Geplaatst op: 15-10-2020
Auteur: Marc Gerlings

Groot 1600 km wandelnetwerk in provincie Utrecht open

Groot 1600 km wandelnetwerk in provincie Utrecht open
Provincie Utrecht wil het wandelnetwerk nog verder vergroten.

Recreatieschap Stichtse Groenlanden, Recreatie Midden Nederland en de samenwerkende gemeenten Bunnik, De Bilt, Houten, Nieuwegein, Utrecht, Utrechtse Heuvelrug, Wijk bij Duurstede, Zeist, het Routebureau Utrecht en de provincie werkten samen in de uitbreiding van het wandelnetwerk. Gedeputeerde Schaddelee opende digitaal het wandelnetwetwerk Kromme Rijnstreek officieel Hiermee wordt het wandelnetwerk in het westen van de provincie Utrecht meer dan 1.600 kilometer lang.

500 km erbij

In de zomer van 2020 is dit prachtige nieuwe wandelnetwerk op basis van 400 knooppunten gerealiseerd. Het nieuwe wandelnetwerk van ruim 500 kilometer verbindt de mooiste plaatsen, natuurgebieden en wandelpaden met elkaar, waarbij er zowel aandacht is voor kleinere ommetjes in de buurt van dorpen als voor langere wandelingen waarbij je een groot gebied ontdekt. Want de provincie kent een Recreatieve Hoofd(route)structuur (RHS) van routes voor wandelen, fietsen en varen met duidelijk herkenbare toegangspunten met informatie, parkeergelegenheid en horeca, toeristische overstappunten (TOP’s).

Het netwerk sluit aan bij horeca, attracties, musea en andere bezienswaardigheden. Het recreatieve netwerk verbindt bovendien de stedelijke gebieden met de recreatieve landschappen.

Gedeputeerde Schaddelee: "Dat is mooi! Maar we zijn nog niet klaar: onze ambitie is een provincie dekkend wandelroutenetwerk. Daarvoor bekijken we de mogelijkheden voor een Wandelnetwerk Utrecht Oost”.

Alle wandelmogelijkheden binnen het netwerk, een routeplanner en diverse thematische wandelroutes zijn te vinden op RoutesinUtrecht.nl.

Wandelnetwerken in Utrecht en partijen

De Utrechtse wandelroutenetwerken zijn het resultaat van een samenwerking sinds 2013, tussen provincie Utrecht, recreatieschappen, gemeenten, grondeigenaren, terreinbeheerders, wandelorganisaties en talloze vrijwilligers.

Trefwoorden: wandelen, netwerk, route, ommetje, Utrecht

CELTH



||| Nieuws |||

27/02/26
Leiden wil Culturele Hoofdstad 2033 worden
In de nieuwste aflevering van Leisuretalk spreekt onze Mincke Pijpers van Leiden&Partners met Richard Otten over de positionering van Leiden. Geen standaard citymarketingverhaal, maar een open gesprek over koers houden in een stad vol belangen en ambities.
27/02/26
Landschapstriënnale ziet in water forse uitdaging
In september 2026 vormt Arnhem het decor van de Landschapstriënnale, de driejaarlijkse manifestatie over de toekomst van ons landschap. Het thema van deze editie is ‘Op Waterbasis’.
26/02/26
Beheer Diemerbos tijdelijk geregeld
Het beheer van het Diemerbos is voor de jaren 2026 en 2027 geregeld maar een structurele oplossing is er niet. Door deze afspraak blijft het bos de komende 2 jaar schoon, veilig en toegankelijk voor bezoekers.
26/02/26
Exclusief voor leden
Versnelling digitale oplossingen in vervoer en mobiliteit
Mobiliteit maakt een versnelling in digitale oplossingen door blijkt vlak voor de vakbeurs Intertraffic Amsterdam 2026. Het autonoom rijden, oplossingen voor parkeren en druk op de binnensteden leiden naar nieuwe verbanden.
26/02/26
Utrecht verbetert viewer op erfgoed
Wil je bezoekers naar het erfgoed van de provincie Utrecht verwijzen? De provincie heeft de bestaande viewer verbeterd.
26/02/26
Exclusief voor leden
Effect door btw-verhoging op binnenlandse vakanties?
Heeft de btw-vehoging op logies naar 21% effect op de boekingen van vakanties in eigen land? Mogelijk wel maar of het daadwerkelijk in de boekingen tot uitdrukking komt, blijft nog steeds een vraagteken.
25/02/26
8 op de 10 Nederlanders wil komende zomer op vakantie
Ondanks stijgende prijzen en een onrustige wereld blijft het vakantiesentiment onder Nederlanders hoog. Komend zomerseizoen wil 82% van de Nederlanders op vakantie. Dit blijkt uit grootschalig consumentenonderzoek dat Trends & Tourism eind januari en begin februari door Dynata heeft laten uitvoeren naar vakantieplannen van een week of langer voor het komende zomerseizoen (mei t/m oktober 2026).
25/02/26
Exclusief voor leden
Toolkit helpt werkgevers minder zakelijk te vliegen
Een toolkit van Coalitie Anders Reizen moet werkgevers aanzetten om het personeel en directies minder te laten vliegen voor de zaak.

||| Agenda |||

05/03/26
05/03/26 t/m 05-03-26: Ruimtelijk-economisch sturen op brede welvaart kan wél
Ruimtelijk-economisch sturen op brede welvaart kan wélVoor een evenwichtige stedelijke ontwik...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
10/03/26
10/03/26 t/m 10-03-26: Opendeurdag Experience Factory Antwerpen; Europa’s grootste Indoor FEC Attractie
Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...