Geplaatst op: 18-06-2018
Auteur: Marc Gerlings

Dutch Hotel Award 2018 voor Novotel Schiphol

Dutch Hotel Award 2018 voor Novotel Schiphol
Foto: Novotel Schiphol

Novotel Amsterdam Schiphol Airport, gelegen naast station Hoofddorp, is in de prijzen gevallen. Het hotel is uitgroepen tot winnaar van de Dutch Hotel Award 2018, een onderscheiding voor managementteams binnen de hotellerie die zich op een unieke manier manifesteren. Het team ontvangt de bijzondere onderscheiding aanstaande vrijdag om 11.00 uur uit handen van de zevenkoppige jury.


Het thema van de Dutch Hotel Award 2018 was Power to your people, waarbij de focus ligt op de medewerkers, empowerment, bottom-up leiderschap en aansprekende en vernieuwende secundaire arbeidsvoorwaarden. Daarin wist het enthousiaste team van Novotel Amsterdam Schiphol Airport de jury het meest te overtuigen.


Uit het juryrapport blijkt:‘Sympathiek team, het enthousiasme spat er vanaf. Heel knap ook dat dit totaal niet als een ketenhotel voelt. Novotel is een behoorlijk omkaderd concept maar het lukt dit team om een bruisend hotelbedrijf op te bouwen met tal van creatieve oplossingen. De binnentuin die wordt omgebouwd tot multifunctionele kas, eigen bijen, private dining met 3D projectie, een blijvende escape room in het hotel laten bouwen door een stagiaire. En dan een General Manager die zijn mensen alle ruimte geeft en zich pas op het laatst laat zien bij de finale, dát is power to your people.’


Floris Licht: team geeft input

Floris Licht, General Manager van Novotel Amsterdam Schiphol Airport: "Ik ben zo trots op het gehele team. Niet alleen is het initiatief vanuit hen gekomen, ook hebben zij de nodige input zelf bedacht en het verhaal samen gedragen. Het winnen van deze prijs voelt als een bevestiging van wat wij de afgelopen 2,5 jaar met elkaar hebben opgebouwd. Het is echt de kers op de taart.”

Team N.A.S.A. (Novotel Amsterdam Schiphol Airport) heeft twee andere finalisten achter zich gelaten in de finale. The Student Hotel Amsterdam City is als tweede geëindigd en het brons was voor de Kapellerput in Heeze.


De Dutch Hotel Award heeft als doel om de creativiteit en het professionalisme in de hotellerie te vergroten. Elk jaar worden na verschillende rondes drie finalisten gekozen die aan de slag gaan met het thema van dat jaar – dit jaar was dat Power to your people. Het hotelbedrijf waarvan het managementteam zich op een unieke manier onderscheidend heeft gemanifesteerd ontvangt een onderscheiding.

Topics:Horeca, Leisure
Trefwoorden: hotel, award, Schiphol

CELTH



||| Nieuws |||

06/05/26
20.000 bomen bij elkaar dansen
In vijf jaar tijd hebben ticketplatform Weeztix en Trees for All samen met festivalgangers 20.000 nieuwe bomen geplant. Bezoekers konden bij aankoop van hun ticket een donatie doen voor meer bomen en bossen wereldwijd.
05/05/26
Algemeen bestuur en dagelijks bestuur Destinatie Nederland gepresenteerd
Tijdens de recente directiebijeenkomst is de samenstelling van het algemeen bestuur (AB) en het dagelijks bestuur (DB) van Destinatie Nederland gepresenteerd.
05/05/26
Meerdaagse conferentie over duurzaam en regeneratief toerisme in Waddengebied
Van 7 tot en met 9 september vindt op Ameland de meerdaagse conferentie WadNext plaats. De provincie Fryslân organiseert het evenement om professionals uit beleid, ondernemerschap en onderzoek samen te brengen rond de vraag hoe toerisme kan bijdragen aan natuur, gemeenschap en economie.
05/05/26
Exclusief voor leden
Ontwikkeling onbemande winkels voor Hofparken
Met de opening van een onbemande parkshop op vakantiepark Hofparken Wiltershaar in Kotten is de samenwerking tussen Hofparken en OMISE Shop officieel van start gegaan.
05/05/26
Koen Brakenhoff versterkt culturele kennis Leiden&Partners
Leiden&Partners meldt dat Koen Brakenhoff toetreedt tot haar Raad van Commissarissen. Met zijn brede ervaring in de cultuursector en museale wereld brengt hij waardevolle kennis en een relevant netwerk mee als toezichthouder bij de citymarketingorganisatie.
05/05/26
Exclusief voor leden
Interrail en Trenitalia bieden digitale pas voor treinreizen in Europa
Het aanschaffen van een Interrail-pas bij Trenitalia is nu makkelijker gemaakt. Interrail B.V. en het Italiaanse treinbedrijf Trenitalia (FS Group) hebben een samenwerking aangekondigd met de integratie van de OSDM-standaard (Open Sales and Distribution Model).
05/05/26
Boshuis bijna energieneutraal
Op zaterdag 18 april heeft Stichting Paasheuvelgroep haar nieuwe groepsaccommodatie Het Boshuis in Vierhouten officieel geopend. Met deze nieuwbouw zet de organisatie een volgende stap in de ontwikkeling van haar locaties én haar maatschappelijke rol.
04/05/26
Gebied Hollandse Duinen ook officieel Nationaal Park
Minister van Essen van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) heeft Nationaal Park Hollandse Duinen officieel de status van nationaal park verleend.

||| Agenda |||

19/05/26
19/05/26 t/m 19-05-26: Kennistafel 6: FEC uitje op vakantie
Van vakantiepark naar leisure-hub met een verhoogde gastbeleving dinsdag 19 mei 2026 Vakan...
26/05/26
26/05/26 t/m 26-05-26: Masterclass Interne Gastvrijheid
Hoe ga je om met alle 'lastige' (jong) medewerkers? Wat is het fundament voor succes? dinsdag 2...
28/05/26
28/05/26 t/m 28-05-26: LDA Kennisdag 2026 - Verhalen vertellen met data
Hoe vertaal je complexe data en analyses naar een begrijpelijk, overtuigend verhaal en maak je daarm...
09/06/26
09/06/26 t/m 09-06-26: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2026
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
10/06/26 t/m 13-06-26
10/06/26 t/m 13-06-26: International Adventure conference
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...