Geplaatst op: 24-09-2018
Auteur: Ton Vermeulen
Pleisureworld NRIT

Bijzondere augmented reality app Brabant Remembers gelanceerd

Bijzondere augmented reality app Brabant Remembers gelanceerd
Afgelopen zaterdag werd in het museum De Bevrijdende Vleugels in Best de augmented reality app Brabant Remembers gelanceerd. In de app staan 75 persoonlijke live changing stories van gewone Brabanders gedurende de Tweede Wereldoorlog centraal. Tien verhalen zijn door 30 acteurs verfilmd en komen op de locatie als een layer over de werkelijkheid te liggen. Bijzonder aan de app is verder dat de verhalen in de app alleen op de locatie worden ontsloten.

Brabant Remembers moet de impact van de Tweede Wereldoorlog over dragen, tastbaar en invoelbaar maken en zo ook de jongere generaties te bereiken. Met de lancering van de app start het programma van Brabant Remembers en is een opmaat naar het 75-jarig jubileum van de bevrijding van Zuid-Nederland in 2019-2020. Met deze persoonlijke verhalen wordt een ander, maar ook completer beeld van de oorlog geschetst dan alleen met de bekende feiten uit de geschiedenisboeken. Gebruikers van de app worden bovendien geconfronteerd met de dilemma's van de hoofdrolspelers. Brabant Remembers is een initiatief van Stichting Crossroads Brabant ‘ 40-‘45 en wordt mogelijk gemaakt door de provincie Noord-Brabant en vfonds. Brabant Remembers is partner van Europe Remembers.

Historische sprong

Dertig parachutisten deden in de Brabantse Airborne Regio een historische sprong na. Zij deden dit in de stijl zoals ze tijdens Operatie Market Garden in 1944 ook gesprongen zijn: met authentieke uniformen uit een C47 (Dakota). Met deze sprong wordt aan het laatste onderdeel van de living history- app inhoud gegeven.



Dilemma's van toen en nu

De app is uniek in Europa qua toepassing, content en techniek. Nog niet eerder werd over de Tweede Wereldoorlog zo’n omvangrijke en provinciebrede AR-productie ontwikkeld. Elk verhaal brengt de dilemma’s van toen letterlijk in beeld en voegt interactiviteit toe; als gebruiker van de app kom je in het verhaal voor een keuze te staan. De tien AR-producties beschikken allemaal over 360-graden video’s waardoor je het verhaal beleeft op de plek in Brabant waar het daadwerkelijk gebeurd is.


De video’s spelen zich in delen zowel voor, als achter je af en aan alle details is gedacht. Zo maakte het team van maar liefst dertig acteurs en figuranten gebruik van Amerikaanse, Engelse, Poolse en Duitse uniformen. Het 16-jarige meisje dat in alle filmpjes als vertelster opduikt heet Flo; een klein eerbetoon aan kinderverzorgster Florence uit het verhaal van George & Ursula. Flo wordt gespeeld door Yfke Wegman, onder meer bekend uit de Mees Kees- films.

Nieuwste techniek

In de app is gewerkt met location based augmented reality, dezelfde techniek als achter Pokémon Go. De app heeft tevens een gaming-element; een interactief paspoort waarmee je spaart voor een Brabant Remembers-speldje in de vorm van een rood kruis. Dit kruis staat symbool voor de schijnbaar willekeurige ontmoetingen (kruispunten) waarop de levens van Brabanders in Tweede Wereldoorlog voorgoed zijn veranderd. De combinatie van de allernieuwste AR-Technieken en een light versie voor de iets oudere smartphones, maakt de app toegankelijk voor iedereen. De app is ontwikkeld in samenwerking met Dutch Rose Media en is gratis beschikbaar via Google Play Store en Apple App Store.


Link: https://www.brabantremembers.com/
Trefwoorden: historie, herdenken, evenement, Brabant, remember

CELTH



||| Nieuws |||

19/06/26
Transavia breidt fors uit naar Kaapverdië
De luchtvaartmaatschappij Transavia voegt Praia, de hoofdstad van Kaapverdië op het eiland Santiago, toe aan haar netwerk en verdubbelt tegelijkertijd de capaciteit naar het eiland Sal.
19/06/26
Exclusief voor leden
Reisverzekering via ChatGPT
HelloSafe, een digitale reisverzekeringsmakelaar, wordt de eerste speler ter wereld die een native reisverzekeringsapp in ChatGPT aanbiedt.
19/06/26
Exclusief voor leden
Mecanoo ontwerpt nieuw cultuurgebouw Facet in Emmen
Het architectenbureau Mecanoo uit Delft ontwerpt het nieuwe gebouw van Facet aan het Mondriaanplein in Emmen. De gemeente Emmen en Facet hebben Mecanoo geselecteerd voor de verbouwing van het markante cultuurgebouw.
18/06/26
Exclusief voor leden
Rover kiest met jonge directeur voor nieuwe koers
Daan Zieren wordt de nieuwe directeur van Reizigersvereniging Rover. Zieren, momenteel voorzitter van de Jonge Klimaatbeweging, treedt hiermee per 1 juli in de voetsporen van Freek Bos.
18/06/26
Dertien culturele hotspots verbonden aan BlowUp Jubilee
Nog een paar dagen en BlowUp Jubilee, de jubileumeditie van de populaire opblaaskunstexpo in het Museumkwartier Den Haag, komt ten einde. Op zondag 21 juni kunnen bezoekers de slotdag combineren met het betaalde Kunstsnacks, een ontdekkingsdag langs dertien culturele hotspots in het hart van Den Haag.
18/06/26
Drenthe stemt waarschijnlijk in met 50 miljoen euro Nedersaksenlijn
De provincie Drenthe wil 50 miljoen euro reserveren voor de Nedersaksenlijn. De verwachting is dat op 1 juli de stemming positief uitvalt.
18/06/26
Exclusief voor leden
Hardrock Café stelt zich open voor voetbalfans
Misschien niet het eerste wat je verwacht bij het Hard Rock Cafe in Amsterdam: voetbalfans. Toch wil het café dat veel memorabilia heeft uit het recente muziekverleden graag veel voetbalfans ontvangen.
17/06/26
Exclusief voor leden
Delft beloont met D'serve bezoekers voor duurzaam gedrag
Delft was vorig jaar de eerste stad in Nederland die bezoekers actief beloonde voor duurzame keuzes. Na een zeer succesvolle pilot-editie in 2025 keert het initiatief D’serve deze zomer terug.

||| Agenda |||

23/06/26
23/06/26 t/m 23-06-26: Vakdag Indoor recreatie en vakantieparken
incl. uitgebreid kennisprogramma & netwerk receptieDinsdag 23 juni 2026Dagrecreatie en verblijfs...
25/06/26
25/06/26 t/m 25-06-26: HR-meeting Reiswerk
De eerste HR-meeting van 2026 komt er weer aan. Speciaal voor HR-professionals in de reisbranche. Ti...
26/06/26
26/06/26 t/m 26-06-26: Congres Vitale Vakantieparken Overijssel
Deze dag draait om kennis delen, ideeën opdoen en samen concrete oplossingen vinden voor de uitdagi...
07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...