Geplaatst op: 20-07-2018
Auteur: Redactie
NRIT Media

Ook Flevoland levert bijdrage aan maaien vaarroutes

Ook Flevoland levert bijdrage aan maaien vaarroutes
De provincie Flevoland gaat 50.000 euro bijdragen aan het maaien van waterplanten op het IJmeer. Andere overheden hadden al eerder financiële steun toegezegd. Nu kan een groter gebied onder handen worden genomen.


Op dit moment wordt er op het IJmeer gemaaid met geld van Almere, gemeente Gooise Meren en provincie Noord-Holland. Maar dit was onvoldoende om een prettig vaargebied te realiseren. "Dit geld is meer dan welkom", zegt Gerdina Krijger, regiomanager bij HISWA Vereniging. In totaal wordt nu een oppervlakte zo groot als 350 voetbalvelden gemaaid.


De waterrecreatiesector heeft nadrukkelijk de provincie Flevoland benaderd voor een extra bijdrage. Ook Flevoland heeft een groot belang hierbij, aangezien het IJmeer deels onder hun grondgebied valt. "Gelukkig is het tij gekeerd en stelt de provincie zich positief op om het waterplantenprobleem op haar grondgebied aan te pakken", vervolgt Krijger. "Met de toegezegde bijdrage kan er aanzienlijk meer gemaaid worden op het IJmeer. De opdracht van Flevoland ligt klaar en de maaiers kunnen meteen aan de slag, zodat watersporters de rest van het seizoen volop kunnen varen."


Een uniek watersport- en recreatiegebied

Op Flevolands grondgebied bevinden zich naast jachthavens ook veel andere watersportbedrijven die de watersporters bedienen. Het IJmeer trekt veel watersporters uit het gehele IJsselmeergebied, mede vanwege het prettige vaarwater. Het IJmeer is uniek vanwege het catamaranstrand, het catamaranwedstrijdzeilen en de kitesurfmogelijkheden, maar natuurlijk ook vanwege de stranden, horeca en verblijfsrecreatie langs de randen.


Structurele maatregelen

De waterrecreatiesector ervaart al jaren ernstige overlast door hooggroeiende fonteinkruiden op de Randmeren, het IJmeer en het Markermeer. Om de overlast structureel aan te pakken heeft zij in het voorjaar met regionale overheden gewerkt aan een voorstel met gewenste maatregelen voor de korte en langere termijn. Hierover worden gesprekken gevoerd met het ministerie Infrastructuur & Waterstaat. Jaarlijks voldoende maaien blijft noodzaak. Gemeenten in het Randmerengebied betalen via de Coöperatie Gastvrije Randmeren mee aan de maaikosten en ook provincie Noord-Holland doet een flinke duit in het zakje. Provincie Flevoland ondersteunt de maatregelen in het voorstel, maar had tot nu toe nog geen financiering toegezegd.

Topics:Watersport
Trefwoorden: watersport, belemmeringen, flevoland, noord-holland

CELTH



||| Nieuws |||

11/05/26
Exclusief voor leden
Eerste Curaçaose Corendon crew op vluchten tussen Amsterdam en Curaçao
Een primeur voor Corendon Dutch Airlines. 17 nieuwe medewerkers uit Curaçao hebben als allereerste Curaçaose Service Attendants hun training succesvol afgerond.
11/05/26
Exclusief voor leden
Stager verzorgt ticketing voor Motel Mozaïque
Festival Motel Mozaïque (MOMO) en Stager hebben een langdurige samenwerking getekend. Vanaf de komende concertreeks en de festivaleditie van 2027 wordt Stager de officiële partner voor ticketing.
11/05/26
Groeispurt verkoop caravans
Afgelopen maart en april werden 2.152 nieuwe exemplaren geregistreerd en dat was 18% meer dan in dezelfde maanden vorig jaar.
11/05/26
Kwart ondernemers ziet risico's van weersextremen
Ondernemers zien het toenemende gevaar van verstoringen in een steeds onzekerder wereld, zowel geopolitiek als klimatologisch. Zij zoeken houvast bij hun inspanningen om externe dreigingen het hoofd te bieden. Dit blijkt uit nieuw onderzoek van KVK onder bijna 750 ondernemers.
11/05/26
Slavernij was veel omvangrijker
Tussen 1595 en 1914 leefden minstens 3,3 tot 5,3 miljoen mensen in slavernij onder Nederlands bewind. Dat concludeert onderzoeksjournalist Leendert van der Valk in zijn nieuwe boek Vergeten plekken, vergeten mensen.
08/05/26
52 miljoen euro naar recreatiegebieden Zuid-Holland
De provincie Zuid-Holland stelt de komende vier jaar ruim 52 miljoen euro beschikbaar om 26 grote en kleinere recreatiegebieden, tot en met 2029, aantrekkelijk, schoon, heel en veilig te houden.
08/05/26
Exclusief voor leden
Marktkans: groeimarkt solo-reizen vrouwen maar sector moet bewustzijn over veiligheid verhogen
Nieuw onderzoek in opdracht van Airbnb en met hun interne boekingsdata laten zien dat solo reizen onder vrouwen het afgelopen jaar sterk is toegenomen. De toeristische sector moet meer gevoel voor veiligheid ontwikkelen voor deze doelgroep.
08/05/26
Exclusief voor leden
Hoe werk je als manager aan mentaal welbevinden in je bedrijf?
Psychische klachten vormen een groeiende oorzaak van langdurig verzuim en raken zowel werknemers als organisaties. Preventie is daarom geen luxe, maar een noodzaak. Leidinggevenden weten lang niet altijd hoe je dat doet.

||| Agenda |||

19/05/26
19/05/26 t/m 19-05-26: Kennistafel 6: FEC uitje op vakantie
Van vakantiepark naar leisure-hub met een verhoogde gastbeleving dinsdag 19 mei 2026 Vakan...
26/05/26
26/05/26 t/m 26-05-26: Masterclass Interne Gastvrijheid
Hoe ga je om met alle 'lastige' (jong) medewerkers? Wat is het fundament voor succes? dinsdag 2...
28/05/26
28/05/26 t/m 28-05-26: LDA Kennisdag 2026 - Verhalen vertellen met data
Hoe vertaal je complexe data en analyses naar een begrijpelijk, overtuigend verhaal en maak je daarm...
09/06/26
09/06/26 t/m 09-06-26: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2026
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
10/06/26 t/m 13-06-26
10/06/26 t/m 13-06-26: International Adventure conference
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...