Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 01-04-2021
Auteur: NRIT redactie

Museum Arnhem krijgt unieke gevel die overgang naar Veluwe toont

Museum Arnhem krijgt unieke gevel die overgang naar Veluwe toont
82.000 kleurrijke tegels markeren de overgang tussen Arnhem en de Veluwe op de gevel van Museum Arnhem. Deze duizenden tegels komen op de nieuwe vleugel van het museum. De regio wordt gesymboliseerd met een overgang in kleur van paars, blauw en groen.

Iedere tegel is anders en het totaal aantal tegels bestaat uit 14 verschillende tinten. Aan de kant van de Rijn zijn de tegels blauwwit en de tegels lopen geleidelijk over naar meer aardse kleuren aan de kant van de Utrechtseweg.

Saartje van der Made en Joost Vos van Benthem Crouwel Architects zijn de architecten achter dit idee. "De nieuwe vleugel van het museum ligt op de stuwwal die de overgang vormt tussen de heuvelachtige Veluwe en het uitgestrekte rivierenlandschap van de Betuwe. We wilden graag iets met die unieke transitie doen. Daarom hebben we de gevel van het lange volume van een kleurverloop voorzien: meer donkere aardse tinten aan de zijde van de Utrechtseweg (Veluwe) verlopend via paars, blauwe en groene tinten naar ijl wit aan de Rijnzijde (Betuwe), als een glinsterende reflectie van het water in de uiterwaarden". 

Friese tegels in Gelderland

De 82.000 tegels worden gemaakt door Koninklijke Tichelaar uit Makkum. Geglazuurde keramische tegels zijn zeer duurzaam als gevelmateriaal; gemaakt van natuurlijk klei en ze blijven hun kleur en glans behouden. Van een grote afstand zie je het kleurverloop maar naarmate je dichterbij komt zie je de bijzondere patronen en kleurnuances in elke tegel afzonderlijk. 

Koninklijke Tichelaar maakte ook de tegels voor het 'ei' op het dak van Museum de Fundatie in Zwolle en in Arnhem vervaardigde het bedrijf het groene keramiek voor de nieuwbouw van Musis Sacrum. Ook werkten Tichelaar en de architecten van het Museum Arnhem al eerder samen aan de Hollandse 'witjes' voor de Cuyperpassage bij het Centraal Station van Amsterdam.

Op het YouTube kanaal van Museum Arnhem, Ondertussen in Museum Arnhem, is te zien hoe de tegels zijn gemaakt. Op www.rotsbouwtmuseumarnhem.nl is een live stream te zien en verschijnen regelmatig bouwvlogs en bouwjournaals over de nieuw- en verbouw van het museum.
Topics:Cultuur
Trefwoorden: museum, Arnhem, Veluwe, stad, regio

CELTH



||| Nieuws |||

28/05/25
1 miljoen stekkerauto's
Aan het eind van het eerste kwartaal van 2025 telde Nederland voor het eerst iets meer dan 1 miljoen stekkerauto’s. Daarmee is nu ruim een op de tien personenauto’s een stekkerauto.
28/05/25
Exclusief voor leden
Fietsersbond wil overbodige paaltjes weg
Paaltjes op wegen en fietspaden zijn bedoeld om auto’s van het fietspad te houden, maar in de praktijk zorgen ze juist voor gevaar voor fietsers. Elk jaar raken duizenden fietsers gewond door een botsing met een paaltje. Daarom lanceert de Fietsersbond de Paaltjesmelder.
28/05/25
Exclusief voor leden
Méribel kiest bureau Hopscotch
Méribel, het hart van het Franse Les 3 Vallées, heeft Hopscotch Tourism Netherlands aa...
27/05/25
Dagattractie Top 50: Dierentuinen noteren sterkste groei
De grootste Nederlandse dagattracties hebben vorig jaar 2% meer bezoekers geteld. Dierentuinen deden het relatief beter dan attractieparken en musea. De Zaanse Schans is in 2024 gestegen naar de tweede plaats op de ranglijst van best bezochte dagattracties in Nederland.
27/05/25
Exclusief voor leden
Kamperen in Nederland in 2025: Prijzen stijgen licht, maar blijven betaalbaar
Kamperen blijft ook in de zomer van 2025 een relatief betaalbare vakantieoptie, al stijgen de prijzen licht. Volgens de jaarlijkse prijsanalyse van PiNCAMP, het kampeerplatform van onder andere de ANWB, betalen kampeerders in Nederland dit jaar gemiddeld €55 per nacht voor een gezin van drie personen. Dat is een stijging van ongeveer 6 procent ten opzichte van vorig jaar.
27/05/25
Exclusief voor leden
Maastricht populairste gemeente van Nederland in 2025
Voor het eerst in veertien jaar is niet Amsterdam, maar Maastricht de favoriete gemeente van Nederland. Ook Flevoland scoort heel verrassend sterk.
27/05/25
Exclusief voor leden
Instructieregel voor bewoning recreatiewoningen in consultatie
Minister Mona Keijzer van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening heeft de instructieregel voor bewoning recreatiewoningen in consultatie gedaan. De instructieregel heeft een looptijd van 10 jaar.
26/05/25
Exclusief voor leden
Moons wordt voorzitter Van Gogh Nationaal Park
Met ingang van 1 juni 2025 start Annemarie Moons als voorzitter van Van Gogh Nationaal Park.

||| Agenda |||

05/06/25
05/06/25 t/m 05-06-25: Nationaal Congres Citymarketing
Hoe draagt city- en regiomarketing bij aan brede welvaart, leefbaarheid en de binding met inwoners? ...
10/06/25
10/06/25 t/m 10-06-25: Online sessie: Handreiking ‘Gedragsstrategie honden aanlijnen’?
Een nieuwe handreiking biedt terreinbeheerders en andere partijen nieuwe inzichten en strategieën o...
24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...
25/06/25
25/06/25 t/m 25-06-25: Vakbeurs Family Entertainment Centers
Pleisureworld organiseert op woensdag 25 juni 2025 de Vakbeurs Family Entertainment Centers op ...
27/06/25
27/06/25 t/m 27-06-25: Beleidsmakersdag
De Beleidsmakersdag staat zo vlak voor de vakanties in het teken van 'Vooruitwerken em verbinden ric...