Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 15-08-2019
Auteur: Redactie
PleisureWorld NRIT

Duin- en Bollenstreek wil meerdaags wandelevenement

Duin- en Bollenstreek wil meerdaags wandelevenement
Bron: Pixabay

De Duin- en Bollenstreek wil een meerdaags jaarlijks terugkerend wandelevenement gaan organiseren. Het project valt binnen de ambities voor een gezonde en energieke regio van de Economic Board Duin- en Bollenstreek. Noordwijk Marketing gaat de komende periode de businesscase en een uitvoeringsplan verder uitwerken.


De Gezonde en Energieke Regio is één van de elf businesscases uit de Economische Agenda van de Duin- en Bollenstreek. Uit gesprekken met tal van partijen is gebleken dat een meerdaags wandelevenement als zeer kansrijk wordt gezien. Op basis hiervan zijn gesprekken gevoerd met tal van partijen. Één van deze partijen is de Koninklijke Wandel Bond Nederland, die inmiddels ook partner is in het project.


Hans van Buiten (projectleider Noordwijk Marketing) over het plan: "Een meerdaags wandelevenement past goed binnen de ambities die we als regio hebben op het gebied van gezondheid. Wandelen is een uitstekend hulpmiddel tegen overgewicht, stress en eenzaamheid. Eindresultaat van het project is een businesscase en uitvoeringsplan, op basis waarvan de uitvoering ter hand zal worden genomen.”

Concept

  

Doel is om in 2021 een vierdaags wandelevenement op te zetten, waarbij verschillende deelgebieden van de Duin- en Bollenstreek worden bezocht. Daardoor worden de routes voor wandelaars heel afwisselend. Het water van de Kagerplassen, de duinen van Noordwijk of Katwijk, de bloemen van Lisse en Hillegom en de cultuur van Leiden.

Bijdrage Economic Board

  

De Economic Board Duin- en Bollenstreek is enthousiast over het plan en levert een exploitatiebijdrage om het project aan te jagen. Lars Flinkenbusch, directeur Economic Board: "Een meerdaags wandelevenement in de Duin- en Bollenstreek past binnen ons programma Gezonde en Energieke Regio. Bovendien kan een dergelijk evenement zorgen voor economische stimulering, doordat een groot deel van de deelnemers ook in de regio zullen overnachten en besteden. Ook draagt het bij aan een positief imago van de Duin- en Bollenstreek en laten we de regio in al haar diversiteit zien.”  Naast de Economic Board zullen ook ondernemers bijdragen aan dit project. De verwachting is dat de businesscase en het uitvoeringsplan uiterlijk in het eerste kwartaal van 2020 kunnen worden opgeleverd.

 
Trefwoorden: dagrecreatie, sport, wandelen, evenementen

CELTH



||| Nieuws |||

07/07/25
SVR vraagt om betaalbaar houden van kampeervakanties
Stichting Vrije Recreatie (SVR) meldt dat kampeervakanties té duur dreigen te worden voor de gast door stijgende toeristenbelasting in combinatie met stijgende kosten bij horeca en supermarkten.
04/07/25
Exclusief voor leden
ZooParc Overloon opent nieuw expeditiegebied Ngyuwe
ZooParc Overloon heeft vandaag het langverwachte expeditiegebied Ngyuwe geopend voor abonnementhouders. Dit nieuwe deel van het park staat volledig in het teken van Tropisch Afrika en is vanaf 11 juli toegankelijk voor alle bezoekers.
04/07/25
Nieuwe erfgoedroute-app brengt Limburgs verleden tot leven
Onder grote belangstelling is de gratis app Erfgoed Route Limburg gelanceerd. De app biedt wandelaars en fietsers een unieke manier om het erfgoed van Noord- en Midden-Limburg te beleven via audio- en videoverhalen op locatie.
04/07/25
Nieuw regionaal Limburgs congresbureau zet in op internationale kenniscongressen
Limburg krijgt een provinciebreed opererend congresbureau dat zich richt op het aantrekken van internationale meerdaagse congressen, met een focus op wetenschap en innovatie. Het vernieuwde bureau is een doorontwikkeling van het Maastricht Convention Bureau (MCB).
04/07/25
Nieuwe fietsroute rond het IJsselmeer met veerverbindingen
De veerverbindingen tussen Enkhuizen, Stavoren, Urk en Medemblik zijn voortaan onderdeel van de fiets- en wandelnetwerken van Noord-Holland, Friesland en Urk. Dit maakt het eenvoudiger om recreatieve routes over het IJsselmeer te plannen.
04/07/25
Nieuwe tool brengt toeristisch aanbod regio in kaart
Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen (TVAN) heeft op 3 juli de Destination Data Monitor gelanceerd: een interactieve tool die inzicht geeft in het toeristisch aanbod per gemeente of regio.
04/07/25
Exclusief voor leden
Petitie: informeer passagiers over tromboserisico
De Trombosestichting is een petitie gestart om luchtvaartmaatschappijen te bewegen passagiers beter te informeren over het risico op trombose tijdens lange vluchten.
04/07/25
Exclusief voor leden
Opening nieuwe camperplaats in hart van Emmen
Emmen verwelkomt camperreizigers met een gloednieuwe camperplaats aan het Westeind.