Geplaatst op: 04-07-2025
Auteur: Marc Gerlings

Air France-KLM wil meerderheidsbelang in SAS

Air France-KLM wil meerderheidsbelang in SAS
Air France-KLM wil haar belang in het aandelenkapitaal van SAS verhogen van 19,9% naar 60,5% door de volledige overname van de aandelen van Castlelake en Lind Invest.

Air France-KLM en SAS willen beter samenwerken en hun synergie benutten op het netwerk in Scandinavië. Air France-KLM wil ook waardecreatie voor aandeelhouders bereiken met deze deal.

Onder voorbehoud van het verkrijgen van alle benodigde goedkeuringen van de toezichthouders en het voldoen aan alle voorwaarden, is de ambitie om de transactie in de tweede helft van 2026 af te ronden.

Sinds de zomer van 2024 is er een commerciële samenwerking tussen SAS, Air France en KLM in de vorm van uitgebreide codeshare- en interline-overeenkomsten, die verder is versterkt door de toetreding van SAS tot de SkyTeam-alliantie.

Als aan alle voorwaarden is voldaan, zou Air France-KLM de aandelen van Castlelake en Lind Invest volledig overnemen, waarmee het eigen belang op 60,5% komt. De Deense staat zou zijn belang van 26,4% in SAS en zijn zetels in de raad van bestuur behouden.

Onder voorbehoud van het verkrijgen van alle benodigde goedkeuringen van de regelgevende instanties en het voldoen aan alle opschortende voorwaarden, is het de ambitie om de transactie in de tweede helft van 2026 af te ronden.

Waarom nu?

De interesse van Air France-KLM in deze transactie wordt ingegeven door de aanzienlijke verbetering van de financiële en operationele prestaties van SAS, het succes van de huidige commerciële samenwerking en het vertrouwen van de Groep in het potentieel van de Scandinavische luchtvaartmaatschappij op lange termijn.

Benjamin Smith, CEO van Air France-KLM. "Na de succesvolle herstructurering heeft SAS indrukwekkende prestaties geleverd en we zijn ervan overtuigd dat het potentieel van de luchtvaartmaatschappij zal blijven groeien door verdere integratie binnen de Air France-KLM Groep. Deze operatie zou onze klanten en alle Scandinaviërs ten goede komen, die zouden profiteren van verbeterde connectiviteit, evenals de SAS-teams, wier toewijding cruciaal is geweest om hun luchtvaartmaatschappij weer de plaats te geven die haar toekomt. Ze zouden zich aansluiten bij een groep luchtvaartmaatschappijen die verenigd zijn door een gedeelde toewijding aan uitmuntendheid en een duurzamere toekomst voor het luchtvervoer. We kijken uit naar dit nieuwe hoofdstuk in onze gezamenlijke reis."
Trefwoorden: KLM, Air France, SAS, aandelen, meerderheidsbelang, management

CELTH



||| Nieuws |||

16/01/26
Exclusief voor leden
Stationsgebied Groningen krijgt groene stadsentree
Het beeldbepalende Stadsbalkon verdwijnt. Een levendig, groen en gastvrij Stationsplein voor het monumentale stationsgebouw, comfortabele loop- en fietsroutes, een groene kade met kunst langs het Verbindingskanaal en een autoluwe Stationsweg.
14/01/26
20 miljoen reizigers pakken de Eurostar
Treinbedrijf Eurostar vervoerde voor het eerst voor het eerst meer dan twintig miljoen reizigers door Europa. Vooral de lijn Londen - Amsterdam liet groei zien. Dat is niet raar omdat die lijn eerder een tijd eruit lag door werkzaamheden.
12/01/26
Kopenhagen wordt belangrijker voor Emirates
Emirates zet de vernieuwing van de vloot voort en blijft gemoderniseerde Boeing 777- en nieuwe A350-toestellen inzetten op belangrijke bestemmingen in Europa, Noord-Amerika, Azië, het Midden-Oosten, Afrika en Australië. Extra vluchten en capaciteit naar vooral Kopenhagen, Phuket en Kaapstad.
12/01/26
Eindhoven Airport beleeft met 2025 een recordjaar
Eindhoven Airport verwelkomde in 2025 met 6.956.486 passagiers een recordaantal passagiers (vertrekkend en aankomend opgeteld). In 2023 (het voorlaatste recordjaar) lag het aantal passagiers op 6.814.214 miljoen passagiers (2024: 6.798.982).
12/01/26
Lancering Future Friendly Fund voor de luchtvaart
Tijdens de Travel Trade Days op de Vakantiebeurs werd een wereldprimeur gepresenteerd: het Future Friendly Fund. Voor het eerst kunnen reizigers vrijwillig de ‘echte prijs’ van hun vliegticket betalen – inclusief de verborgen kosten voor klimaat en natuur. Met de bijdrage financiert het fonds projecten voor een duurzame luchtvaart. Het Future Friendly Fonds is een initiatief van reisorganisatie Better Places.
12/01/26
Turkije populairste stijger bij Nederlandse vroegboekers voor 2026
Turkije wint snel terrein onder Nederlandse vakantiegangers die vroeg boeken. Uit cijfers van dé VakantieDiscounter blijkt dat het land inmiddels goed is voor zo’n 13 procent van alle vroeg geboekte vakanties voor 2026. Daarmee verdringt Turkije traditionele toppers als Spanje en Griekenland, die licht terrein verliezen.
09/01/26
Exclusief voor leden
Eindhoven Airport heeft natuurvergunning nodig na meer stikstof
Eindhoven Airport vraagt een natuurvergunning aan bij het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN). Reden hiervoor is de hogere uitstoot van stikstof als gevolg van vlootvernieuwing en vlootverzwaring.
08/01/26
Vakantiebeurs opent toeristisch jaar 2026
De 55ste editie van Vakantiebeurs is vandaag feestelijk geopend in Koninklijke Jaarbeurs. Tijdens het traditionele Ambassadeursontbijt, dit jaar in de indrukwekkende Jaarbeurs setting van Van Gogh: The Immersive Experience, gaven burgemeester Sharon Dijksma, Jeroen Roodenburg (ministerie van Buitenlandse Zaken) en Jeroen van Hooff (CEO Koninklijke Jaarbeurs) in aanwezigheid van meer dan honderd internationale ambassadeurs, honderden journalisten en duizenden vakprofessionals het startschot voor een nieuw toeristisch seizoen.