Geplaatst op: 15-05-2019
Auteur: Marc Gerlings

ANVR achter vliegtax als het naar milieuverbetering gaat

ANVR achter vliegtax als het naar milieuverbetering gaat

Belastingen houden de toeristische sector bezig. KHN liet vandaag weten tegen de stijging van gemeentelijke toeristenbelasting te zijn. Deze vorm van belasting mag niet de algemene middelen aanvullen. Een soortgelijk punt speelt in de reissector. Gister meldde brancheorganistatie van de reissector het standpunt over de komende vliegbelasting. Reisbrancheorganisatie ANVR staat achter de invoering van een vliegtax als deze het milieu ten goede komt. Maar de reiskoepel is tegen een vliegbelasting zoals het kabinet per 1 januari 2021 wil invoeren, alleen omdat -volgens het Ministerie van Financiën- "Internationaal vliegen in tegenstelling tot de auto, bus of trein op geen enkele manier wordt belast.”


Frank Oostdam, voorzitter/directeur ANVR: ”Het is goed dat het kabinet er naar streeft een Europese vliegbelasting in te voeren; daar zijn wij een groot voorstander van. Maar zoals het er nu naar uitziet, zégt de overheid de luchtvaartsector te willen vergroenen om de gestelde klimaatdoelen te behalen, maar wordt de opbrengst van de voorgestelde belasting gewoon toegevoegd aan de pot algemene middelen. Een gemiste kans!” >>>

Dit artikel is exclusief voor leden van het NRIT Media Vrijetijdsplatform.
Het complete artikel lezen? Log dan in of word lid.
E-mailadres:
Wachtwoord:

Wachtwoord vergeten? - Lid of abonnee en nog niet geregistreerd?

Geen lid van het NRIT Media Vrijetijdsplatform? Word hier lid

 Proeflidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform
Jaarlidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform
Bedrijfslidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform

Stopt automatisch
Compleet individueel
lidmaatschap
Compleet bedrijfs-lidmaatschap
Lidmaatschap NRIT Media Vrijetijdsplatform90 dagen365 dagen365 dagen
Onbeperkt digitaal toegang tot alle content Kennisbank
Nieuwsbrief NRIT Actueel
Recreatie & Toerisme
Vrijetijdstudies
Toegang zonder inloggen
€ 45,-
€ 165,75 per jaarVanaf € 331,50 per jaar
Probeer nu
Bestel nu
Bestel nu
Trefwoorden: vliegtaks, vliegbelasting, ANVR, standpunt

CELTH



||| Nieuws |||

31/03/26
Exclusief voor leden
Belgische kust wil Belevingscentrum Blauwe Economie realiseren
Toerisme Vlaanderen en de Provincie West-Vlaanderen zijn op zoek naar een partner die een Belevingscentrum Blauwe Economie wil realiseren en exploiteren.
31/03/26
KLM verkoopt catering
KLM en gategroup hebben een akkoord bereikt over het voornemen tot overname van KLM Catering Services (KCS) door gategroup. Na afronding van de transactie wordt gategroup voor 75% eigenaar van KCS; KLM behoudt een belang van 25%.
31/03/26
Exclusief voor leden
Groeiend aantal shopping assistenten helpen Chinese reizigers
Nu het aantal vliegverbindingen tussen China en München blijft groeien, wordt op de luchthaven de populaire service Chinese Winkelassistent vanaf april 2026 aanzienlijk uitgebreid.
30/03/26
25 jaar Toverland met Hans Klok
Attractiepark Toverland viert in 2026 haar 25-jarig jubileum en pakt daarbij groots uit. Vanaf zaterdag 18 april kunnen bezoekers genieten van de speciaal voor Toverland ontwikkelde show Magic Memories van de wereldberoemde illusionist Hans Klok.
30/03/26
Gids Digitale Vaardigheden beschikbaar
De Gids Digitale Vaardigheden helpt ondernemers, destinatie management-organisaties (DMO’s) en beleidsmakers in het gastvrijheidsdomein om digitale transformatie beter te begrijpen en toe te passen.
30/03/26
Exclusief voor leden
European Sleeper eerste vertrek nachttrein Parijs – Brussel – Berlijn
Op donderdag 26 maart vierde European Sleeper de start van haar nieuwe nachttrein Parijs – Brussel – Berlijn met een vertrekceremonie op Gare du Nord in Parijs. Sabine Wendt (visitBerlin): "De vraag naar reizen naar Berlijn groeit duidelijk, met ongeveer 50 procent van de gasten die al per trein arriveren."
30/03/26
Exclusief voor leden
Doctorstitel halen op hbo? Minister Letschert is voorstander
Een doctorstitel halen kan in Nederland nu alleen op de universiteit. Maar als het aan het kabinet ligt, kan je binnenkort ook op het hbo een doctorsgraad halen. Vandaag wordt het eerste concept van de wetswijziging die hiervoor nodig is openbaar.
27/03/26
Trendcongres 2026 biedt podium aan NL Tourism Research Network: nieuwe inzichten over toerisme, mobiliteit en migratie
Tijdens het Trendcongres Toerisme & Vrijetijd 2026, dat op 2 april plaatsvindt bij Saxion Hogeschool in Deventer, organiseert het #NLTourismResearchNetwork opnieuw een speciale onderzoekssessie. Deze jaarlijkse bijeenkomst is inmiddels een vast onderdeel van het congresprogramma en brengt onderzoekers uit heel Nederland samen rond actuele transities in toerisme, mobiliteit en samenleving.

||| Agenda |||

02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...