Geplaatst op: 28-01-2021
Auteur: NRIT redactie

AI helpt bij herkennen van bagage

AI helpt bij herkennen van bagage
Kunstmatige intelligentie betekent het einde van het bagagelabel.

Het toepassen van kunstmatige intelligentie bij het inchecken van ruimbagage is betrouwbaar en werkbaar, meldt Eindhoven Airport. Daarmee kan het labelen van ruimbagage op termijn tot het verleden gaan behoren. Dat blijkt uit de eerste resultaten van de test ‘Bag recognition’ die BagsID en Vanderlande van augustus tot en met december 2020 op Eindhoven Airport uitvoerden. Om de technologie nog diepgaander en uitgebreider te testen, verlengt Eindhoven Airport de pilot tot 2023.

Volgens BagsID is Eindhoven Airport de eerste luchthaven ter wereld waar deze technologie wordt getest. De verwachting is dat het gebruik van deze nieuwe technologie accurater, milieuvriendelijker en goedkoper is dan het inchecken van ruimbagage via het scannen van bagagelabels. Daarnaast heeft het als voordeel dat passagiers bericht krijgen over de status en locatie van hun bagage. Het is accurater omdat bij de nieuwe manier van inchecken geen bagagelabels nodig zijn. Nu bevestigen passagiers bagagelabels soms verkeerd of raken deze los van de koffer. Het is milieuvriendelijker omdat geen bagagelabels en labelprinters nodig zijn. Ter illustratie: in 2019 werden op Eindhoven Airport 1,2 miljoen labels geprint. Daarnaast zijn deze camera’s goedkoper en is de installatie van dergelijke camera’s eenvoudiger dan de 360 graden barcode scanners. Ook is het inchecken van ruimbagage zonder het scannen van bagagelabels gebruiksvriendelijker. De passagier hoeft alleen maar een foto te maken van zijn koffer en deze te uploaden. Ook weet hij via track en trace altijd de status en locatie van de bagage.

Ivar van der Smaal, Innovatiemanager van Eindhoven Airport: "De eerste fase van de proef is succesvol afgerond. De cameraopstellingen in het bagagesysteem van Eindhoven Airport hebben aangetoond dat de technologie zeer bruikbaar kan zijn en veel voordelen kan bieden.” Toch verdwijnen de bagagelabels met streepjescodes voorlopig nog niet benadrukt Van der Smaal. De informatie op de bagagelabels bevat een verplichte 10-cijferige code, welke is voorgeschreven in de richtlijnen (RP 740) van de International Air Transport Association. Daarnaast beschikt de aankomst-luchthaven vaak nog niet over deze slimme camera’s.

Algoritme presteert boven verwachting

Marlon van der Meer, oprichter van BagsID, is blij met de samenwerking met Eindhoven Airport en Vanderlande: "De luchthaven en Vanderlande hebben ons de mogelijkheid gegeven onze technologie te implementeren, te testen en te verbeteren. Ons algoritme heeft boven verwachting goed gepresteerd. Wij gaan in 2021 de toepassingsmogelijkheden van deze beeldherkenningstechnologie op Eindhoven Airport verder ontwikkelen.”

In de volgende proefperiode wordt het beeldherkenning algoritme gekoppeld aan het bagagesysteem. Vervolgens wordt een test gedaan waarbij passagiers van een geselecteerde vlucht hun ruimbagage inchecken zonder bagagelabel maar enkel door een foto van hun koffer te laten maken. De passagiers krijgen vervolgens op hun mobiel bericht over de status en locatie van hun koffer tot op de eindbestemming.

Trefwoorden: bagage, luchthaven, reizen

CELTH



||| Nieuws |||

10/02/26
Exclusief voor leden
Limburgse VVV’s kiezen datamonitor van Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen
De vier Limburgse destinatieorganisaties, verenigd in Stichting Samenwerkende VVV’s Limburg, ondertekenden de licentieovereenkomst voor de Tourism Leisure Monitor van Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen.
10/02/26
Exclusief voor leden
Summio vakantieparken verlengt 5 parken en start nieuw park
Summio Parcs start het nieuwe jaar meteen met groei. Vijf vakantieparken hebben besloten hun samenwerking met de organisatie te verlengen. Daarnaast is het portfolio uitgebreid met een nieuw park en staat er een verdere groei op de planning - voor zowel verhuur als exploitatie.
10/02/26
Serie Schiphol Airport krijgt derde seizoen
Na de eerste twee seizoenen keert het RTL 5-programma Schiphol Airport terug met een gloednieuw derde seizoen. De serie biedt een exclusieve blik achter de schermen van de grootste luchthaven van Nederland.
10/02/26
Veel gezinsboekingen voor Emirates bij start 2026
Januari is traditioneel een piekmaand voor boekingen van gezinsreizen bij Emirates. Economy-reizigers boekten vroeg, met name groepen en gezinnen: meer dan 65% van de groepsboekingen werd minimaal drie maanden voor vertrek gemaakt en ruim 65% van de families boekte ten minste twee maanden vooraf.
09/02/26
Toiletten bij Amelisweerd maken recreatie breder toegankelijk
Vrijdag 6 februari hebben MDL Fonds, de provincie Utrecht en de gemeenten Utrecht en Bunnik samen twee natuurtoiletten geopend in recreatiegebied Amelisweerd. Met deze twee toiletten wordt een belangrijke stap gezet om dit natuurgebied voor een bredere groep mensen toegankelijk te maken.
09/02/26
Ondertiteling drie attracties en verhalen in Efteling
De gratis Efteling-app biedt bij drie attracties en alle sprookjes een gesproken vertelling en je kunt het verhaal laten ondertitelen.
09/02/26
Exclusief voor leden
Grootste LED-theater van Europa staat in Delft
Met de première van Willem van Oranje - De Musical is een uniek theater opgezet. L2L Ledscreens realiseerde voor deze productie de grootste LED-theateropstelling van Europa.
09/02/26
Tech die gastvrijheid voelbaar maakt in leisure, toerisme en hospitality
Je kent het moment: je staat met een koffer in je hand, de lobby ruikt naar versgemalen koffie en je wilt eigenlijk maar één ding, soepel aankomen. Dan blijkt de QR-code in de mail niet te laden, de wifi hapert en bij de receptie ontstaat een rij die nét te langzaam beweegt. Niemand bedoelt het verkeerd, maar de beleving krijgt een deuk voordat die goed en wel begonnen is. In leisure, toerisme en hospitality is dat het pijnlijke aan digitale frictie: het voelt meteen persoonlijk.

||| Agenda |||

12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live: het nieuwe ontmoetingspunt voor ondernemers in de dagrecreatie
Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
13/02/26 t/m 15-02-26
13/02/26 t/m 15-02-26: Fiets en Wandelbeurs
De Fiets en Wandelbeurs 2026. Drie dagen vol inspiratie, routes, outdoormateriaal, lezingen en vakan...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
10/03/26
10/03/26 t/m 10-03-26: Opendeurdag Experience Factory Antwerpen; Europa’s grootste Indoor FEC Attractie
Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...