nabijheid van vrijetijdsvoorzieningen. De algehele conclusie is dat Nederlanders niet ver hoeven te reizen naar locaties met vrijetijdsaanbod. Hoe de nabijheid van deze voorzieningen zich de afgelopen tien jaar heeft ontwikkeld, hebben we ook bekeken.
11/08/25
Financiële druk op poppodia ondanks stijgende inkomsten in 2024
Het gaat niet goed met de Nederlandse poppodia. De inkomsten stijgen flink maar de kosten nog veel harder. Dat heeft tot gevolg dat een kleine zestig procent van de poppodia in de verliezen zit.
24/07/25
Meer publiek, maar rode cijfers: poppodia onder financiële druk
Ondanks een groeiend aantal bezoekers en optredens in 2024, kampen Nederlandse poppodia met toenemende financiële problemen. De kosten stijgen sneller dan de inkomsten, waardoor meer podia verlies draaien.
15/07/25
Royal Den Haag viert de vrijheid
Het is inmiddels een traditie. Den Haag viert Royal September. Dit jaar kleurt de hofstad in de aanloop naar Prinsjesdag feestelijk oranje. Deze 10-daagse staat in het teken van vrijheid.
09/07/25
CELTH Industry Day brengt wetenschap en praktijk samen tijdens World Leisure Congress
Op woensdag 27 augustus 2025 organiseert het Centre of Expertise Leisure, Tourism & Hospitality (CELTH) de Industry Day tijdens het World Leisure Congress in Breda. Deze dag vormt de brug tussen wetenschap en praktijk in de leisure-, toerisme- en hospitalitysector.
04/07/25
Nieuwe erfgoedroute-app brengt Limburgs verleden tot leven
Onder grote belangstelling is de gratis app Erfgoed Route Limburg gelanceerd. De app biedt wandelaars en fietsers een unieke manier om het erfgoed van Noord- en Midden-Limburg te beleven via audio- en videoverhalen op locatie.
04/07/25
Nieuwe tool brengt toeristisch aanbod regio in kaart
Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen (TVAN) heeft op 3 juli de Destination Data Monitor gelanceerd: een interactieve tool die inzicht geeft in het toeristisch aanbod per gemeente of regio.
30/06/25
Exclusief voor leden
ABN AMRO verstrekt €25 miljoen lening aan Tiqets
ABN AMRO heeft een lening van €25 miljoen toegekend aan Tiqets Holding BV, een toonaangevend digitaal platform voor culturele en toeristische ervaringen.

||| Agenda |||

27/08/25
27/08/25 t/m 27-08-25: CELTH Industry Day World Leisure Congress
Het World Leisure Congress (WLO) komt na 13 jaar weer terug in Europa en voor het eerst naar Nederla...
22/09/25
22/09/25 t/m 22-09-25: Toerisme Top 2025
De Toerisme Top wordt dit jaar op maandag 22 september in Noord-Holland georganiseerd. Het thema is ...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...