Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 20-11-2019
Auteur: Marc Gerlings

Brabantse Gastvrijheid Award 2019 naar hotel NH Collection Eindhoven

Brabantse Gastvrijheid Award 2019 naar hotel NH Collection Eindhoven
Martijn van Gruijthuijsen en juryvoorzitter Hein van Oorschot reikten de Brabantse Gastvrijheid Award 2019 uit aan NH Collection Eindhoven Centre. Foto: VisitBrabant.
Tijdens Das Leisure Ondernemers Festival op dinsdag 19 november in De Koepel in Breda is de Brabantse Gastvrijheid Award 2019 uitgereikt. In het bijzijn van 400 Brabantse ondernemers uit de vrijetijdssector maakte gedeputeerde Economie, Kennis en Talentontwikkeling Martijn van Gruijthuijsen bekend dat NH Collection Eindhoven Centre de winnaar is van de Brabantse Gastvrijheid Award 2019. Hiermee nemen zij de titel over van Auberge de Bonheur uit Tilburg.

Gastvrijheid is mensenwerk

De vakjury was unaniem: NH Collection Eindhoven Centre mag zich de meest gastvrije locatie van Brabant noemen.

"Veel deelnemers hebben het concept van gastvrijheid in onze provincie al opvallend goed georganiseerd, maar de besten - en daarvan is NH Collection Eindhoven Centre een excellent voorbeeld - weten dat ook te vertalen in het gedrag van al hun medewerkers. Gastvrijheid is vooral mensenwerk.”, aldus juryvoorzitter Hein van Oorschot.

Naast de award wint NH Collection Eindhoven Centre ook een online promotiecampagne via Omroep Brabant en extra internationale zichtbaarheid via promotie door VisitBrabant.

Martijn van Gruijthuijsen, gedeputeerde Economie, Kennis en Talentontwikkeling: "Brabant is bourgondisch en gastvrij. Ondernemers met een hotel, restaurant of camping brengen dat dagelijks in praktijk. Zij stimuleren hiermee het toerisme en dragen bij aan de aantrekkingskracht van de regio. Dat is extra belangrijk in een tijd dat de arbeidsmarkt krap is en onze bedrijven talent uit binnen- en buitenland goed kunnen gebruiken.”

Succesvolle tweede editie Brabantse Gastvrijheid Award

Na een succesvolle eerste editie van de Brabantse Gastvrijheid Award in 2018, werd dit jaar het gastvrijheidsprogramma uitgebreid. Het programma omvatte onder meer bijeenkomsten en tips van experts, challenges, online trainingen en heel veel inspiratie van alle deelnemers onderling. Maar liefst 135 locaties schreven zich dit jaar in voor de Award. De winnaar is door een professionele vakjury gekozen op basis van hun inschrijving, online zichtbaarheid, uitgebreide reviewanalyse, een mystery bezoek en publieksstemmen.

De vakjury bestond uit Hein van Oorschot (juryvoorzitter), Frans Goenee (Inspiratie manager Efteling), Coen Schelfhorst (eigenaar OOKs Hospitality & GuestHouse Hotels), Eric Andersen (Docent Food & Gastronomie Breda University) en Heleen Huisjes (Directeur VisitBrabant). De Brabantse Gastvrijheid Award 2019 werd mogelijk gemaakt door Provincie Noord-Brabant, Efteling, Koninklijke Horeca Nederland, BUas, Omroep Brabant en VisitBrabant.

Meer Duitse toeristen naar Brabant

De bekendmaking vond plaats tijdens Das Leisure Ondernemers Festival, georganiseerd door VisitBrabant. Zo’n 400 ondernemers kregen inzichten in de Duitse toerist en hoe je deze gast gastvrij ontvangt. De uitreiking van de Gastvrijheid Award paste dan ook perfect in het programma. Het festival was specifiek gericht op de Duitse toerist, omdat deze markt de Brabantse vrijetijdseconomie nog veel kansen biedt. Met bijna 18 miljoen inwoners alleen al in Noordrijn-Westfalen ziet VisitBrabant een hoog marktpotentieel. En er zit nog steeds groei in. VisitBrabant speelt hier met haar marketingactiviteiten op in.
Trefwoorden: gastvrijheid, hospitality, award, Duitsland, toerisme, potentieel

CELTH



||| Nieuws |||

16/07/25
Ga mee op inspiratiereis naar Montpellier – beleef de Europese recreatiesector van binnenuit
Van 3 t/m 6 november 2025 organiseert HISWA-RECRON samen met France-Compagnie opnieuw een unieke inspiratiereis voor recreatieprofessionals. Inmiddels hebben 23 ondernemers en managers uit de Nederlandse recreatiesector zich aangemeld voor deze exclusieve reis. Wil jij er ook bij zijn? Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar.
16/07/25
Eerste podhotel van Nederland opent in hartje Den Haag
In het centrum van Den Haag is De Lola Podshotel officieel geopend, het eerste volwaardige podhotel van Nederland. Gevestigd in de voormalige Foodhallen aan de Haagsche Bluf, introduceert het hotel een innovatief slaapconcept met 80 compacte slaapunits.
16/07/25
Exclusief voor leden
Hoe gaat Nederland last minute op vakantie?
Een deel van de vakantiegangers hoopt op een last minute. Maar wat weten we eigenlijk van ze? Wat voor type vakantie boeken ze, waar vertrekken ze en hoeveel zijn ze bereid te betalen. De VakantieDiscounter dook in haar data en komt met interessante bevindingen. We zetten ze in 6 punten op een rijtje.
16/07/25
Exclusief voor leden
Dagattracties kunnen sleutelrol spelen in verduurzaming reisgedrag
Dagattracties zoals pretparken, dierentuinen en musea kunnen een belangrijke bijdrage leveren aan duurzamer reisgedrag van hun bezoekers. Dat blijkt uit een onderzoek van reizigersvereniging Rover.
16/07/25
Merlin investeert 70 miljoen pond in ruimtevaartthema
Merlin Entertainment heeft op 15 juli de eerste details onthuld van het ruimtevaartthema dat wordt ontwikkeld in LEGOLAND Resorts in Florida en Californië, met onder meer indoor achtbanen.
16/07/25
Aantal bezoekers VVV's Noordwijk stijgt fors
Een recordaantal van 23.904 bezoekers in VVV Noordwijk en Noordwijkerhout in de eerste helft van 2025. Voor VVV Noordwijk betekent dat een stijging van 34% ten opzichte van 2024, voor Noordwijkerhout een stijging van 16%.
15/07/25
Boekingsplatform Vipio lanceert rubriek 'Bekend van TV'
Vipio heeft een speciale categorie gelanceert in de nieuwe rubriek over accommodaties die eerder te zien waren in populaire televisieprogramma's.
15/07/25
Laadnetwerk voor elektrische vliegtuigen naar Lelystad
Duurzame luchtvaartstartup NRG2fly heeft een investering opgehaald voor de uitrol van een laadnetwer...