Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 29-06-2018
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT Media

Spanje, Griekenland en Turkije voeren top 3 vakantiebestemmingen 2018 aan

Spanje, Griekenland en Turkije voeren top 3 vakantiebestemmingen 2018 aan

Nederlanders zijn rotsvast in hun keuze voor de zomervakantie. Dat blijkt uit de boekingen bij online reisorganisatie de VakantieDiscounter. Zo blijft de top 10 populaire zomerbestemmingen nagenoeg hetzelfde ten opzichte van vorig jaar. In Griekenland zijn kleine eilanden wel populairder aan het worden en buiten de top 10 ziet VakantieDiscounter met Tunesië als absolute koploper ook Dubai, Gambia, Marokko en Mauritius groeien.


Wat het meest opvalt bij de vergelijking van de zomervakantieboekingen ten opzichte van vorig jaar, is dat de top 10 nauwelijks veranderd is. Net als voorgaande jaren voeren Spanje, Griekenland en Turkije ook dit jaar de top 10 meest geboekte zomerbestemmingen aan. "De enige verschuiving die we zien, is dat Egypte naar plek zes gestegen is, ten koste van Frankrijk, die het nu moet doen met plek zeven”, aldus marketingmanager Thijs Keukenmeester van dé VakantieDiscounter die de boekingen tot nu toe met een vertrekdatum tussen 1 juli en 31 augustus analyseerde.


Kleine Griekse eilanden stijgen
Keukenmeester gaat verder: "Kijken we naar de overige landen in de top 10 dan zien we ook Italië en Portugal rotsvast hun respectievelijke vierde en vijfde plek behouden. Kroatië, Duitsland en Bulgarije sluiten net als voorgaande jaren de rij. Gaan we nog een stapje verder in onze analyse en kijken we naar de verschillen tussen de regio’s, dan zien we in Spanje nauwelijks verandering. In Griekenland zijn deze verschillen groter. Hier zijn het vooral kleine eilanden als Karpathos en Santorini die snel stijgen, terwijl Kreta en Corfu marktaandeel moeten inleveren.


Opvallend is dat de top 10 meest geboekte zomervakantiebestemmingen weliswaar weinig verschuivingen laat zien, maar dat daarbuiten meer is veranderd. "Zo zien we buiten de top 10 opvallend veel stijgers op het Afrikaanse continent en uit het Midden Oosten”, licht de marketingmanager toe, "met Tunesië als absolute koploper. Maar ook Dubai, Gambia, Marokko en Mauritius nemen in populariteit toe."


Top 10 zomerbestemmingen 2018

1. Spanje

2. Griekenland

3. Turkije

4. Italië

5. Portugal

6. Egypte

7. Frankrijk

8. Kroatië

9. Duitsland

10. Bulgarije


Over de VakantieDiscounter

De VakantieDiscounter is samen met Vliegtickets.nl, WTC.nl, Schipholtickets.nl, Flygstolen, Tripmonster en Greitai onderdeel van Otravo. VakantieDiscounter behaalde met 80.000 boekingen en 200.000 passagiers in 2017 een omzet van 120 miljoen euro. De omzet van het bedrijf groeide de afgelopen 3 jaar gemiddeld met 93%. Op basis van bijna 10.000 Trustpilot reviews werd een klanttevredenheid van 8,3 behaald.

Trefwoorden: reisbranche, vakanties, touroperators

CELTH



||| Nieuws |||

16/07/25
Exclusief voor leden
Dagattracties kunnen sleutelrol spelen in verduurzaming reisgedrag
Dagattracties zoals pretparken, dierentuinen en musea kunnen een belangrijke bijdrage leveren aan duurzamer reisgedrag van hun bezoekers. Dat blijkt uit een onderzoek van reizigersvereniging Rover.
16/07/25
Merlin investeert 70 miljoen pond in ruimtevaartthema
Merlin Entertainment heeft op 15 juli de eerste details onthuld van het ruimtevaartthema dat wordt ontwikkeld in LEGOLAND Resorts in Florida en Californië, met onder meer indoor achtbanen.
16/07/25
Aantal bezoekers VVV's Noordwijk stijgt fors
Een recordaantal van 23.904 bezoekers in VVV Noordwijk en Noordwijkerhout in de eerste helft van 2025. Voor VVV Noordwijk betekent dat een stijging van 34% ten opzichte van 2024, voor Noordwijkerhout een stijging van 16%.
15/07/25
Boekingsplatform Vipio lanceert rubriek 'Bekend van TV'
Vipio heeft een speciale categorie gelanceert in de nieuwe rubriek over accommodaties die eerder te zien waren in populaire televisieprogramma's.
15/07/25
Laadnetwerk voor elektrische vliegtuigen naar Lelystad
Duurzame luchtvaartstartup NRG2fly heeft een investering opgehaald voor de uitrol van een laadnetwer...
15/07/25
Royal Den Haag viert de vrijheid
Het is inmiddels een traditie. Den Haag viert Royal September. Dit jaar kleurt de hofstad in de aanloop naar Prinsjesdag feestelijk oranje. Deze 10-daagse staat in het teken van vrijheid.
15/07/25
Vernieuwde fietsroute 'Duits Lijntje' laat je de historie van een Europese spoorlijn beleven
Fietsers kunnen vanaf 14 juli de rijke geschiedenis van de bijzondere spoorlijn het 'Duits Lijntje' ervaren via een nieuwe themaroute.
15/07/25
Sal weer in winteraanbod Corendon
Touroperator Corendon voegt het Kaapverdische eiland Sal weer toe aan het winteraanbod. Vanaf november 2025 vliegen reizigers drie keer per week (dinsdag, donderdag en zaterdag) met Corendon Dutch Airlines vanaf Amsterdam naar Sal.