Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 15-03-2021
Auteur: Marc Gerlings

ACM laat aan reissector weten: betaal voucher uit of andere vakantie met de voucher

ACM laat aan reissector weten: betaal voucher uit of andere vakantie met de voucher
Consumenten die vorig jaar een reisvoucher voor een pakketreis hebben ontvangen, hebben na maximaal een jaar recht op hun geld terug. Of ze kunnen een nieuwe reis boeken met de voucher. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) constateert dat de meeste grote reisaanbieders de noodzakelijke voorbereidingen hebben getroffen om consumenten actief en binnen de afgesproken termijn van een jaar de reissom terug te betalen. 

Dit duidelijke commentaar komt nadat Corendon aan de autoriteit liet weten om vouchers niet uit te betalen zonder een voucherfonds. Vanuit de overheid wordt gewerkt aan een voucherfonds waarin waarschijnlijk 400 miljoen euro overheidsgeld wordt gestoken. Echter dat fonds is er niet en het is nog niet duidelijk wanneer het fonds actief wordt. ACM dringt bij reisorganisaties er op aan geld van de vouchers uit te keren of een nieuwe vakantie op basis van het voucher aan te bieden. 

ACM merkt op in de discussie: 'Daarnaast is de voucher gedekt door het garantiefonds waarbij de aanbieder van pakketreizen verplicht is aangesloten. Het garantiefonds betaalt het bedrag van de voucher uit als de reisaanbieder dat niet kan. Dit geeft zekerheid aan consumenten. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) houdt hier toezicht op en komt in actie als reisorganisaties niet hun uiterste best doen om de consument terug te betalen.'

Edwin van Houten, directeur Consumenten van de ACM: "Nu is het moment aangebroken dat consumenten van wie de voucher verloopt, kunnen kiezen voor een nieuwe reis of terugbetaling. Consumenten die geen nieuwe reis hebben geboekt met hun voucher, moeten hun geld terugkrijgen van de reisorganisatie. Is deze daartoe financieel niet in staat, dan staat het garantiefonds garant, zodat de consument niet de dupe wordt. Het is wel belangrijk dat de consument zich daar meteen na het verlopen van de voucher meldt.”

Met ingang van 1 januari 2021 is de reisbranche gestopt met het uitgeven van vouchers voor nieuw geboekte pakketreizen. Dit betekent dat alle aanbieders van pakketreizen consumenten binnen 14 dagen hun geld moeten terugbetalen als de aanbieder de reis annuleert.

Momenteel staat er nog 600 tot 650 miljoen euro aan reisvouchers open volgens de ANVR en de Stichting Garantiefonds Reisgelden.
Trefwoorden: reizen, voucher, ACM, touroperator

CELTH



||| Nieuws |||

04/07/25
Exclusief voor leden
Petitie: informeer passagiers over tromboserisico
De Trombosestichting is een petitie gestart om luchtvaartmaatschappijen te bewegen passagiers beter te informeren over het risico op trombose tijdens lange vluchten.
04/07/25
Waar genieten Nederlanders deze zomer van hun vakantie?
De zomervakantie staat voor de deur en veel Nederlanders maken zich op voor een welverdiende reis naar het buitenland. Volgens reisorganisatie TUI blijven Spanje, Griekenland en Turkije de populairste Europese vliegbestemmingen.
04/07/25
Air France-KLM wil meerderheidsbelang in SAS
Air France-KLM wil haar belang in het aandelenkapitaal van SAS verhogen van 19,9% naar 60,5% door de volledige overname van de aandelen van Castlelake en Lind Invest.
03/07/25
Steeds meer reizigers kiezen voor budgetmaatschappijen
Het aantal passagiers dat via Nederlandse luchthavens met een budgetmaatschappij vliegt, is in twintig jaar tijd verdrievoudigd. In 2024 maakten 27,8 miljoen reizigers gebruik van een prijsvechter, tegenover 9,3 miljoen in 2004.
02/07/25
Exclusief voor leden
Starbucks met 180 zitplaatsen opent op Schiphol
Centraal gelegen in de vernieuwde Lounge 1 van Schiphol is geopend een grote Starbucks-locatie van 500 vierkante meter. De herontwikkeling is het resultaat van een nauwe samenwerking tussen Schiphol, Avolta AG en Starbucks.
27/06/25
Exclusief voor leden
Gratis handbagage in aantocht
De Europese Unie wil nieuwe regels invoeren die luchtvaartmaatschappijen verplichten om passagiers gratis een handbagagekoffer toe te staan, naast een persoonlijk item zoals een handtas of laptoptas. Luchtvaartmaatschappijen zijn niet blij.
24/06/25
Exclusief voor leden
Rust en avontuur populair in zomer 2025
Reizigers die deze zomer op het laatste moment nog een vakantie boeken, kiezen opvallend vaak voor rust, veiligheid en actieve rondreizen. De belangstelling voor Europa groeit, de VS valt uit de top 10 en Thailand blijft populair.
19/06/25
Corendon gaat samenwerking aan voor culinaire excursies
Corendon werkt sinds mei samen met het internationale platform ResiRest. ResiRest biedt food-excursies in onder meer de Turkse regio Antalya aan. Een uitrol naar andere destinaties staat op de planning.