Geplaatst op: 15-08-2019
Auteur: Redactie
PleisureWorld NRIT

Duin- en Bollenstreek wil meerdaags wandelevenement

Duin- en Bollenstreek wil meerdaags wandelevenement
Bron: Pixabay

De Duin- en Bollenstreek wil een meerdaags jaarlijks terugkerend wandelevenement gaan organiseren. Het project valt binnen de ambities voor een gezonde en energieke regio van de Economic Board Duin- en Bollenstreek. Noordwijk Marketing gaat de komende periode de businesscase en een uitvoeringsplan verder uitwerken.


De Gezonde en Energieke Regio is één van de elf businesscases uit de Economische Agenda van de Duin- en Bollenstreek. Uit gesprekken met tal van partijen is gebleken dat een meerdaags wandelevenement als zeer kansrijk wordt gezien. Op basis hiervan zijn gesprekken gevoerd met tal van partijen. Één van deze partijen is de Koninklijke Wandel Bond Nederland, die inmiddels ook partner is in het project.


Hans van Buiten (projectleider Noordwijk Marketing) over het plan: "Een meerdaags wandelevenement past goed binnen de ambities die we als regio hebben op het gebied van gezondheid. Wandelen is een uitstekend hulpmiddel tegen overgewicht, stress en eenzaamheid. Eindresultaat van het project is een businesscase en uitvoeringsplan, op basis waarvan de uitvoering ter hand zal worden genomen.”

Concept

  

Doel is om in 2021 een vierdaags wandelevenement op te zetten, waarbij verschillende deelgebieden van de Duin- en Bollenstreek worden bezocht. Daardoor worden de routes voor wandelaars heel afwisselend. Het water van de Kagerplassen, de duinen van Noordwijk of Katwijk, de bloemen van Lisse en Hillegom en de cultuur van Leiden.

Bijdrage Economic Board

  

De Economic Board Duin- en Bollenstreek is enthousiast over het plan en levert een exploitatiebijdrage om het project aan te jagen. Lars Flinkenbusch, directeur Economic Board: "Een meerdaags wandelevenement in de Duin- en Bollenstreek past binnen ons programma Gezonde en Energieke Regio. Bovendien kan een dergelijk evenement zorgen voor economische stimulering, doordat een groot deel van de deelnemers ook in de regio zullen overnachten en besteden. Ook draagt het bij aan een positief imago van de Duin- en Bollenstreek en laten we de regio in al haar diversiteit zien.”  Naast de Economic Board zullen ook ondernemers bijdragen aan dit project. De verwachting is dat de businesscase en het uitvoeringsplan uiterlijk in het eerste kwartaal van 2020 kunnen worden opgeleverd.

 
Trefwoorden: dagrecreatie, sport, wandelen, evenementen

CELTH



||| Nieuws |||

10/06/26
Strabrechtse Vennen zoekt oplossing voor zwembad en centrumgebouw
In de nacht van 3 op 4 juni 2026 heeft zich een brand voorgedaan in het hoofdgebouw van Landal Strabrechtse Vennen. In juli gaat mogelijk het binnenzwembad weer open.
10/06/26
Fietsroute onthult hoe de Romeinen ooit over de Veluwe trokken
Nieuwe thematische fietsroute van 48 km rond de Romeinen in Garderen. De route wordt op zaterdag 20 juni 2026 officieel geopend bij de Beeldentuin Garderen.
10/06/26
Europa zet in op duurzaam toerisme: eerste Europese toerismestrategie in aantocht
Op het European Sustainable Tourism Mobility Forum, georganiseerd aan de Breda University of Applied Sciences, klonk een duidelijke boodschap vanuit Brussel. EU-commissaris voor Transport en Toerisme Apostolos Tzitzikostas verscheen via een videoboodschap en kondigde aan dat de Europese Commissie dit jaar de eerste Europese toerismestrategie ooit zal presenteren.
09/06/26
Groeiende inflatie mei door vliegtickets en vakantieparken
In mei 2026 waren consumentengoederen en -diensten 3,5 procent duurder dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat komt vooral door duurdere vliegtickets en hogere prijzen voor vakantieparken.
09/06/26
Boschvijver Apeldoorn veranderd in Onder de boom
Onder de Boom is geopend. Na maandenlang groots verbouwen van de voormalige Boschvijver vond afgelopen woensdag de feestelijke opening voor genodigden plaats. Vanaf nu is iedereen welkom in onze boslounge, die ook voor zakelijke evenementen is ingericht.
09/06/26
Miniworld Rotterdam dicht
Miniworld Rotterdam, de grootste indoor modelwereld van Nederland is failliet. Dat blijkt uit een brief aan de leveranciers van de attractie. Ook de website meldt dat het 'wegens omstandigheden voor onbepaalde tijd gesloten'.
08/06/26
Moeliker Ridder Orde van Oranje-Nassau
Koning Willem-Alexander heeft Kees Moeliker benoemd tot Ridder in de Orde van de Oranje-Nassau. De oud-directeur van het Natuurhistorisch Museum Rotterdam kreeg de koninklijke onderscheiding op ‘Dead Duck Day’ vrijdag 5 juni tijdens zijn feestelijke afscheidsreceptie uitgereikt door locoburgemeester Tim Versnel.
08/06/26
Exclusief voor leden
Trend hotelboekingen: warm weer zorgt voor daling boekingen
Trend hotelboekingen: warm weer zorgt voor daling boekingen

||| Agenda |||

10/06/26 t/m 13-06-26
10/06/26 t/m 13-06-26: International Adventure conference
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...
18/06/26
18/06/26 t/m 18-06-26: Atlasfestival 2026
Het Atlasfestival 2026 op 18 juni 2026 is in de Stadsgehoorzaal Kampen. Dit jaar staan we stil bij h...
23/06/26
23/06/26 t/m 23-06-26: Vakdag Indoor recreatie en vakantieparken
incl. uitgebreid kennisprogramma & netwerk receptieDinsdag 23 juni 2026Dagrecreatie en verblijfs...
25/06/26
25/06/26 t/m 25-06-26: HR-meeting Reiswerk
De eerste HR-meeting van 2026 komt er weer aan. Speciaal voor HR-professionals in de reisbranche. Ti...
26/06/26
26/06/26 t/m 26-06-26: Congres Vitale Vakantieparken Overijssel
Deze dag draait om kennis delen, ideeën opdoen en samen concrete oplossingen vinden voor de uitdagi...