WK Triathlon 2017 levert Rotterdam ruim € 6,1 miljoen op
Verhouding toeschouwers ten opzichte van sporters ligt laag
Rotterdam
was tussen 14 en 17 september 2017 het decor van de ITU World Triathlon
Grand Final en de wereldkampioenschappen triathlon voor paratriatleten,
beloften (onder 23 jaar), junioren, elite en agegroup-atleten. Het is
een groot toernooi en een sportevenement van het type dat Nederlandse
steden en regio’s graag organiseren. De bestedingen per persoon liggen
niet hoog maar de overnachtingen maken veel goed. Het was
voor de eerste keer dat de beste triatleten ter wereld in Nederland
streden om de werel...
Dit artikel is exclusief voor leden van het NRIT Media Vrijetijdsplatform. Het complete artikel lezen? Log dan in of word lid.
Trefwoorden: sport, sportevenementen, zuid-holland, economische betekenis
|
|
07/01/26
De Lufthansa Group en reistechnologiebedrijf Amadeus zijn een partnerschap aangegaan om het boeken, wijzigen en beheren van vluchten nog eenvoudiger en intuïtiever te maken voor reizigers.
|
07/01/26
WILDLANDS Adventure Zoo Emmen ontving 951.000 bezoekers in 2025. Dit totaal bestaat uit reguliere parkbezoekers en bezoekers van evenementen die in WILDLANDS plaatsvonden en is nagenoeg gelijk aan 2024.
|
06/01/26
Barbara Oomen - afgelopen drie jaar directeur HZ University of Applied Sciences in Vlissingen - wordt de nieuwe directeur-bestuurder van het Watersnoodmuseum. Zij neemt vanaf 15 januari 2026 het stokje over van Siemco Louwerse, die eind vorig jaar afscheid nam.
|
05/01/26
Het nieuwe jaar werd door boekingsplatform afgetrapt met de campagne 'Ik wacht op je. Hiermee keert het platform na aandacht voor niet ver reizen in de campagne 'Niet vliegen wel landen' weer terug bij de kern van Natuurhuisje, de liefde voor de natuur.
|
05/01/26
Avonturenpark Hellendoorn maakt zich op voor een bijzonder feestelijk jaar. In 2026 bestaat het park 90 jaar en dat jubileum wordt groots gevierd. Tegelijkertijd opent het park de nieuwe attractie OerKracht, een 12 meter hoge reuzenschommel.
|
05/01/26
Als we kijken naar de trends in de reiswereld en de inrichting van luxe vakantievilla’s en hotels, valt één ding op: we zijn klaar met visuele drukte. De tijd van volgestouwde interieurs met veel tierelantijnen en schreeuwerige prints is voorbij. De moderne reiziger, en dus ook de moderne huiseigenaar, zoekt naar plekken die de geest tot rust brengen. In de hospitality branche wordt dit vaak vertaald naar designs die de natuur naar binnen halen en die eenvoud omarmen. Een trend die hier naadloos op aansluit en die we steeds vaker terugzien in high-end projecten, is de Japandi stijl. Het combineert de Japanse liefde voor imperfectie (Wabi-Sabi) met de Scandinavische hygge.
|
05/01/26
Het was een spannend jaar voor het Nederlands Openluchtmuseum. Kon het de legendarische grens van 600.000 bezoekers passeren? Het is net niet gelukt. Het is wel een nieuw bezoekersrecord geworden.
|
05/01/26
Meer dan een kwart (27%) van de Nederlandse werknemers wil in 2026 een cursus, training of opleiding volgen via het werk. Het meest opvallend is het hoge realisatiepercentage: 77% verwacht dit voornemen ook écht waar te maken in 2026.
|
|
07/01/26 t/m 08-01-26
De Travel Trade Days zijn kennis- en netwerkdagen voor de professionele reisbranche in de Benelux. G...
|
08/01/26 t/m 11-01-26
De wereld ligt aan je voeten op Vakantiebeurs. Proef nieuwe smaken, ontmoet reizigers met bijzondere...
|
27/01/26 t/m 30-01-26
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
|
12/02/26
Op 12 februari 2026 vindt het gloednieuwe event Dagrecreatie Live plaats in Evenementenhal Gorinchem...
|
09/03/26
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
|
|