Geplaatst op: 20-06-2018
Auteur: Redactie
NRIT Media

Vaticaan leent topstuk uit aan Centraal Museum

Topstuk Carvaggio uit het vaticaan voor het eerst in Nederland

Vaticaan leent topstuk uit aan Centraal Museum
Het Vaticaan heeft toegezegd een topstuk van de Italiaanse schilder Caravaggio (1571-1610) in bruikleen te geven aan Centraal Museum Utrecht. Het is voor het eerst dat het werk in Nederland te zien is. Vanaf 15 december 2018 is het gedurende slechts vier weken te bewonderen in de tentoonstelling Utrecht, Caravaggio en Europa.
 
De graflegging is een monumentaal altaarstuk van ruim 3 bij 2 meter. Het is een van de belangrijkste werken uit de collectie van de Vaticaanse musea en wordt daarom zelden uitgeleend. Voor de grote tentoonstelling Utrecht, Caravaggio en Europa, die duurt van 15 december 2018 t/m 24 maart 2019, wordt een uitzondering gemaakt.
Utrecht, Caravaggio en Europa bevat ruim zestig bruiklenen, waarvan zesenveertig nog niet eerder in Nederland waren. Ze zijn afkomstig uit museale en privécollecties in Europa en de VS, waaronder de Vaticaanse musea, het Musée du Louvre in Parijs, de Galleria degli Uffizi in Florence, The National Gallery of Art in Londen en The National Gallery of Art in Washington, alsmede uit kerken in Rome. Van Caravaggio is naast zijn Graflegging ook zijn Mediterende Hieronymus uit het Monasterio de la Virgen de Montserrat te zien. Ook dit schilderij was nog niet eerder in Nederland.
 
Utrecht, Caravaggio en Europa is het resultaat van langdurige samenwerking met de Bayerischen Staatsgemäldesammlungen in München. De tentoonstelling start in Centraal Museum in Utrecht. In de Alte Pinakothek, München is de tentoonstelling te zien van 17 april 2019 t/m 21 juli 2019.
Link: https://youtu.be/kzcvx_oC5Vk
Trefwoorden: Museum, bruikleen, tentoonstelling, schilder

CELTH



||| Nieuws |||

08/06/26
Moeliker Ridder Orde van Oranje-Nassau
Koning Willem-Alexander heeft Kees Moeliker benoemd tot Ridder in de Orde van de Oranje-Nassau. De oud-directeur van het Natuurhistorisch Museum Rotterdam kreeg de koninklijke onderscheiding op ‘Dead Duck Day’ vrijdag 5 juni tijdens zijn feestelijke afscheidsreceptie uitgereikt door locoburgemeester Tim Versnel.
08/06/26
Exclusief voor leden
Trend hotelboekingen: warm weer zorgt voor daling boekingen
Trend hotelboekingen: warm weer zorgt voor daling boekingen
08/06/26
Landal na fusie met Roompot levert verlies op
Vakantieparkenketen Landal heeft ook over 2025 verlies geleden. De samenvoeging met Roompot drukt nog altijd zwaar op de resultaten, onder meer door forse reorganisatielasten en afschrijvingen op de waarde van diverse parken.
08/06/26
Aelderholt vakantiepark voor Special Olympics
Landal Aelderholt wordt onderdeel van de Special Olympics Nationale Spelen 2028 in Drenthe. Het vakantiepark wordt het thuis van de deelnemende sporters, begeleiders en vrijwilligers.
08/06/26
800 deelnemers fietsevenement Stelling van Amsterdam
Zondag 7 juni stond de 6e editie van de Ronde van de Stelling van Amsterdam op de fietsagenda. 800 deelnemers verschenen aan de start. De toevogeing van de 40 km route was een succes.
08/06/26
Exclusief voor leden
Herfinanciering voor KaFra Housing
KaFra Housing heeft een strategische clubdeal afgesloten met Rabobank en ABN AMRO. De overeenkomst omvat twee afzonderlijke faciliteiten: een herfinancieringsfaciliteit voor de bestaande vastgoedportefeuille en een financieringsfaciliteit gericht op toekomstige projectontwikkelingen.
05/06/26
Leonard Geluk wordt de nieuwe algemeen directeur van Natuurmonumenten
Leonard Geluk is nu nog algemeen directeur van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten en volgt bij Natuurmonumenten Pim van der Feltz op. Geluk zal 1 oktober 2026 bij Natuurmonumenten starten.
05/06/26
Kenniscentrum Kusttoerisme onderzoekt invloed toerisme op brede welvaart Zeeuwen
In samenwerking met Kenniscentrum Zeeuwse Samenleving start HZ Kenniscentrum Kusttoerisme een nieuw onderzoek naar de invloed van toerisme op de brede welvaart van de Zeeuwen.

||| Agenda |||

09/06/26
09/06/26 t/m 09-06-26: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2026
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
10/06/26 t/m 13-06-26
10/06/26 t/m 13-06-26: International Adventure conference
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...
18/06/26
18/06/26 t/m 18-06-26: Atlasfestival 2026
Het Atlasfestival 2026 op 18 juni 2026 is in de Stadsgehoorzaal Kampen. Dit jaar staan we stil bij h...
23/06/26
23/06/26 t/m 23-06-26: Vakdag Indoor recreatie en vakantieparken
incl. uitgebreid kennisprogramma & netwerk receptieDinsdag 23 juni 2026Dagrecreatie en verblijfs...
25/06/26
25/06/26 t/m 25-06-26: HR-meeting Reiswerk
De eerste HR-meeting van 2026 komt er weer aan. Speciaal voor HR-professionals in de reisbranche. Ti...