Geplaatst op: 11-09-2020
Auteur: Marc Gerlings

80 locaties Landgraaf tot in detail online toegankelijk

80 locaties Landgraaf tot in detail online toegankelijk
Tim Vaessen, beleidsmedewerker vrijetijdseconomie en auteur van Ontdek Landgraaf en rechts wethouder Ramon Lucassen. Foto: Gemeente Landgraaf
Tweeduizend jaar geschiedenis in je broekzak. ‘Ontdek Landgraaf’ maakt het mogelijk. De telefoonvriendelijke website www.ontdeklandgraaf.nl maakt het cultuurhistorisch erfgoed van Landgraaf op gedetailleerde wijze toegankelijk voor inwoners en toeristen. 

Maandenlang onderzoek en schrijfwerk resulteerden in een grote verzameling verhalen, vergezeld van passend fotomateriaal. Sinds vanochtend is de website online met een eerste selectie van 80 locaties. 

Anya Niewierra, algemeen directeur van Visit Zuid-Limburg, noemt Ontdek Landgraaf "Een uniek voorbeeld van storytelling over het boeiende verleden van de gemeente Landgraaf. En dan ook nog op een zeer aantrekkelijke en diepgaande wijze gepresenteerd. Wat een aanwinst om het toeristisch aantrekkelijke Landgraaf te versterken!”.
 

80 locaties

De 80 locaties worden ontsloten op kernen en thema’s. Iedere locatie - oftewel object - bevat beschrijvingen en anekdotes die gebaseerd zijn op degelijk literatuuronderzoek, raadpleegbaar via een bronnenlijst. De teksten zijn prikkelend en toegankelijk geschreven. Iedere locatie kan worden beoordeeld en gedeeld via social media. Het is de bedoeling om de website in de toekomst verder uit te breiden met nieuwe locaties, foto’s en mogelijkheden. 

Dit tot grote vreugde van wethouder Ramon Lucassen, die zelf veel affiniteit met cultuurhistorisch erfgoed heeft: "Landgraaf heeft een indrukwekkend verleden waar we écht trots op mogen zijn. Achter iedere steen schuilt een verhaal. Die verhalen moeten verteld worden om inwoners en bezoekers bewust te maken en te verwonderen. Met Ontdek Landgraaf is hier een schitterende basis voor gelegd’’.

Veilig tijdens Open Monumentendag

De wens om het Landgraafse erfgoed digitaal beleefbaar te maken voor het grote publiek, bestond al langer. Ruim voor covid-19 stonden hiervoor de seinen op groen en die beslissing biedt nu de nodige voordelen. Ontdek Landgraaf komt precies op tijd voor het weekend van Open Monumentendag 2020. 

Link: www.ontdeklandgraaf.nl.
Trefwoorden: erfgoed, storytelling, Landgraaf, beleid, marketing, regiomarketing

CELTH



||| Nieuws |||

30/03/26
25 jaar Toverland met Hans Klok
Attractiepark Toverland viert in 2026 haar 25-jarig jubileum en pakt daarbij groots uit. Vanaf zaterdag 18 april kunnen bezoekers genieten van de speciaal voor Toverland ontwikkelde show Magic Memories van de wereldberoemde illusionist Hans Klok.
30/03/26
Gids Digitale Vaardigheden beschikbaar
De Gids Digitale Vaardigheden helpt ondernemers, destinatie management-organisaties (DMO’s) en beleidsmakers in het gastvrijheidsdomein om digitale transformatie beter te begrijpen en toe te passen.
30/03/26
Exclusief voor leden
European Sleeper eerste vertrek nachttrein Parijs – Brussel – Berlijn
Op donderdag 26 maart vierde European Sleeper de start van haar nieuwe nachttrein Parijs – Brussel – Berlijn met een vertrekceremonie op Gare du Nord in Parijs. Sabine Wendt (visitBerlin): "De vraag naar reizen naar Berlijn groeit duidelijk, met ongeveer 50 procent van de gasten die al per trein arriveren."
30/03/26
Exclusief voor leden
Doctorstitel halen op hbo? Minister Letschert is voorstander
Een doctorstitel halen kan in Nederland nu alleen op de universiteit. Maar als het aan het kabinet ligt, kan je binnenkort ook op het hbo een doctorsgraad halen. Vandaag wordt het eerste concept van de wetswijziging die hiervoor nodig is openbaar.
27/03/26
Trendcongres 2026 biedt podium aan NL Tourism Research Network: nieuwe inzichten over toerisme, mobiliteit en migratie
Tijdens het Trendcongres Toerisme & Vrijetijd 2026, dat op 2 april plaatsvindt bij Saxion Hogeschool in Deventer, organiseert het #NLTourismResearchNetwork opnieuw een speciale onderzoekssessie. Deze jaarlijkse bijeenkomst is inmiddels een vast onderdeel van het congresprogramma en brengt onderzoekers uit heel Nederland samen rond actuele transities in toerisme, mobiliteit en samenleving.
27/03/26
Past snelladen of rustig laden bij jouw gasten en park?
Laden hoort bij elektrisch rijden, net zoals tanken bij een verbrandingsmotor. Toch voelt het anders. Gasten plannen bijvoorbeeld vaker vooruit als ze elektrisch rijden en merken dat tijd en comfort samenhangen met de manier waarop ze laden. Er zijn grofweg twee manieren om te laden: snelladen onderweg en rustig laden op een vaste plek. Bij een elektrische auto zie je dit verschil direct terug in reisplanning, aankomstmomenten en verblijfservaring. Ook de techniek in de auto, zoals koeling van de accu, speelt mee.
27/03/26
Overijssel stelt bijzondere evenementen vast die subsidie ontvangen
Provincie Overijssel steunt jaarlijks organisatoren van bijzondere regionale evenementen. Die lijst met evenementen is op 24 maart gepubliceerd.
27/03/26
Hogere energiekosten dwingen horeca opnieuw tot prijsverhogingen
De gestegen energie- en brandstofprijzen door het conflict in het Midden-Oosten raken ook horecaondernemers. Zij hebben daardoor te maken met zowel hogere kosten voor energie als van inkoop en transport. Dat zet de winstmarges onder druk, meldt Sjuk Akkerman sectorspecialist van bank ING.

||| Agenda |||

02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...