Geplaatst op: 27-08-2020
Auteur: Marc Gerlings

Costa Cruises herstart met testen en certificering van het preventiesysteem

Herstart per 6 september maar alleen met Italiaanse gasten aan boord

Costa Cruises herstart met testen en certificering van het preventiesysteem
De herstart van Costa Cruises gaat samen met veel voorzorgsmaatregelen. Foto: Costa Cruises.
Als eerste cruisemaatschappij heeft het Italiaanse Costa Cruises de certificering verkregen voor een biologisch risicopreventiesysteem aan boord, ontwikkeld door het RINA-instituut. Met het oog op de hervatting van cruises en gelet op de huidige situatie en mening van experts, gaat het bedrijf bij alle gasten voordat zij aan boord gaan swabtesten uitvoeren. Het bedrijf heeft de bemanning veel getraind. De herstart op de Italiaanse routes is nog bescheiden en om risico's te vermijden zijn alleen Italiaanse gasten aan boord welkom.

Costa Cruises blijft werken aan een verantwoorde en veilige herstart van haar activiteiten per 6 september 2020 en is de eerste cruiserederij met een zogenaamde Biosafety Trust-certificering van RINA. Dit meer dan 150 jaar oude instituut voor testen, inspecties, certificeringen en scheepsclassificaties heeft een certificeringsprogramma voor managementsystemen ontwikkeld.

Van hospitality tot fitness

Tijdens het certificeringsproces, uitgevoerd door middel van gerichte audits, worden alle aspecten van de processen aan boord en aan wal - van de inschepingsprocedures tot de dienstverlening aan boord, catering, fitness, ontspanningsruimtes en excursies – onderzocht en beoordeeld of deze worden uitgevoerd conform de schemaprocedures gericht op het voorkomen en beheersen van infecties. >>>
Dit artikel is exclusief voor leden van het NRIT Media Vrijetijdsplatform.
Het complete artikel lezen? Log dan in of word lid.
E-mailadres:
Wachtwoord:

Wachtwoord vergeten? - Lid of abonnee en nog niet geregistreerd?

Geen lid van het NRIT Media Vrijetijdsplatform? Word hier lid

 Proeflidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform
Jaarlidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform
Bedrijfslidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform

Stopt automatisch
Compleet individueel
lidmaatschap
Compleet bedrijfs-lidmaatschap
Lidmaatschap NRIT Media Vrijetijdsplatform90 dagen365 dagen365 dagen
Onbeperkt digitaal toegang tot alle content Kennisbank
Nieuwsbrief NRIT Actueel
Recreatie & Toerisme
Vrijetijdstudies
Toegang zonder inloggen
€ 45,-
€ 165,75 per jaarVanaf € 331,50 per jaar
Probeer nu
Bestel nu
Bestel nu
Trefwoorden: cruise, Costa, corona, herstart, Italië

CELTH



||| Nieuws |||

11/05/26
Kwart ondernemers ziet risico's van weersextremen
Ondernemers zien het toenemende gevaar van verstoringen in een steeds onzekerder wereld, zowel geopolitiek als klimatologisch. Zij zoeken houvast bij hun inspanningen om externe dreigingen het hoofd te bieden. Dit blijkt uit nieuw onderzoek van KVK onder bijna 750 ondernemers.
11/05/26
Slavernij was veel omvangrijker
Tussen 1595 en 1914 leefden minstens 3,3 tot 5,3 miljoen mensen in slavernij onder Nederlands bewind. Dat concludeert onderzoeksjournalist Leendert van der Valk in zijn nieuwe boek Vergeten plekken, vergeten mensen.
08/05/26
52 miljoen euro naar recreatiegebieden Zuid-Holland
De provincie Zuid-Holland stelt de komende vier jaar ruim 52 miljoen euro beschikbaar om 26 grote en kleinere recreatiegebieden, tot en met 2029, aantrekkelijk, schoon, heel en veilig te houden.
08/05/26
Exclusief voor leden
Marktkans: groeimarkt solo-reizen vrouwen maar sector moet bewustzijn over veiligheid verhogen
Nieuw onderzoek in opdracht van Airbnb en met hun interne boekingsdata laten zien dat solo reizen onder vrouwen het afgelopen jaar sterk is toegenomen. De toeristische sector moet meer gevoel voor veiligheid ontwikkelen voor deze doelgroep.
08/05/26
Exclusief voor leden
Hoe werk je als manager aan mentaal welbevinden in je bedrijf?
Psychische klachten vormen een groeiende oorzaak van langdurig verzuim en raken zowel werknemers als organisaties. Preventie is daarom geen luxe, maar een noodzaak. Leidinggevenden weten lang niet altijd hoe je dat doet.
07/05/26
Documentaire AI toepassen in toerisme
Ruurt van der Wel directeur Eilandmarketing Schouwen-Duivenland werkte mee aan de documentaire van Provincie Zeeland over de rol van AI in de toeristische sector. Bekijk de aflevering hieronder en ontdek in minder dan 10 minuten welke kansen AI biedt voor de sector.
07/05/26
Exclusief voor leden
Fusie in reissoftware
TravelSpirit en 1TIS, beide aanbieders van enterprise resource planning (ERP)-software voor de reisbranche, zijn gefuseerd. Als onderdeel van de fusie heeft investeerder Vortex Capital Partners een meerderheidsbelang verworven om de verdere groei van de organisatie te faciliteren.
07/05/26
Exclusief voor leden
Titanic beleving in Jaarbeurs
De Jaarbeurs staat vanaf 12 juni volledig in het teken van de Titanic. Met de opening van de expositie ‘Titanic: An Immersive Voyage’ komt het iconische schip op een moderne manier tot leven.

||| Agenda |||

19/05/26
19/05/26 t/m 19-05-26: Kennistafel 6: FEC uitje op vakantie
Van vakantiepark naar leisure-hub met een verhoogde gastbeleving dinsdag 19 mei 2026 Vakan...
26/05/26
26/05/26 t/m 26-05-26: Masterclass Interne Gastvrijheid
Hoe ga je om met alle 'lastige' (jong) medewerkers? Wat is het fundament voor succes? dinsdag 2...
28/05/26
28/05/26 t/m 28-05-26: LDA Kennisdag 2026 - Verhalen vertellen met data
Hoe vertaal je complexe data en analyses naar een begrijpelijk, overtuigend verhaal en maak je daarm...
09/06/26
09/06/26 t/m 09-06-26: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2026
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
10/06/26 t/m 13-06-26
10/06/26 t/m 13-06-26: International Adventure conference
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...