Geplaatst op: 21-11-2018
Auteur: Redactie
PleisureWorld NRIT

Nu ook tropisch eiland op Recreatie Vakbeurs 2018

Nu ook tropisch eiland op Recreatie Vakbeurs 2018
Volgende week is Hardenberg drie dagen de hoofdstad van recreatief Nederland. Dan wordt in deze Overijsselse gemeente weer de Recreatie Vakbeurs gehouden. Na het succesvolle concept van Happy Camping krijgt de beurs nu ook een inspiratieplein zwembad & water in de vorm van een tropisch eiland, compleet met strand, water, rieten huisjes en palmbomen.


Zowel Happy Camping als het tropisch eiland maken deel uit van het concept van de zeventiende editie van Recreatie Vakbeurs op 27, 28 en 29 november in Evenementenhal Hardenberg.


PleisureWorld  NRIT organiseert woensdagochtend 28 november voorafgaand aan de beurs haar jaarlijkse Network Event of the Year. Wilt u er dit jaar ook bij zijn? Na het succes van afgelopen jaar bij de Beerze Bulten met wel meer dan 150 relaties pakken wij het dit jaar nog grootser aan dan ooit tevoren. Het programma staat bol van unieke power sessies, innovatie en kennis uitwisseling. Uiteraard is er ruimte voor netwerken en het ontmoeten van oude en nieuwe relaties uit onze leisure-industrie. Uiteraard zorgen wij zoals u gewend bent voor volop inspiratie en komen enkele unieke sprekers aanbod. Inschrijven kan via: pleisureworld.nl/event/network-event-of-the-year/


Tropical Island

Voor het ontwerp van het tropisch eiland werkt organisator Easyfairs samen met belevingsarchitect Stan de Haas. Dit inspiratieplein is te vinden in hal 2. De aanwezige zwembadbouwers, leveranciers in zwembadcomponenten, verlichting, filter- en pomptechnieken, maar ook softubs en (speel)attracties hebben bijgedragen aan de tropische look & feel van dit inspiratieplein.


Happy Camping

Voor het derde jaar op rij creëert de beursorganisatie een Happy Camping in hal 1 met gras, heuvels, bomen en struiken. Dit jaar zijn er ook sprookjeselementen te bewonderen. In deze omgeving worden diverse producten gepresenteerd; van safaritent tot afvalbak en van boomhut tot zonnepaneel. Dit themaplein doet denken aan een real life camping. Verder zijn er onder andere boomhutten en een nagebootst stromend riviertje.


Kennissessies

Het kennisprogramma van Recreatie Vakbeurs bestaat onder meer uit Ronde Tafel gesprekken met regio Achterhoek, regio Twente en Ardoer Campings. Per beursdag is er één Ronde Tafel sessie. Elke sessie duurt maximaal 60 minuten. Op beursdag 1 staat de regio Achterhoek centraal. Aan tafel schuiven Manuel Hezeman (Directeur Stichting Achterhoek Toerisme), Annemiek Riefel (Kennismakelaar Vrijetijdseconomie Achterhoek Toerisme), Nienke Piepers-Schieven (Recreatie ’t Lohr), Jan van der Heide (camping Vreehorst), Edwin Bomers (Marveld Recreatie), Hendrik Jan Mensink (camping De Twee Bruggen) en Edwin Kok (Euregio Nederlands-Duits-samenwerkingsverband).


Op dag 2 is het de beurt aan de regio Twente met Marion Vorkink (Regio Twente), Jan Bakker (voorzitter Gastvrij Twente), Bob de Waal (General Manager Resort Bad Boekelo & Hotel Huis van Bewaring), Quirine ter Haar (Twente Marketing), Han van den Heuvel (Route Netwerken Twente) en Benno Brand (wethouder Gemeente Dinkelland). Op de derde beursdag schuift Ardoer Campings aan tafel om te praten over succesvol samenwerken met onder meer overheidsinstanties, horecaondernemingen, dagrecreatie en VVV-kantoren.


Openingstijden Recreatie Vakbeurs 2018

De zeventiende editie van Recreatie Vakbeurs vindt plaats op 27, 28 en 29 november 2018 in Evenementenhal Hardenberg. Op deze drie dagen is de beurs geopend van 12.00 tot 20.00 uur. Voor meer informatie: www.recreatie-vakbeurs.nl.



Trefwoorden: attracties, verblijfsrecreatie, dagrecreatie, beurzen, campings, kampeerterreinen, bungalowparken

CELTH



||| Nieuws |||

06/07/26
Exclusief voor leden
Touroperator Sunweb: groei buiten het traditionele hoogseizoen
Touroperator Sunweb: groei buiten het traditionele hoogseizoen Dit weekend startte in een deel van Nederland officieel de zomervakantie en vertrekken weer veel vakantiegangers naar hun favoriete vakantiebestemming. Maar uit recente boekingsdata van Sunweb valt vooral één ontwikkeling op: de groei zit steeds vaker buiten het klassieke hoogseizoen. Waar juli en augustus traditioneel de drukste maanden zijn, ziet Sunweb dat de zomer zich duidelijk uitstrekt richting het voor- en najaar. Met name oktober springt eruit, met 33% meer vakantieboekingen bij deze touroperator dan in dezelfde periode vorig jaar. Ook mei (15%) en september (11%) liggen hoger dan vorig jaar, terwijl juli en augustus rond het gebruikelijke niveau blijven. Najaar 20 procent hoger "We zien dat gezinnen met jonge kinderen, oudere koppels en jonge mensen bewust kiezen voor vakanties buiten het hoogseizoen. In deze periodes kunnen zij flink besparen, terwijl ze tegelijkertijd profiteren van meer ruimte op de bestemming en aangename temperaturen in Zuid-Europa. De boekingen van vakanties tijdens de schoolvakantie ligt iets boven het niveau van vorig jaar, maar de periode van september tot eind oktober ligt momenteel meer dan 20 procent hoger dan in dezelfde periode vorig jaar", zegt Martine Langerak, woordvoerder van Sunweb. Grote prijsverschillen laag- en hoogseizoen In sommige gevallen kost exact dezelfde reis in het laagseizoen slechts iets meer dan de helft van de prijs die reizigers in juli en augustus betalen, als gevolg van de grote vraag tijdens de zomervakantie vanuit heel Europa "We zien duidelijk dat mensen bewuster omgaan met hun uitgaven, terwijl de wens om op vakantie te gaan onverminderd groot blijft. In combinatie met de andere voordelen van het voor- en naseizoen is het logisch dat het zomerseizoen zich inmiddels ruim buiten de traditionele vakantieperiode uitstrekt. Dat is een ontwikkeling waar wij als reisorganisatie natuurlijk blij mee zijn", aldus Langerak. Populairste bestemmingen laagseizoen Kreta Zakynthos Kos Gran Canaria Algarve Mallorca Egypte
06/07/26
Exclusief voor leden
Oude IJsselstreek ziet kansen voor waterrecreatie
De gemeente Oude IJsselstreek wil waterrecreatie een grotere rol geven. Om de mogelijkheden in kaart te brengen, liet de gemeente door Waterrecreatie Nederland onderzoeken welke kansen er zijn voor recreatie op en rond het water.
04/07/26
Zwarte Cross gaat samenwerking aan met SpecialTV
SpecialTV en de organisatie van de Zwarte Cross, Feestfabriek Alles Komt Goed BV, melden hun officiële mediasamenwerking aan voor de editie van 2026. SpecialTV maakt professionele televisie- en online producties met een team van mensen met een verstandelijke beperking, die ‘Specials’ genoemd worden.
03/07/26
Exclusief voor leden
Spanje en Spaanse eilanden populairder dan ooit
Nederlanders kiezen deze zomer vaker voor Spanje, ten koste van onder meer Griekenland en Turkije. Het aandeel van Spanje in alle zomervakantieboekingen stijgt van 31 procent vorig jaar naar bijna 35 procent dit jaar, meldt touroperator VakantieDiscounter. Vooral de eilanden zijn populair.
03/07/26
Exclusief voor leden
Verkoop caravans stijgt verder
In het eerste halfjaar van 2026 werden 4.805 nieuwe caravans verkocht. Dat is 9,8 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar. Daarmee zet de stijgende lijn door die BOVAG en KCI eerder dit voorjaar al signaleerden.
02/07/26
Actie wittebroodsweken Taylor Swift in Kunstmuseum Den Haag
Het zal je vast niet ontgaan zijn, de geruchtenmachine over het huwelijk van megaster Taylor Swift draait op volle toeren. Het Kunstmuseum Den Haag speelt daar handig op in met de Wonderstruck jurk van Taylor.
02/07/26
Exclusief voor leden
Mensen in groene woonomgeving doen minder beroep op geestelijke gezondheidszorg
Groen in de wijk helpt niet alleen tegen hittestress maar legt ook minder druk op de geestelijke gezondheidszorg. Dat blijkt uit een studie van de Open Universiteit in samenwerking met de grootste Vlaamse zorgverzekeraar CM.
02/07/26
Verkiezing ‘Leukste Uitje 2027’ van start
De verkiezing ‘Leukste Uitje 2027’ is van start gegaan; een voortzetting van de verkiezingen die de ANWB jarenlang organiseerde en vorig jaar door een nieuw team werd omarmd.

||| Agenda |||

03/09/26
03/09/26 t/m 03-09-26: Ruimte in de drukte
Het Openbare Ruimte Congres heeft het thema Ruimte in de drukte. Een actueler onderwerp is nauwelijk...
07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...
06/10/26 t/m 10-10-26
06/10/26 t/m 10-10-26: Inspiratietour naar Salon Atlantica en Puy du Fou
Van 6 tot en met 10 oktober 2026 organiseert Pleisureworld in samenwerking met HISWA-RECRON een excl...
21/10/26 t/m 23-10-26
21/10/26 t/m 23-10-26: Society of Travel & Tourism Educators (ISTTE)
Society of Travel & Tourism Educators (ISTTE): Nederland is gastland voor haar 45e jaarlijkse co...