Geplaatst op: 27-05-2019
Auteur: Redactie
NRIT Media

Kindertentoonstelling Hallo Rembrandt!

Mauritshuis nodigt families uit om te spelen met Rembrandt

Kindertentoonstelling Hallo Rembrandt!

Spelenderwijs Rembrandt leren kennen: dat is de insteek van de doe-tentoonstelling Hallo Rembrandt! die vanaf 20 juli te beleven is in het Mauritshuis in Den Haag. In het Rembrandtjaar 2019 opent de ene na de andere kunsttentoonstelling; een presentatie voor kinderen is echter een primeur. Entree is gratis voor iedereen tot en met 18 jaar.

Al doende leert men

Hallo Rembrandt! is een doe-tentoonstelling voor volwassenen met kinderen van 3-11 jaar. Bezoekers worden aangemoedigd om samen meer te weten te komen over Rembrandt. Wie was Rembrandt en waarom is hij nog altijd zo’n beroemde kunstenaar? Had Rembrandt ook broers en zussen en waar werd verf in de zeventiende eeuw van gemaakt?

In Hallo Rembrandt! wordt rekening gehouden met de verschillende leeftijdscategorieën. Kleuters spelen met Rembrandt, net zoals Rembrandt zelf in zijn schilderijen ook speelde met licht, compositie en verf. Zo gebruikte Rembrandt zichzelf vaak als model en schuwde daarbij een verkleedpartij niet. Kinderen kunnen zichzelf uitdossen met een mooie witte kraag, een schilderspalet of met dezelfde kenmerkende baret als Rembrandt. Er zijn puzzels en spelletjes met licht en schaduw speciaal voor kleuters. Ook de mascotte Maurits Muis is in de tentoonstelling aanwezig met een prentenboek over Rembrandt én zijn eigen muizenschilderatelier. 

Rembrandt was een vernieuwer: zijn composities, schildertechniek en lichtgebruik waren grensverleggend in zijn tijd. Voor de oudere kinderen van 7-11 jaar staan thema’s als kijken, vergelijken en het maken van schilderijen centraal. Ze leren over de schildertechniek van Rembrandt door te voelen aan 3D prints van schilderijen en kunnen in een speciaal fotohokje op zoek naar het unieke licht in Rembrandts schilderijen. Een tijdlijn geeft bezoekers tot slot inzicht in het roerige leven van Rembrandt, met wetenswaardigheden die interessant zijn voor jong en oud. 

Zelf aan de slag

Zelf experimenteren met verf gebeurt in de Kunstwerkplaats waar bezoekers in de huid kruipen van een Rembrandt-leerling. Vanuit de tentoonstelling rollen families zo de werkplaats binnen waar ze de hele dag gratis mee kunnen doen met verschillende workshops. Een deskundige museumdocent zorgt voor de begeleiding.

Rembrandt en het Mauritshuis: de échte kunstwerken
In Hallo Rembrandt! worden geen originele kunstwerken getoond. Na afloop kunnen bezoekers, met een speurpuzzel, de wereldberoemde schilderijen van Rembrandt in het echt bekijken in de tentoonstelling Rembrandt en het Mauritshuis. Deze tentoonstelling is te zien in twee zalen van het historische pand van het museum waar ook de vaste collectie te zien is. 

Rembrandtjaar

Het Mauritshuis bezit één van de belangrijkste collecties schilderijen van Rembrandt ter wereld, met kunstwerken als De anatomische les van dr. Nicolaes Tulp en één van zijn laatste zelfportretten. Ter nagedachtenis van zijn 350ste sterfdag worden dit Rembrandtjaar in het hele land tentoonstellingen en activiteiten georganiseerd.

Link: https://www.mauritshuis.nl/nl-nl/ontdek/tentoonstellingen/
Trefwoorden: Kindertentoonstelling

CELTH



||| Nieuws |||

18/06/26
Exclusief voor leden
Rover kiest met jonge directeur voor nieuwe koers
Daan Zieren wordt de nieuwe directeur van Reizigersvereniging Rover. Zieren, momenteel voorzitter van de Jonge Klimaatbeweging, treedt hiermee per 1 juli in de voetsporen van Freek Bos.
18/06/26
Dertien culturele hotspots verbonden aan BlowUp Jubilee
Nog een paar dagen en BlowUp Jubilee, de jubileumeditie van de populaire opblaaskunstexpo in het Museumkwartier Den Haag, komt ten einde. Op zondag 21 juni kunnen bezoekers de slotdag combineren met het betaalde Kunstsnacks, een ontdekkingsdag langs dertien culturele hotspots in het hart van Den Haag.
18/06/26
Drenthe stemt waarschijnlijk in met 50 miljoen euro Nedersaksenlijn
De provincie Drenthe wil 50 miljoen euro reserveren voor de Nedersaksenlijn. De verwachting is dat op 1 juli de stemming positief uitvalt.
18/06/26
Exclusief voor leden
Hardrock Café stelt zich open voor voetbalfans
Misschien niet het eerste wat je verwacht bij het Hard Rock Cafe in Amsterdam: voetbalfans. Toch wil het café dat veel memorabilia heeft uit het recente muziekverleden graag veel voetbalfans ontvangen.
17/06/26
Exclusief voor leden
Delft beloont met D'serve bezoekers voor duurzaam gedrag
Delft was vorig jaar de eerste stad in Nederland die bezoekers actief beloonde voor duurzame keuzes. Na een zeer succesvolle pilot-editie in 2025 keert het initiatief D’serve deze zomer terug.
17/06/26
Efficiënt vluchten boeken in een dynamische reiswereld
Reizen begint tegenwoordig lang voor je de koffer daadwerkelijk inpakt. Je zit achter een scherm met tientallen tabbladen open: prijzen die per uur fluctueren en een duizelingwekkend aanbod aan maatschappijen en routes. Hoe voorkom je dat je door de bomen het bos niet meer ziet en vind je toch die ene goede deal?
17/06/26
Invloedrijke GM Erik de Wit ontvangt Rotterdammert
General manager Erik de Wit ontving Stadspenning de Rotterdammert op dinsdag 16 juni tijdens de jaarlijkse Rotterdamse Haringparty uit handen van burgemeester Carola Schouten. De scheidend directeur van het Bilderberg Park Hotel Rotterdam kreeg de stadspenning voor zijn grote bijdrage aan de hotelsector van Rotterdam.
17/06/26
Landal versterkt commerciële capaciteiten in groeifase
Landal heeft Boukje Taphoorn aangesteld als Chief Marketing and Digital Product Officer (CMPO) en Marleen van de Pol als Chief Revenue Officer (CRO). Commerciële kennis van onder meer bol en KLM gaan nu over naar Landal.

||| Agenda |||

23/06/26
23/06/26 t/m 23-06-26: Vakdag Indoor recreatie en vakantieparken
incl. uitgebreid kennisprogramma & netwerk receptieDinsdag 23 juni 2026Dagrecreatie en verblijfs...
25/06/26
25/06/26 t/m 25-06-26: HR-meeting Reiswerk
De eerste HR-meeting van 2026 komt er weer aan. Speciaal voor HR-professionals in de reisbranche. Ti...
26/06/26
26/06/26 t/m 26-06-26: Congres Vitale Vakantieparken Overijssel
Deze dag draait om kennis delen, ideeën opdoen en samen concrete oplossingen vinden voor de uitdagi...
07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...