Geplaatst op: 31-01-2019
Auteur: Marc Gerlings

Van viking tot godin het Varend Corso 2019 wordt WOW

Van viking tot godin het Varend Corso 2019 wordt WOW

Is de sfeer van het Rotterdamse clubicoon WOW straks bij het Varend Corso op het water te vinden? Daar lijkt het een beetje op na de startbijeenkomst voor het evenement gisteravond. Het thema in 2019 is WOW!, met inderdaad een uitroepteken.

Organisatie geeft inspiratie

Het thema werd tijdens de startbijeenkomst woensdagavond toegelicht aan de hand van drie potentiële inspiratiebronnen: een wandelend lentecircus, een Thaise godin en een stoere viking. Ook een levendige beeld- en geluidshow dompelde de aanstaande deelnemers onder in het WOW!-gevoel. "Nee, geen kant-en-klare ideeën, maar denkrichtingen die toonden wat er allemaal mogelijk is met het thema WOW!. Bij een corso gaan de gedachten natuurlijk eerst uit naar een overweldigende bloemenpracht, maar er is nog zoveel meer mee te doen,” meldt de organisatie.

Nu is het aan de deelnemers om hun creativiteit de vrije loop te laten en het publiek in het eerste weekend van augustus versteld te doen staan met hun vaartuigen. Decors, kostuums, muziekkeuze en acts, allemaal in goed afgestemde harmonie met de professionele arrangementen van bloemen, planten en groenten. Gezien het niveau van de afgelopen jaren zal dat geen probleem zijn. Hoewel het een flinke uitdaging is, heeft de organisatie van het corso er alle vertrouwen in dat de bedrijven en dorpskernen zichzelf opnieuw weten te overtreffen.

Het Varend Corso Westland trekt komend jaar, op 2, 3 en 4 augustus 2019, voor de 22e keer door de Zuid-Hollandse wateren. Steeds meer mensen weten de weg inmiddels te vinden naar het driedaagse spektakel, afgelopen jaren waren dat er zelfs meer dan een half miljoen mensen.

Trefwoorden: evenement, beleving, inspiratie

CELTH



||| Nieuws |||

17/06/26
Exclusief voor leden
Delft beloont met D'serve bezoekers voor duurzaam gedrag
Delft was vorig jaar de eerste stad in Nederland die bezoekers actief beloonde voor duurzame keuzes. Na een zeer succesvolle pilot-editie in 2025 keert het initiatief D’serve deze zomer terug.
17/06/26
Efficiënt vluchten boeken in een dynamische reiswereld
Reizen begint tegenwoordig lang voor je de koffer daadwerkelijk inpakt. Je zit achter een scherm met tientallen tabbladen open: prijzen die per uur fluctueren en een duizelingwekkend aanbod aan maatschappijen en routes. Hoe voorkom je dat je door de bomen het bos niet meer ziet en vind je toch die ene goede deal?
17/06/26
Invloedrijke GM Erik de Wit ontvangt Rotterdammert
General manager Erik de Wit ontving Stadspenning de Rotterdammert op dinsdag 16 juni tijdens de jaarlijkse Rotterdamse Haringparty uit handen van burgemeester Carola Schouten. De scheidend directeur van het Bilderberg Park Hotel Rotterdam kreeg de stadspenning voor zijn grote bijdrage aan de hotelsector van Rotterdam.
17/06/26
Landal versterkt commerciële capaciteiten in groeifase
Landal heeft Boukje Taphoorn aangesteld als Chief Marketing and Digital Product Officer (CMPO) en Marleen van de Pol als Chief Revenue Officer (CRO). Commerciële kennis van onder meer bol en KLM gaan nu over naar Landal.
17/06/26
Utrechtse ambitie: natuur en recreatie dicht in de buurt
Utrechtse ambitie: natuur en recreatie dicht in de buurt natuurbeheerders zich mee bezighouden. De provincie wil dat natuur een vanzelfsprekend onderdeel wordt van hoe we wonen, werken, bouwen en recreëren, óók buiten de beschermde natuurgebieden.
16/06/26
Make-A-Wish Nederland goed doel voor Recreatie Vakbeurs 2026
In aanloop naar Recreatie Vakbeurs 2026 hebben inmiddels 325 exposanten hun deelname bevestigd. Voor de editie van 2026 is Make-A-Wish Nederland gekozen als officiële goede doelpartner.
15/06/26
Exclusief voor leden
Nederland Dal ticket van start met langste treinreis
Het Nederland Dal Vrij Trein-abonnement van 49 euro per maand is vanaf vandaag te koop via NS. De staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat, Annet Bertram, overhandigde vanmorgen het allereerste exemplaar van het abonnement aan vier deelnemers aan De Langste Treinrace.
15/06/26
Opening Kandiapad KIDS: avonturenpad voor kinderen
Op vrijdag 26 juni wordt het Kandiapad KIDS in Groessen feestelijk geopend. Een KIDS-pad is een 3,5 kilometer lang Klompenpad speciaal ontwikkeld voor kinderen.

||| Agenda |||

18/06/26
18/06/26 t/m 18-06-26: Atlasfestival 2026
Het Atlasfestival 2026 op 18 juni 2026 is in de Stadsgehoorzaal Kampen. Dit jaar staan we stil bij h...
23/06/26
23/06/26 t/m 23-06-26: Vakdag Indoor recreatie en vakantieparken
incl. uitgebreid kennisprogramma & netwerk receptieDinsdag 23 juni 2026Dagrecreatie en verblijfs...
25/06/26
25/06/26 t/m 25-06-26: HR-meeting Reiswerk
De eerste HR-meeting van 2026 komt er weer aan. Speciaal voor HR-professionals in de reisbranche. Ti...
26/06/26
26/06/26 t/m 26-06-26: Congres Vitale Vakantieparken Overijssel
Deze dag draait om kennis delen, ideeën opdoen en samen concrete oplossingen vinden voor de uitdagi...
07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...