Geplaatst op: 29-10-2018
Auteur: Marc Gerlings

Joep Naber: Hoe benut je de kracht van routes?

Joep Naber: Hoe benut je de kracht van routes?

Joep Naber gaat in op de kracht van routes in regio’s. Dat wil je niet missen. Hij presenteert de parels van wandelend Nederland en hoe je die benut op Stage 1 van Vakdag Zet Je Regio op de Kaart op donderdag 1 november 2018 in Roermond.


Schrijf je snel in!


Joep Naber is directeur van Wandelnet, de organisatie die zich richt op lange-afstand-wandelroutes en zich opwerpt als belangenbehartiger van de mens te voet. ?Joep Naber is historicus en werkte hiervoor als uitgever, hoofdredacteur bij ANWB Media en Unie KBO. Hij is een gedreven wandelaar en heeft veel routes gelopen in binnen- en buitenland. Onlangs kwam door zijn toedoen de Limes Wandelroute in Nederland tot stand.

Parels van Nederland
"Het gaat mij om het verhaal achter de route, zodat je al wandelend in de voetsporen van het thema komt. Of je het Pieterpad loopt of een mooie NS wandeling, Nederland is een fantastisch wandelland. In elke regio liggen prachtige parels die je al wandelen kunt bewonderen, zoals Unesco wereld erfgoed locaties van internationale allure. Dat is de kracht van routes.”


Joep Naber kijkt tijdens Vakdag Zet Je Regio Op De Kaart 2018 onder meer naar praktijkvoorbeelden:

  • Stelling van Amsterdam en Nieuwe Hollandse Waterlinie: straks één erfgoedlocatie
  • Waddenwandelen: alle Waddeneilanden(incl.Borkum) en waddenkust.
  • Romeinse Limes, genomineerd als werelderfgoed.
  • Routes over en langs werelderfgoedlocaties: Zaanse Schans en Kinderdijk.


17 x praktijkervaring

Het wordt een vakdag die je niet mag missen. Natuurlijk kom je er geïnspireerd met kennis en praktijkvoorbeelden van terug en heb je contact gelegd met koplopers uit de branche die ook vooruit willen. Met 17 sprekers en leiders van workshops valt er wat te kiezen. Je kunt precies eruit halen wat jij en je regio nodig hebben of wat jullie inspireert. De 17 sprekers kennen allemaal de praktijkervaring en weten wat te doen met Perspectief 2030. Kom en neem collega’s mee om samen de kwaliteitsslag te maken.

Kom netwerken

Er is een mooie plek om te netwerken, het innovatieplein tijdens de vakdag.


Grote thema’s

De thema’s waar de sprekers op ingaan zijn: Routes, Nieuwe attracties, Samenwerking, Big data, Big events & Cultuur en Destinatieontwikkeling.


Beleef de locatie

De locatie van Zet je regio op de kaart 2018 is bioscoop Foroxity in Roermond. Dicht tegen de Designer Outlet Roermond aan, zie je wat leisure en entertainment kunnen doen voor een stad. De Duitsers hebben vrij op 1 november waardoor het waarschijnlijk nog wat drukker is in de binnenstad en bij de outlet.

Kom netwerken, luisteren en laat je inspireren op donderdag 1 november 2018 bij Zet je regio op de kaart.

Schrijf je snel in!

Trefwoorden: route, regio, marketing, productontwikkeling

CELTH



||| Nieuws |||

07/07/26
Reinoud Koot van CCO naar CEO Zoover
Met ingang van 3 juli 2026 is Reinoud Koot benoemd tot Chief Executive Officer (CEO) van Zoover en Vakanties.nl. Hij volgt Elwin Kamp op, die zijn werkzaamheden zal voortzetten als CTO binnen investeringsmaatschappij Rotrip.
07/07/26
Exclusief voor leden
Eerste park Summio in Duitsland
Summio Parcs zet een nieuwe stap in haar groeistrategie met de toevoeging van Summio Eifelpark Kronenburger See aan haar portfolio. Het vakantiepark, gelegen in de Duitse Eifel aan de Kronenburger See, wordt het eerste buitenlandse park binnen het aanbod van Summio Parcs.
07/07/26
Resort Molenwaard ontvangt 300.000 gasten in vijf jaar
Deze week is het vijf jaar geleden dat Familie Resort Molenwaard haar eerste gasten ontving. In die periode zijn ruim 300.000 verlijfsgasten ontvangen.
07/07/26
Exposanten Recreatie Vakbeurs delen ervaringen
Afgelopen woensdag 2 juli kwamen meer dan 80 exposanten samen voor de jaarlijkse exposanten kick-off van Recreatie Vakbeurs. "Met de exposanten kick-off leggen we samen de basis voor een succesvolle beurs."
07/07/26
Exclusief voor leden
Kasteeltuinen Arcen organiseert zelf Christmas Fair 2026
De zomervakantie voor de scholen is in de eerste regio gestart maar bij kasteeltuinen Arcen is een grote beslissing genomen over een eigen Christmas fair komende winter.
06/07/26
Exclusief voor leden
Touroperator Estivant kiest pr-bureau
Estivant Vakanties, al 25 jaar aanbieder in vakanties voor eenoudergezinnen, heeft Hopscotch Netherlands aangesteld als PR-partner voor de Nederlandse markt. De samenwerking heeft als doel de zichtbaarheid van Estivant verder te vergroten en meer eenoudergezinnen kennis te laten maken met dit vakantieconcept.
06/07/26
Exclusief voor leden
Toerisme naar Kempen stijgt 6,7%
Het Kempense toerisme, een bekende natuurbestemmming in Vlaanderen, beleefde een topjaar in 2025. De aankomsten stegen met 6,7%, de overnachtingen met 5,5%. Dat is ruim boven het gemiddelde van de andere Vlaamse regio’s. Om die groei te bestendigen en verder uit te bouwen, presenteert Provincie Antwerpen het nieuwe strategisch plan Kempen 2026-2031, met buitenbeleving als rode draad.
06/07/26
Exclusief voor leden
Touroperator Sunweb: groei buiten het traditionele hoogseizoen
Touroperator Sunweb: groei buiten het traditionele hoogseizoen Dit weekend startte in een deel van Nederland officieel de zomervakantie en vertrekken weer veel vakantiegangers naar hun favoriete vakantiebestemming. Maar uit recente boekingsdata van Sunweb valt vooral één ontwikkeling op: de groei zit steeds vaker buiten het klassieke hoogseizoen. Waar juli en augustus traditioneel de drukste maanden zijn, ziet Sunweb dat de zomer zich duidelijk uitstrekt richting het voor- en najaar. Met name oktober springt eruit, met 33% meer vakantieboekingen bij deze touroperator dan in dezelfde periode vorig jaar. Ook mei (15%) en september (11%) liggen hoger dan vorig jaar, terwijl juli en augustus rond het gebruikelijke niveau blijven. Najaar 20 procent hoger "We zien dat gezinnen met jonge kinderen, oudere koppels en jonge mensen bewust kiezen voor vakanties buiten het hoogseizoen. In deze periodes kunnen zij flink besparen, terwijl ze tegelijkertijd profiteren van meer ruimte op de bestemming en aangename temperaturen in Zuid-Europa. De boekingen van vakanties tijdens de schoolvakantie ligt iets boven het niveau van vorig jaar, maar de periode van september tot eind oktober ligt momenteel meer dan 20 procent hoger dan in dezelfde periode vorig jaar", zegt Martine Langerak, woordvoerder van Sunweb. Grote prijsverschillen laag- en hoogseizoen In sommige gevallen kost exact dezelfde reis in het laagseizoen slechts iets meer dan de helft van de prijs die reizigers in juli en augustus betalen, als gevolg van de grote vraag tijdens de zomervakantie vanuit heel Europa "We zien duidelijk dat mensen bewuster omgaan met hun uitgaven, terwijl de wens om op vakantie te gaan onverminderd groot blijft. In combinatie met de andere voordelen van het voor- en naseizoen is het logisch dat het zomerseizoen zich inmiddels ruim buiten de traditionele vakantieperiode uitstrekt. Dat is een ontwikkeling waar wij als reisorganisatie natuurlijk blij mee zijn", aldus Langerak. Populairste bestemmingen laagseizoen Kreta Zakynthos Kos Gran Canaria Algarve Mallorca Egypte

||| Agenda |||

03/09/26
03/09/26 t/m 03-09-26: Ruimte in de drukte
Het Openbare Ruimte Congres heeft het thema Ruimte in de drukte. Een actueler onderwerp is nauwelijk...
07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...
06/10/26 t/m 10-10-26
06/10/26 t/m 10-10-26: Inspiratietour naar Salon Atlantica en Puy du Fou
Van 6 tot en met 10 oktober 2026 organiseert Pleisureworld in samenwerking met HISWA-RECRON een excl...
21/10/26 t/m 23-10-26
21/10/26 t/m 23-10-26: Society of Travel & Tourism Educators (ISTTE)
Society of Travel & Tourism Educators (ISTTE): Nederland is gastland voor haar 45e jaarlijkse co...