Geplaatst op: 30-06-2020
Auteur: redactie
NRIT Media

VVEM blijft aandringen op extra steun

VVEM blijft aandringen op extra steun

De aangekondigde versoepelingen rondom evenementen die tijdens de meest recente persconferentie van premier Rutte en minister De Jonge zijn gepresenteerd, zijn een rechtstreeks gevolg geweest van de gesprekken die vanuit de VVEM zijn gevoerd met de diverse ministeries. Dat neemt echter niet weg dat er nog altijd reden tot zorg is. Het voortbestaan van onze branche staat nog altijd op het spel. Daarom blijven steunmaatregelen nodig.

 

Op het moment dat zich de eerste contouren begonnen af te tekenen van de impact die de coronacrisis op de evenementenbranche zou hebben, heeft de VVEM de focus gehouden op de open dialoog met Den Haag. Wij hebben er vooralsnog niet voor gekozen om luidkeels te protesteren, deze branche bestaat uit doeners die de mouwen opstropen en denken in mogelijkheden en kansen. Ook al wordt het zicht op die mogelijkheden troebel door het ontbreken van een definitieve stip op de horizon wanneer ‘we weer mogen’.

 

Juist die communicatie met Den Haag heeft zijn vruchten afgeworpen. Door het inzichtelijk presenteren van de problemen waar wij als branche tegenaan lopen, is de omvang daarvan duidelijk geworden bij de diverse ministeries en ministers. Het feit dat de branche tijdens meerdere persconferenties bij naam is genoemd en diverse evenementen specifiek zijn aangestipt, is een rechtstreeks gevolg van de gesprekken die we hebben gehad en van de brief die de VVEM in april samen met de VNPF-collega’s verstuurde. Als we heel objectief kijken naar de versoepelingen en de mogelijkheden (onder meer het loslaten van de strikte 100 bezoekers grens en een focus op ruimte die evenementenlocaties binnen de anderhalvemetersamenleving kunnen bieden), is er goed geluisterd naar wat wij in onze brieven en gesprekken naar voren hebben gebracht. Op deze manier kan weer voorzichtig een herstart worden voorbereid. We zijn trots dat we dit samen met branchegenoten hebben bereikt de afgelopen maanden.

 

Dat neemt niet weg dat de branche nog steeds in acute nood verkeert. De anderhalvemetersamenleving zoals die vanuit de overheid als ‘het nieuwe normaal’ wordt gepresenteerd is er geen waarin wij als evenementenbranche kunnen bestaan. Wij hebben een échte stip aan de horizon nodig, een moment waar we met zijn allen naartoe kunnen werken. Zonder die stip kunnen wij niet aankloppen bij banken of verzekeraars en komt het voortbestaan van veel evenementen in gevaar. Deze boodschap heeft de VVEM dan ook duidelijk uitgesproken in Den Haag.

 

Wij werken hard aan protocollen, waardoor er op korte termijn heel misschien nog meer mogelijk zal kunnen zijn, uitgaande van alle door de overheid opgelegde voorzorgsmaatregelen. Maar tot we als branche weer volledig kunnen opereren, kunnen we ook niet om extra noodmaatregelen heen. Vandaar dat vrijdag 26 juni wederom een presentatie naar de ministeries is gestuurd, waarin de stand van zaken andermaal verduidelijkt wordt, samen met een nieuwe steunvraag. Deze branche moet tot ver in de toekomst investeringen doen om evenementen te kunnen organiseren. Tot we weer op volle kracht aan de slag kunnen, is additionele steun essentieel voor het voortbestaan van onze branche.

Trefwoorden: Evenementenbranche, versoepeling maatregelen, extra steun

CELTH



||| Nieuws |||

18/06/26
Exclusief voor leden
Rover kiest met jonge directeur voor nieuwe koers
Daan Zieren wordt de nieuwe directeur van Reizigersvereniging Rover. Zieren, momenteel voorzitter van de Jonge Klimaatbeweging, treedt hiermee per 1 juli in de voetsporen van Freek Bos.
18/06/26
Dertien culturele hotspots verbonden aan BlowUp Jubilee
Nog een paar dagen en BlowUp Jubilee, de jubileumeditie van de populaire opblaaskunstexpo in het Museumkwartier Den Haag, komt ten einde. Op zondag 21 juni kunnen bezoekers de slotdag combineren met het betaalde Kunstsnacks, een ontdekkingsdag langs dertien culturele hotspots in het hart van Den Haag.
18/06/26
Drenthe stemt waarschijnlijk in met 50 miljoen euro Nedersaksenlijn
De provincie Drenthe wil 50 miljoen euro reserveren voor de Nedersaksenlijn. De verwachting is dat op 1 juli de stemming positief uitvalt.
18/06/26
Exclusief voor leden
Hardrock Café stelt zich open voor voetbalfans
Misschien niet het eerste wat je verwacht bij het Hard Rock Cafe in Amsterdam: voetbalfans. Toch wil het café dat veel memorabilia heeft uit het recente muziekverleden graag veel voetbalfans ontvangen.
17/06/26
Exclusief voor leden
Delft beloont met D'serve bezoekers voor duurzaam gedrag
Delft was vorig jaar de eerste stad in Nederland die bezoekers actief beloonde voor duurzame keuzes. Na een zeer succesvolle pilot-editie in 2025 keert het initiatief D’serve deze zomer terug.
17/06/26
Efficiënt vluchten boeken in een dynamische reiswereld
Reizen begint tegenwoordig lang voor je de koffer daadwerkelijk inpakt. Je zit achter een scherm met tientallen tabbladen open: prijzen die per uur fluctueren en een duizelingwekkend aanbod aan maatschappijen en routes. Hoe voorkom je dat je door de bomen het bos niet meer ziet en vind je toch die ene goede deal?
17/06/26
Invloedrijke GM Erik de Wit ontvangt Rotterdammert
General manager Erik de Wit ontving Stadspenning de Rotterdammert op dinsdag 16 juni tijdens de jaarlijkse Rotterdamse Haringparty uit handen van burgemeester Carola Schouten. De scheidend directeur van het Bilderberg Park Hotel Rotterdam kreeg de stadspenning voor zijn grote bijdrage aan de hotelsector van Rotterdam.
17/06/26
Landal versterkt commerciële capaciteiten in groeifase
Landal heeft Boukje Taphoorn aangesteld als Chief Marketing and Digital Product Officer (CMPO) en Marleen van de Pol als Chief Revenue Officer (CRO). Commerciële kennis van onder meer bol en KLM gaan nu over naar Landal.

||| Agenda |||

23/06/26
23/06/26 t/m 23-06-26: Vakdag Indoor recreatie en vakantieparken
incl. uitgebreid kennisprogramma & netwerk receptieDinsdag 23 juni 2026Dagrecreatie en verblijfs...
25/06/26
25/06/26 t/m 25-06-26: HR-meeting Reiswerk
De eerste HR-meeting van 2026 komt er weer aan. Speciaal voor HR-professionals in de reisbranche. Ti...
26/06/26
26/06/26 t/m 26-06-26: Congres Vitale Vakantieparken Overijssel
Deze dag draait om kennis delen, ideeën opdoen en samen concrete oplossingen vinden voor de uitdagi...
07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...