Geplaatst op: 04-06-2018
Auteur: Redactie
NRIT Media

Lufthansa Aviation Training ondersteunt opleiding Nederlandse piloten

Weet Lufthansa met zijn ondersteuning de Nederlanders aan zich te binden

Lufthansa Aviation Training ondersteunt opleiding Nederlandse piloten

De Lufthansa Aviation Training introduceert voor Nederlandse studenten een opleiding tot verkeersvlieger met financiële ondersteuning. De geselecteerde piloten ontvangen aan het begin van de vliegopleiding een tegemoetkoming in studiekosten en na afstuderen kunnen de opleidingskosten voldaan worden na aanname bij een luchtvaartmaatschappij. Het nieuwe opleidingsprogramma van de Lufthansa Aviation Training is in samenwerking met de Nederlandse ATC vliegopleiding.


De komende jaren verwacht de Lufthansa Group veel afgestudeerde piloten te kunnen aannemen. De Nederlandse ATC vliegopleiding maakt sinds 2013 gebruik van de opleidingscentra van Lufthansa Aviation Training. Uit deze associatie is de Nederlandse deelname voor een sponsored opleidingsprogramma voortgekomen.


Begin 2018 heeft de Lufthansa Aviation Training de ab-initio opleidingen in Duitsland, Zwitserland, Oostenrijk en in de USA gebundeld tot de European Flight Academy GmbH. Beide opleidingsmodulen, zowel de ATPL als MPL, leiden op voor een cockpitfunctie binnen de Lufthansa Group of bij een partner luchtvaartmaatschappij.


Met een reorganisatie onder het motto "The next level of aviation" is geïnvesteerd in de modernisering en uitbreiding van lesvliegtuigen, het standaardiseren van opleidingsmodulen en een herindeling van de trainingslocaties in Duitsland en USA. Voor de Nederlandse studenten ligt de nadruk op het ATPL programma. Na de grondschool vervolgen de Nederlandse studenten de vliegopleiding met een eerste praktijk training in Vero Beach of Goodyear in de USA. De tweede praktijkfase, het CPL examen en de tweemotorige vliegtraining zijn in Rostock-Laage, Noord Duitsland. In Frankfurt of Berlijn wordt de pilotenopleiding afgerond met een Multi Crew Cooperation Course op een B737 of A320 simulator.


Na een succesvolle selectie worden de Nederlandse studenten ingedeeld in een Engelstalige klas met Duitse studenten. Op deze manier wordt ook de Duitse taal bevorderd. De ATC piloten kunnen tot aan het einde van de vliegopleiding examen doen voor een Goethe B2 certificaat om de eigen marktpositie bij een Duits georiënteerde luchtvaartmaatschappij te vergroten.

Startende studenten ontvangen alleen in het studiejaar 2018 een Sign-On-Bonus. Deze tegemoetkoming is vrij te besteden en ter motivatie om dit jaar te beginnen. De opleidingskosten zijn nu ook voor de Nederlandse piloten gereduceerd en kunnen vooraf betaald worden of nadat de afgestudeerde piloot is aangenomen bij een luchtvaartmaatschappij. De Nederlandse ATC vliegopleiding heeft een financieringsarrangement bij de Knab Bank, die aansluit op de carrière van een piloot.

Link: https://www.aircrewcenter.nl
Trefwoorden: vliegopleiding, luchtvaart, financiële ondersteuning

CELTH



||| Nieuws |||

10/12/25
Exclusief voor leden
Tweederde Nederlanders zet AI in als hulplijn en voor inspiratie
Gisteren berichtte NRIT over het groeiend aantal vroege boekingen voor reizen in 2026. Een van de ondersteunende trends is het gebruik van AI voor inspiratie en reisplanning. marktonderzoeksbureau MSI-ACI Europe komt vandaag met een onderbouwing van de AI-trend.
09/12/25
Activatie Vakantiebeurs op Utrecht CS
Van vandaag tot en met 13 december brengt Koninklijke Jaarbeurs, organisator van Vakantiebeurs, een unieke activatie naar Utrecht Centraal Station: het Vakantiebeurs Café.
09/12/25
HISWA-RECRON in hoger beroep voor onuitvoerbaar beleid emissieloos varen
Twee brancheorganisaties HISWA-RECRON en Watersportverbond gaan in hoger beroep bij de Raad van Stat...
09/12/25
Exclusief voor leden
AI kan veel meer uit klantinteractie halen
Hoe haalt AI de verborgen waarde uit klantenservice-interacties? Die vraag staat centraal in het promotieonderzoek van Bea Waelbers. Haar onderzoek laat zien dat klantenservicegesprekken veel meer informatie bevatten dan organisaties momenteel benutten, en dat AI kan helpen om die verborgen lagen zichtbaar te maken.
09/12/25
Exclusief voor leden
Nederlands bureau transformeert vaste tentoonstelling Haus der Geschichte
Vandaag opent het Haus der Geschichte in het Duitse Bonn zijn volledig vernieuwde vaste tentoonstelling, ontworpen door het Amsterdamse ontwerpbureau Kossmanndejong. Aan de hand van meer dan 4500 objecten word je in deze tentoonstelling meegenomen door de recente geschiedenis van Duitsland.
08/12/25
Exclusief voor leden
Culinaire ervaringen naar hoger plan met Epicurean Enrichment Studio
Regent Seven Seas Cruises® tilt de culinaire ervaring in 2026 naar een hoger niveau met de lancering van Epicurean Enrichment Studio. Dit zijn culinaire studio’s aan boord van Seven Seas Mariner® en Seven Seas Voyager®. Bekijk de 5 stappen die Regent zet om deze beleving te realiseren.
08/12/25
Exclusief voor leden
Ketel One wint een World Travel Award
Op 6 december werd weer de lange lijst bekend van de winnaars van de World Travel Awards. Distilleerderij Nolet won een award voor de categorie Vodka Distillery Tour. Het Renaissance Amsterdam Hotel kreeg een Europese award.
08/12/25
Exclusief voor leden
WUR en Natuurhuisje herstellen snelwegen Limburgse natuur
Wageningen Universiteit en boekingssite Natuurhuisje helpen oude hellingranden, de graften, in het Limburgs Geuldal nieuw leven in te blazen. Deze natuurstroken zijn van groot belang voor wilde bijen, bloemen en vele andere soorten. De video legt helemaal uit waarom die smalle graften veel doen voor de natuur.

||| Agenda |||

07/01/26 t/m 08-01-26
07/01/26 t/m 08-01-26: Travel Trade Days 2026
De Travel Trade Days zijn kennis- en netwerkdagen voor de professionele reisbranche in de Benelux. G...
08/01/26 t/m 11-01-26
08/01/26 t/m 11-01-26: Vakantiebeurs 2026 - De wereld aan je voeten
De wereld ligt aan je voeten op Vakantiebeurs. Proef nieuwe smaken, ontmoet reizigers met bijzondere...
27/01/26 t/m 30-01-26
27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live
Op 12 februari 2026 vindt het gloednieuwe event Dagrecreatie Live plaats in Evenementenhal Gorinchem...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...