Geplaatst op: 25-06-2020
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT

Duitse gemeente Selfkant sluit aan bij Visit Zuid-Limburg

Duitse gemeente Selfkant sluit aan bij Visit Zuid-Limburg
Best wel bijzonder. Een Duitse gemeente die aansluit bij een Nederlandse DMO. In Zuid-Limburg is dat nu werkelijkheid. 

Per 1 januari 2021 sluit de Duitse gemeente Selfkant zich aan bij Visit Zuid-Limburg (VVV). De gemeenteraad stemde unamiem voor aansluiting. Een mijlpaal in het 135-jarige bestaan van VVV Zuid-Limburg. Burgemeester Herbert Consten van Selfkant kijkt al jaren vol bewondering naar de structuur van de VVV en ziet dit als een ideale kans. 

Dat Selfkant zich aansluit bij Zuid-Limburg is geografisch gezien logisch. De gemeente ligt ingesloten tussen Beekdaelen, Sittard-Geleen en Echt-Susteren en grenst maar liefst 27 kilometer aan Nederland en slechts 6 kilometer aan Duits grondgebied. En zelfs 30 procent van de bevolking van de Duitse gemeente - met 10.731 inwoners - heeft een Nederlands paspoort. Daarnaast is er van grensoverschrijdende samenwerking al op meerdere vlakken sprake zoals bijvoorbeeld met de brandweer

De toevoeging van Selfkant is een grote meerwaarde voor Zuid-Limburg. Aan de andere kant van ‘het smalste stukje van Nederland’ bevindt zich immers ‘het meest westelijke stukje van Duitsland’. Selfkant wordt al aangegeven in de bewegwijzering en vanaf komend jaar zullen de bestaande eigen wandel- en fietsroutes op elkaar worden aangesloten en wordt de gemeente meegenomen in alle campagnes.
Topics:Marketing
Trefwoorden: vvv, dmo, Limburg

CELTH



||| Nieuws |||

20/01/26
Hopscotch aan de slag voor Minor Hotels
Per januari 2026 heeft Minor Hotels, een van ’s werelds meest toonaangevende hotelgroepen, Hopscotch Netherlands aangesteld als PR-partner voor de Benelux. In deze samenwerking is Hopscotch Netherlands verantwoordelijk voor de strategische positionering en promotie van Minor Hotels in Nederland, België en Luxemburg.
20/01/26
Exclusief voor leden
Primeur cultureel festival VLOED in en rondom Zandvoort
Van donderdag 14 t/m zaterdag 16 mei vindt in Zandvoort de eerste editie plaats van VLOED, een nieuw jaarlijks festival. Een multifestivalmet zowel muziek, theater en dans. Zowel in Zandvoort te zien maar acts vind je ook in de duinen.
20/01/26
Klaas van Erp draagt aandeel van Maas recreatie bedrijfsmakelaardij over
Na 25 jaar met grote betrokkenheid en plezier werkzaam te zijn geweest bij Maas recreatie bedrijfsmakelaardij, doet Klaas van Erp een stap terug. Hij draagt zijn aandeel over aan zijn compagnon Jappe Eggink, waarmee Jappe 100% eigenaar wordt.
20/01/26
Exclusief voor leden
Emirates biedt veganistische gerechten aan zonder vleesvervangers
Luchtvaarbedrijf Emirates kondigt aan dat het nieuwe veganistische gerechten die volledig draaien om echte, onbewerkte plantaardige ingrediënten in het menu opneemt. Op dit moment gaat het om jaarlijks 500.000 maaltijden. De luchtvaartmaatschappij kiest bewust voor een “back-to-basics”-benadering, waarbij peulvruchten, granen, noten, zaden en seizoensgroenten centraal staan, in plaats van bewerkte vleesvervangers.
19/01/26
Beerze Bulten bekroond tot ‘Fijnste Familiecamping 2026’
Afgelopen vrijdag vond in Stuttgart het PiNCAMP Gala plaats, waar de winnaars van de ANWB-Verkiezing bekend werden gemaakt. Met grote trots mocht Beerze Bulten daar de award voor ‘Fijnste Familiecamping 2026’ in ontvangst nemen. Een prachtige erkenning voor het vakantiepark, dat al meer dan 75 jaar inzet op kwaliteit, beleving en gastvrijheid voor het hele gezin.
19/01/26
RAI vereniging en Jaarbeurs werken samen aan Motorbeurs 'All brands United'
Koninklijke Jaarbeurs en RAI Vereniging brengen dit jaar vrijwel alle gerenommeerde motormerken samen tijdens MOTORbeurs Utrecht . Dit jaar is het de 40ste editie van MOTORbeurs Utrecht en de derde keer dat motormerken gezamenlijk naar voren komen onder het motto ‘All Brands United’.
19/01/26
Exclusief voor leden
Rotterdamse Leuvehaven krijgt groene metamorfose
De gemeente start met de herinrichting en vergroening van de Leuvehaven. Het gebied moet groener, aantrekkelijker en beter toegankelijk worden voor bewoners en bezoekers. Het is de opmaat voor veel meer groen in de Maasstad.
19/01/26
Exclusief voor leden
Maastricht sterker in handel iconische auto's
Autobeurs InterClassics Maastricht 2026 kijkt terug op een succesvolle editie, waarin een nieuw bezoekersrecord werd gevestigd. In totaal bezochten 44.323 kopers en liefhebbers de 31e editie van de klassiekerbeurs in MECC Maastricht. Nog belangrijker voor de beurs, de handel in deze iconische auto's wordt groter.

||| Agenda |||

27/01/26 t/m 30-01-26
27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live: het nieuwe ontmoetingspunt voor ondernemers in de dagrecreatie
Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...