Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 08-02-2021
Auteur: Marc Gerlings

Verwend nest

Verwend nest
Laatste bouwwerkzaamheden voor speelattractie Nest!

In de zomer van 2021 opent Nest!, een speelbos van circa 1200 m2. Hierin zijn op een Eftelingse manier elementen van de achtbanen terug te vinden zijn. Er zijn verschillende speelmogelijkheden voor álle dappere durfals, met of zonder een zichtbare of onzichtbare beperking. Daarbij wordt ook een horecapunt ontwikkeld.

Horecapunt ’t Verwende Nest! grenst direct aan de speeltoestellen voor de allerkleinsten. Zittend aan stamtafels, knus onder schaduwdoeken, kun je genieten en heb je een goed overzicht over de gehele speeltuin en de spelende kinderen. Met lagere balies, vitrines op kinder-ooghoogte, aangepaste tafels en bredere looppaden, is ook ’t Verwende Nest! voor iedereen een toegankelijke plek.

Toegankelijk speelbos voor de jongste bezoekers

Afgelopen jaar is na 36 jaar afscheid genomen van de Polka Marina en is er gezocht naar een alternatief voor met name de jonge bezoekers van Ruigrijk, het gedeelte in de Efteling waar veel achtbanen zijn. Speelbos Nest! wordt dé nieuwe plek voor die doelgroep. Bij de ontwikkeling van het speelbos is het belangrijk dat het voor iedereen toegankelijk is. "Toegankelijkheid staat al jarenlang hoog in het vaandel bij de Efteling. We vinden het belangrijk dat iedereen zich thuis en veilig voelt in ons park. Dat is voor Speelbos Nest! het uitgangspunt geworden. We willen daar een plek creëren die voor alle jonge durfals toegankelijk is en waar kinderen onbezorgd samen kunnen spelen. Of dat nu een kind met of zonder (zichtbare) beperking is”, vertelt Fons Jurgens, Algemeen directeur Efteling. "Ondanks het feit dat het attractiepark momenteel gesloten is en we in een onzekere situatie verkeren, wordt toch met de realisatie van het nieuwe speelbos gestart. Nest! stond al langere tijd op de planning en dit toegankelijke speelbos is een belangrijke toevoeging voor de jongste bezoekers van Ruigrijk.”

Naast de rolstoeltoegankelijke glijbaan krijgt Speelbos Nest! onder andere een vlonderpad en een speeltuinwaterbed dat voor iedereen met of zonder een (zichtbare) beperking geschikt is. Daarnaast worden alle speelmogelijkheden op verschillende hoogtes gemaakt, zodat het niet uitmaakt of een kind staand of zittend speelt. Ook komt er een plek waar kinderen zich even terug kunnen trekken en waar minder prikkels zijn door specifieke keuzes in kleurgebruik en thematisering.

Stichting het Gehandicapte Kind

Tijdens de ontwikkeling van Speelbos Nest! heeft de Efteling advies ingewonnen bij Stichting het Gehandicapte Kind. Zij zijn deskundig in toegankelijkheid voor kinderen met een beperking en weten precies wat er nodig is om een speeltuin geschikt te maken voor álle kinderen. Daarom wordt Nest! voor de opening getest door hun Speeltuinbende; een groep van kinderen met en zonder beperking. Op die manier wordt Speelbos Nest! straks dé plek voor alle jonge bezoekers.
Trefwoorden: speelbos, verwend, nest, attractie

CELTH




||| Nieuws |||

25/07/25
Exclusief voor leden
Bestedingen bij fastservicerestaurants onder druk
Consumenten geven structureel minder geld uit bij zogenaamde fastservicerestaurants omdat ze die te duur vinden. Een trendbreuk.
25/07/25
Exclusief voor leden
Nieuwe subsidieregeling voor toegankelijke recreatie in Drenthe
De provincie Drenthe heeft een nieuwe subsidieregeling geopend voor mkb-ondernemers in de recreatie- en toerismesector. Met deze regeling wil de provincie bijdragen aan een inclusieve en toegankelijke omgeving.
25/07/25
Exclusief voor leden
Vakantieboekingen trekken aan
Na een wat teleurstellend voorjaar trekken de laatste twee maanden de vakantieboekingen aan. In mei met +6% en in juni met +5%. In juni viel vooral de populariteit van Denemarken en Griekenland op.
24/07/25
Aantal bewoners op vakantieparken stijgt
Het aantal mensen dat officieel woont op een vakantiepark is de afgelopen jaren flink gestegen. Volgens het CBS stonden op 1 april 2025 bijna 60.000 mensen ingeschreven op een vakantiepark, tegenover ruim 51.000 in 2019.
24/07/25
Exclusief voor leden
Wandelnet: Geef wandelen een volwaardige plek in het omgevingsbeleid
Met de invoering van de Omgevingswet is er een nieuw beleidskader ontstaan voor de inrichting van de leefomgeving. Wandelnet grijpt deze kans aan om het belang van wandelen te benadrukken. In de brochure ‘Wandelkwaliteit in het omgevingsbeleid’ laat Wandelnet zien hoe wandelen een structurele plek kan krijgen in gemeentelijke visies, plannen en regelgeving.
24/07/25
Nieuw model brengt recreatiebehoefte in kaart
Een nieuw recreatiebehoeftemodel laat zien waar de grootste behoefte is aan recreatieruimte. Het model combineert data over bevolkingsgroei, reisbereidheid en bestaande voorzieningen om knelpunten én kansen voor recreatie in beeld te brengen.
24/07/25
Meer publiek, maar rode cijfers: poppodia onder financiële druk
Ondanks een groeiend aantal bezoekers en optredens in 2024, kampen Nederlandse poppodia met toenemende financiële problemen. De kosten stijgen sneller dan de inkomsten, waardoor meer podia verlies draaien.
24/07/25
Steeds meer Nederlanders elektrisch op zomervakantie
Nederlanders kiezen deze zomer massaal voor de elektrische auto richting Zuid-Europa. Uit geanonimiseerde data van ruim 25.000 gebruikers van de Shuttel-mobiliteitspas blijkt dat laadstress plaatsmaakt voor vertrouwen in het Europese laadnetwerk.

||| Agenda |||

27/08/25
27/08/25 t/m 27-08-25: CELTH Industry Day World Leisure Congress
Het World Leisure Congress (WLO) komt na 13 jaar weer terug in Europa en voor het eerst naar Nederla...
11/09/25
11/09/25 t/m 11-09-25: Atlasfestival 2025 –Vitamine L: de Leefomgeving als ingrediënt voor Gezondheid
Het Atlasfestival 2025 staat in het teken vanVitamine L– de leefomgeving als bron van gezondheid. ...
22/09/25
22/09/25 t/m 22-09-25: Toerisme Top 2025
De Toerisme Top wordt dit jaar op maandag 22 september in Noord-Holland georganiseerd. Het thema is ...
01/10/25
01/10/25 t/m 01-10-25: Netwerk Editie Kampeerbranche
Na het succes van eerdere edities van het Duurzaamheidscongres introduceren we dit jaar een nieu...
31/10/25
31/10/25 t/m 31-10-25: Inspiratie-event: Wandelen als sleutel tot een vitalere
Nederland staat voor grote maatschappelijke uitdagingen op het gebied van gezondheid, leefstijl en l...