Geplaatst op: 03-10-2019
Auteur: Marc Gerlings

Uslu ondernemer van het jaar 2019

Uslu ondernemer van het jaar 2019
Foto: Corendon
Gisteravond tijdens de finale van het EY Entrepreneur Of The Year-programma in het Theater Amsterdam is Atilay Uslu verkozen tot ondernemer van het jaar 2019. De onafhankelijke jury noemt Atilay een ondernemer voor wie geen obstakel te groot is. Met reisorganisatie Corendon heeft hij door de jaren heen laten zien telkens nieuwe uitdagingen aan te gaan en heeft daarmee een bedrijf neergezet dat langdurig succesvol is.

De jury roemt Atilay om zijn vermogen om oplossingen te zien daar waar anderen problemen ervaren en zijn oog voor mensen om hem heen. Atilay Uslu: "Ik ben zeer trots deze prijs in ontvangst te nemen. Het is niet alleen een prijs voor mij persoonlijk maar ook voor alle ruim 3.000 medewerkers van Corendon." Als Nederlandse winnaar, maakt Uslu ook kans om EY World Entrepreneur Of The Year te worden. Deze internationale verkiezing vindt volgend jaar juni plaats in Monaco.

Naast de award van Entrepreneur Of The Year werd de award voor EY Emerging Entrepreneur Of The Year uitgereikt aan Paul Eggink (Temper). De EY’s oeuvreprijs voor familiebedrijven ging naar de VDL Groep. Marita de Hair, programmadirecteur EY Entrepreneur Of The Year: "De winnaars hebben de top bereikt met vallen en opstaan. Kortom, ze zijn ‘unstoppable’. De winnaars winnen niet alleen een prestigieuze prijs, maar worden ook onderdeel van een netwerk van ondernemers met karakter. Deze ondernemers inspireren elkaar."
Trefwoorden: reizen, ondernemen, ondernemer, management, hotel

CELTH



||| Nieuws |||

07/05/26
Documentaire AI toepassen in toerisme
Ruurt van der Wel directeur Eilandmarketing Schouwen-Duivenland werkte mee aan de documentaire van Provincie Zeeland over de rol van AI in de toeristische sector. Bekijk de aflevering hieronder en ontdek in minder dan 10 minuten welke kansen AI biedt voor de sector.
07/05/26
Exclusief voor leden
Fusie in reissoftware
TravelSpirit en 1TIS, beide aanbieders van enterprise resource planning (ERP)-software voor de reisbranche, zijn gefuseerd. Als onderdeel van de fusie heeft investeerder Vortex Capital Partners een meerderheidsbelang verworven om de verdere groei van de organisatie te faciliteren.
07/05/26
Exclusief voor leden
Titanic beleving in Jaarbeurs
De Jaarbeurs staat vanaf 12 juni volledig in het teken van de Titanic. Met de opening van de expositie ‘Titanic: An Immersive Voyage’ komt het iconische schip op een moderne manier tot leven.
07/05/26
Exclusief voor leden
Groningen zet volgende stap met Lelylijn
Een van de grote wensen van de drie noordelijke provincies is de spoorverbinding Lelylijn. Politiek Den Haag schuift de investering naar de toekomst maar provincie Groningen zet al een volgende stap.
07/05/26
Exclusief voor leden
Analyse meivakantie: daling boekingen bij vakantieparken
Het aantal boekingen bij Nederlandse vakantieparken daalde in de meivakantieperiode van 2026 met 26% ten opzichte van 2024. Achter die daling ziet BungalowSpecials drie duidelijke verschuivingen.
06/05/26
Exclusief voor leden
Kleiner deel vakantiegeld gaat naar vakantie
Nederlanders gebruiken hun vakantiegeld dit jaar anders dan vorig jaar, meldt platform VakantieDiscounter. Nibud heeft nog geen cijfers over het gebruik van het vakantiegeld in 2026.
06/05/26
20.000 bomen bij elkaar dansen
In vijf jaar tijd hebben ticketplatform Weeztix en Trees for All samen met festivalgangers 20.000 nieuwe bomen geplant. Bezoekers konden bij aankoop van hun ticket een donatie doen voor meer bomen en bossen wereldwijd.
05/05/26
Algemeen bestuur en dagelijks bestuur Destinatie Nederland gepresenteerd
Tijdens de recente directiebijeenkomst is de samenstelling van het algemeen bestuur (AB) en het dagelijks bestuur (DB) van Destinatie Nederland gepresenteerd.

||| Agenda |||

19/05/26
19/05/26 t/m 19-05-26: Kennistafel 6: FEC uitje op vakantie
Van vakantiepark naar leisure-hub met een verhoogde gastbeleving dinsdag 19 mei 2026 Vakan...
26/05/26
26/05/26 t/m 26-05-26: Masterclass Interne Gastvrijheid
Hoe ga je om met alle 'lastige' (jong) medewerkers? Wat is het fundament voor succes? dinsdag 2...
28/05/26
28/05/26 t/m 28-05-26: LDA Kennisdag 2026 - Verhalen vertellen met data
Hoe vertaal je complexe data en analyses naar een begrijpelijk, overtuigend verhaal en maak je daarm...
09/06/26
09/06/26 t/m 09-06-26: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2026
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
10/06/26 t/m 13-06-26
10/06/26 t/m 13-06-26: International Adventure conference
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...