Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 13-06-2018
Auteur: Marc Gerlings

Goede cijfers mei voor Brussels Airport ondanks stakingen

Goede cijfers mei voor Brussels Airport ondanks stakingen
In mei 2018 heeft Brussels Airport meer dan 2,26 miljoen reizigers ontvangen, een stijging met 2,8 % ten opzicht van dezelfde maand van vorig jaar.  

Brussels Airport heeft in mei van 2018, 2.265.312 passagiers ontvangen, een groei met 2,8% ten opzichte van mei 2017. Dit nieuwe record is vooral te danken aan de sterke stijging van het aantal lokale passagiers (+3,9%). De twee stakingsdagen bij Brussels Airlines en de technische annuleringen van een gedeelte van de vloot (de regionale Superjet-vliegtuigen) hadden helaas een negatieve weerslag van meer dan 2% op de verwachte groei in mei. Zonder deze problemen had de luchthaven in mei een groei van ongeveer 5% bereikt. De gevolgen zijn vooral merkbaar bij het aantal transferpassagiers, dat met 7,7% daalt. 

Het segment van de vakantievluchten groeide in mei met 10%, terwijl het langeafstandsverkeer met meer dan 20% toenamen dankzij de start van nieuwe directe langeafstandsvluchten de laatste maanden, voornamelijk naar Azië en Afrika. De andere Europese luchtvaartmaatschappijen gaan sterk vooruit, gedeeltelijk vanwege de staking bij Brussels Airlines.
Trefwoorden: vliegen, luchtvaart, toerisme

CELTH



||| Nieuws |||

15/07/25
Laadnetwerk voor elektrische vliegtuigen naar Lelystad
Duurzame luchtvaartstartup NRG2fly heeft een investering opgehaald voor de uitrol van een laadnetwer...
15/07/25
Royal Den Haag viert de vrijheid
Het is inmiddels een traditie. Den Haag viert Royal September. Dit jaar kleurt de hofstad in de aanloop naar Prinsjesdag feestelijk oranje. Deze 10-daagse staat in het teken van vrijheid.
15/07/25
Vernieuwde fietsroute 'Duits Lijntje' laat je de historie van een Europese spoorlijn beleven
Fietsers kunnen vanaf 14 juli de rijke geschiedenis van de bijzondere spoorlijn het 'Duits Lijntje' ervaren via een nieuwe themaroute.
15/07/25
Sal weer in winteraanbod Corendon
Touroperator Corendon voegt het Kaapverdische eiland Sal weer toe aan het winteraanbod. Vanaf november 2025 vliegen reizigers drie keer per week (dinsdag, donderdag en zaterdag) met Corendon Dutch Airlines vanaf Amsterdam naar Sal.
15/07/25
Exclusief voor leden
Jaarbeurs stroomlijnt registratie tot leadgeneratie
Koninklijke Jaarbeurs bundelt haar krachten met het internationale eventmanagementplatform Visit by GES. Met deze stap brengt de Utrechtse evenementenorganisatie al haar registratie, ticketing, matchmaking en leadgeneratie onder in één centraal platform.
15/07/25
Prognose zomer 2025: toeristisch bezoek stijgt in regio's Veluwe, Arnhem en Rijk van Nijmegen
De zomer van 2025 brengt groei voor de regio’s Veluwe, Arnhem en het Rijk van Nijmegen. Dat blijkt uit de nieuwste prognose van Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen.
14/07/25
Frieslands museumnacht 2025 'Als sterren vallen'
Op zaterdag 27 september 2025 beleeft Friesland de vierde editie van Museumnacht FRL. Het thema is 'Als sterren vallen'. Dit is de enige provinciebrede museumnacht in Nederland.
14/07/25
Groene Hart Visie: Recreatie is geen bedreiging, maar een kans – mits goed georganiseerd
Het Groene Hart staat op scherp. In de nieuwste editie van het digitale magazine Groene Hart Visie wordt duidelijk dat recreatie in dit kwetsbare landschap niet alleen spanning oproept, maar ook richting kan geven.