Geplaatst op: 17-09-2018
Auteur: Marc Gerlings

Air Miles worden ingewisseld

Air Miles worden ingewisseld

Per 1 november 2018 vervallen de eerste Air Miles die vijf jaar geleden of langer zijn uitgegeven. Loyalty Management Netherlands B.V. heeft in oktober 2013 aangekondigd dat Air Miles een beperkte geldigheidsduur hebben. In de afgelopen maanden liep een uitgebreide informatiecampagne met veel extra inwisselacties om er voor te zorgen dat spaarders op de hoogte zijn van die vervaldatum en tijdig hun Air Miles inwisselen. Ook in toerisme zijn veel acties gehouden met Air Miles.

Sinds enkele weken worden klanten bovendien persoonlijk en op maat geïnformeerd over hun mogelijk te vervallen Air Miles. Dit gebeurt via e-mail of per post. Deze aanpak brengt veel spaarders in beweging. Maar nog steeds moeten veel spaarders in actie komen. Zij hebben nog tot 1 november om hun Air Miles in te wisselen of te doneren aan een goed doel.

Jacques Hoendervangers, Managing Director Loyalty Management Netherlands: "Air Miles hebben een geldigheid van 5 jaar. Dat hebben we in 2013 aangekondigd. Per 1 november 2018 vervallen de Air Miles die voor 1 november 2013 zijn gespaard. Air Miles die daarna zijn gespaard zijn vanaf het moment van sparen 5 jaar geldig. We vinden het heel belangrijk om onze spaarders tijdig te informeren dat zij een deel van hun Air Miles dreigen te verliezen als zij deze niet voor die tijd inwisselen. We voeren een uitgebreide informatiecampagne om spaarders te informeren en in actie te laten komen. Het is nu echt tijd om in actie te komen en een goede besteding te kiezen voor deze oudere Air Miles. Gelukkig doen veel spaarders dat ook. Bij veel van onze inwisselpartners, zoals Bol.com en Air Miles Shop, maar ook bij Albert Heijn, Praxis en Shell wordt nu 2 tot zelfs 4 keer zoveel ingewisseld. Ook reizen en dagjes uit doen het opvallend goed. Maar er zijn nog ruim 700.000 spaarders die nog in actie moeten komen. Als we in dit tempo doorgaan, lukt het om ruim twee derde van de oude Air Miles tijdig te laten inwisselen, maar het liefst willen we dat iedereen die oude Air Miles inwisselt. En daarnaast kunnen ze natuurlijk gewoon doorgaan met Air Miles sparen. Nieuw gespaarde Air Miles zijn vijf jaar geldig.”


Air Miles vijf jaar geldig
Net zoals bij de meeste spaarsystemen hebben Air Miles een beperkte geldigheidsduur. Bij Air Miles is dat vijf jaar. Sinds november 2017 is Loyalty Management Netherlands spaarders weer actief gaan informeren over de vervaldatum van hun Air Miles. Sindsdien zijn al meer dan 2,3 miljard ‘oude’ Air Miles ingewisseld. Op dit moment bedraagt het aantal Air Miles dat dreigt te vervallen nog 2,9 miljard. Loyalty Management Netherlands wil er alles aan doen om spaarders zo veel mogelijk Air Miles te laten inwisselen voordat deze vervallen. Op de website www.airmiles.nlstaat uitgebreide informatie over de manier waarop spaarders hun Air Miles kunnen inwisselen bij een van de partners. Spaarders kunnen hier ook eenvoudig vinden welk deel van hun Air Miles dreigt te vervallen.


Goede doelen profiteren van inwisselcampagne
Veel Air Miles spaarders besluiten hun ‘oude’ Air Miles te doneren aan eengoed doel. Sinds eind augustus is het aantal gedoneerde Air Miles meer dan vertienvoudigd: van 600.00 Air Miles per week naar 8 miljoen Air Miles per week.

Trefwoorden: marketing, toerisme, loyaliteit, actie

CELTH



||| Nieuws |||

05/05/26
Algemeen bestuur en dagelijks bestuur Destinatie Nederland gepresenteerd
Tijdens de recente directiebijeenkomst is de samenstelling van het algemeen bestuur (AB) en het dagelijks bestuur (DB) van Destinatie Nederland gepresenteerd.
05/05/26
Meerdaagse conferentie over duurzaam en regeneratief toerisme in Waddengebied
Van 7 tot en met 9 september vindt op Ameland de meerdaagse conferentie WadNext plaats. De provincie Fryslân organiseert het evenement om professionals uit beleid, ondernemerschap en onderzoek samen te brengen rond de vraag hoe toerisme kan bijdragen aan natuur, gemeenschap en economie.
05/05/26
Exclusief voor leden
Ontwikkeling onbemande winkels voor Hofparken
Met de opening van een onbemande parkshop op vakantiepark Hofparken Wiltershaar in Kotten is de samenwerking tussen Hofparken en OMISE Shop officieel van start gegaan.
05/05/26
Koen Brakenhoff versterkt culturele kennis Leiden&Partners
Leiden&Partners meldt dat Koen Brakenhoff toetreedt tot haar Raad van Commissarissen. Met zijn brede ervaring in de cultuursector en museale wereld brengt hij waardevolle kennis en een relevant netwerk mee als toezichthouder bij de citymarketingorganisatie.
05/05/26
Exclusief voor leden
Interrail en Trenitalia bieden digitale pas voor treinreizen in Europa
Het aanschaffen van een Interrail-pas bij Trenitalia is nu makkelijker gemaakt. Interrail B.V. en het Italiaanse treinbedrijf Trenitalia (FS Group) hebben een samenwerking aangekondigd met de integratie van de OSDM-standaard (Open Sales and Distribution Model).
05/05/26
Boshuis bijna energieneutraal
Op zaterdag 18 april heeft Stichting Paasheuvelgroep haar nieuwe groepsaccommodatie Het Boshuis in Vierhouten officieel geopend. Met deze nieuwbouw zet de organisatie een volgende stap in de ontwikkeling van haar locaties én haar maatschappelijke rol.
04/05/26
Gebied Hollandse Duinen ook officieel Nationaal Park
Minister van Essen van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) heeft Nationaal Park Hollandse Duinen officieel de status van nationaal park verleend.
04/05/26
Kasteel Arcen heropent Florakamer
Gebaseerd op een inventarislijst uit 1767 is de Florakamer in de zuidvleugel van Kasteel Arcen volledig gereconstrueerd.

||| Agenda |||

19/05/26
19/05/26 t/m 19-05-26: Kennistafel 6: FEC uitje op vakantie
Van vakantiepark naar leisure-hub met een verhoogde gastbeleving dinsdag 19 mei 2026 Vakan...
26/05/26
26/05/26 t/m 26-05-26: Masterclass Interne Gastvrijheid
Hoe ga je om met alle 'lastige' (jong) medewerkers? Wat is het fundament voor succes? dinsdag 2...
28/05/26
28/05/26 t/m 28-05-26: LDA Kennisdag 2026 - Verhalen vertellen met data
Hoe vertaal je complexe data en analyses naar een begrijpelijk, overtuigend verhaal en maak je daarm...
09/06/26
09/06/26 t/m 09-06-26: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2026
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
10/06/26 t/m 13-06-26
10/06/26 t/m 13-06-26: International Adventure conference
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...