Regiodeal Zuid-Hollandse Delta
In de Zuid-Hollandse Delta hebben het Rijk en zes gemeenten een regiodeal gesloten. Samen stoppen ze 15 miljoen euro in het ontwikkelen van de regio tot een duurzame en innovatieve koploper. Recreatie en toerisme maken daar ook onderdeel van uit. De regio is belangrijk voor Zuid-Holland vanwege de woon-, recreatie- en toeleveringsfunctie naar de MRDH-regio en de brede zuidelijke Randstad. De regio zet in op een samenhangend pakket van maatregelen waarbij economische groei telkens op een innovatieve wijze wordt verbonden met duurzaamheid, behoud ecologische waarden en leefbaarheid. Dus bevorderen van toerisme, maar tegelijk ook inzetten op versterking van de ecologische waarden in kwetsbare natuur. Behoud van werkgelegenheid en bedrijvigheid, maar wel met transitie naar duurzame mobiliteit is in de plannen het credo.
In de praktijk moeten de recreatieve voorzieningen rond Haringvliet en Voordelta worden opgeschaald waarbij een natuur-, beleef- en recreatiegebied wordt gerealiseerd waarin natuur en recreatie elkaar versterken. Onderdeel hiervan is ook de herstructurering van campings en recreatieterreinen om ondermijnende criminaliteit aan te pakken. Een marketingcampagne voor de 6 parels in het gebied maakt ook onderdeel uit van de plannen.
Trefwoorden: beleid, zuid-hollend, recreatie, toerisme
|
|
08/05/26
De provincie Zuid-Holland stelt de komende vier jaar ruim 52 miljoen euro beschikbaar om 26 grote en kleinere recreatiegebieden, tot en met 2029, aantrekkelijk, schoon, heel en veilig te houden.
|
08/05/26
Nieuw onderzoek in opdracht van Airbnb en met hun interne boekingsdata laten zien dat solo reizen onder vrouwen het afgelopen jaar sterk is toegenomen. De toeristische sector moet meer gevoel voor veiligheid ontwikkelen voor deze doelgroep.
|
08/05/26
Psychische klachten vormen een groeiende oorzaak van langdurig verzuim en raken zowel werknemers als organisaties. Preventie is daarom geen luxe, maar een noodzaak. Leidinggevenden weten lang niet altijd hoe je dat doet.
|
07/05/26
Ruurt van der Wel directeur Eilandmarketing Schouwen-Duivenland werkte mee aan de documentaire van Provincie Zeeland over de rol van AI in de toeristische sector. Bekijk de aflevering hieronder en ontdek in minder dan 10 minuten welke kansen AI biedt voor de sector.
|
07/05/26
TravelSpirit en 1TIS, beide aanbieders van enterprise resource planning (ERP)-software voor de reisbranche, zijn gefuseerd. Als onderdeel van de fusie heeft investeerder Vortex Capital Partners een meerderheidsbelang verworven om de verdere groei van de organisatie te faciliteren.
|
07/05/26
De Jaarbeurs staat vanaf 12 juni volledig in het teken van de Titanic. Met de opening van de expositie ‘Titanic: An Immersive Voyage’ komt het iconische schip op een moderne manier tot leven.
|
07/05/26
Een van de grote wensen van de drie noordelijke provincies is de spoorverbinding Lelylijn. Politiek Den Haag schuift de investering naar de toekomst maar provincie Groningen zet al een volgende stap.
|
07/05/26
Het aantal boekingen bij Nederlandse vakantieparken daalde in de meivakantieperiode van 2026 met 26% ten opzichte van 2024. Achter die daling ziet BungalowSpecials drie duidelijke verschuivingen.
|
|
19/05/26
Van vakantiepark naar leisure-hub met een verhoogde gastbeleving dinsdag 19 mei 2026 Vakan...
|
26/05/26
Hoe ga je om met alle 'lastige' (jong) medewerkers? Wat is het fundament voor succes? dinsdag 2...
|
28/05/26
Hoe vertaal je complexe data en analyses naar een begrijpelijk, overtuigend verhaal en maak je daarm...
|
09/06/26
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
|
10/06/26 t/m 13-06-26
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...
|
|