Geplaatst op: 22-01-2018
Auteur: Marc Gerlings

10 jaar samenwerking Spoorwegmuseum en de beste modelbouwers

10 jaar samenwerking Spoorwegmuseum en de beste modelbouwers
Foto: Spoorwegmuseum

Van 9 tot en met 11 maart 2018 viert het Spoorwegmuseum een feestje! Voor de 10e keer zijn de mooiste modelspoorbanen te zien tijdens de Modeltrein Expo On traXS! Dit jaar zijn er modelbanen uit heel Europa te gast, alleen de beste bouwers krijgen een uitnodiging. De speciale opstapjes bij de banen zorgen ervoor dat kinderen de modeltreinen goed kunnen zien. Op het speciale kinderplein kunnen ze naar hartenlust spelen en bouwen.


Internationaal
Met de Modeltrein Expo On traXS! biedt het Spoorwegmuseum een prachtig inkijkje in de wondere wereld van de modelbouw. Voor de deelnemende modelbanen gelden strenge eisen, de bouwers kunnen daarom met recht de titel ‘meesterbouwer’ dragen. De modelspoorbanen zijn stuk voor stuk van het allerhoogste niveau. Deelnemers komen uit Nederland, België, Luxemburg, Duitsland, Frankrijk, Zwitserland en Engeland.


Er is veel variatie in modelbanen, sommige zijn niet groter dan een koffer of een wijnkistje, andere zijn meer dan 10 meter lang. Te zien zijn landschappen met treinen uit de Alpen, Rocky Mountains, het Deense eiland Seeland, maar ook een spoorlijn langs de Griekse tempels op Sicilië. De landschappen, spoorlijnen en treinen zijn tot in de perfectie nagebouwd, alles beweegt en rijdt. De bouwers zijn zelf aanwezig om de modeltreinen te laten rijden en uitleg te geven over hun projecten. Op zondag 11 maart om 15 uur wordt de Modeltrein Expo On traXS! Award uitgereikt, de publieksprijs voor de mooiste modelbaan. Kinderen kunnen stemmen voor de Kids Award.


Aansluiting belangrijke markt: jeugd
Modeltrein Expo On traXS! is niet alleen een must voor de liefhebber, ook voor kinderen zijn de modeltreinen fascinerend om te zien. Overal staan opstapjes en op het jeugdplein kunnen de kleintjes eindeloos bouwen, spelen en rangeren met modeltreinen. Naast de vele modelbanen presenteren en verkopen bedrijven hun modelspoorproducten. Tijdens de demonstraties van modelbouwcollectief Mitropa leert iedereen de kneepjes van het vak.
Trefwoorden: attractie, museum, trein

CELTH



||| Nieuws |||

11/05/26
Exclusief voor leden
Eerste Curaçaose Corendon crew op vluchten tussen Amsterdam en Curaçao
Een primeur voor Corendon Dutch Airlines. 17 nieuwe medewerkers uit Curaçao hebben als allereerste Curaçaose Service Attendants hun training succesvol afgerond.
11/05/26
Exclusief voor leden
Stager verzorgt ticketing voor Motel Mozaïque
Festival Motel Mozaïque (MOMO) en Stager hebben een langdurige samenwerking getekend. Vanaf de komende concertreeks en de festivaleditie van 2027 wordt Stager de officiële partner voor ticketing.
11/05/26
Groeispurt verkoop caravans
Afgelopen maart en april werden 2.152 nieuwe exemplaren geregistreerd en dat was 18% meer dan in dezelfde maanden vorig jaar.
11/05/26
Kwart ondernemers ziet risico's van weersextremen
Ondernemers zien het toenemende gevaar van verstoringen in een steeds onzekerder wereld, zowel geopolitiek als klimatologisch. Zij zoeken houvast bij hun inspanningen om externe dreigingen het hoofd te bieden. Dit blijkt uit nieuw onderzoek van KVK onder bijna 750 ondernemers.
11/05/26
Slavernij was veel omvangrijker
Tussen 1595 en 1914 leefden minstens 3,3 tot 5,3 miljoen mensen in slavernij onder Nederlands bewind. Dat concludeert onderzoeksjournalist Leendert van der Valk in zijn nieuwe boek Vergeten plekken, vergeten mensen.
08/05/26
52 miljoen euro naar recreatiegebieden Zuid-Holland
De provincie Zuid-Holland stelt de komende vier jaar ruim 52 miljoen euro beschikbaar om 26 grote en kleinere recreatiegebieden, tot en met 2029, aantrekkelijk, schoon, heel en veilig te houden.
08/05/26
Exclusief voor leden
Marktkans: groeimarkt solo-reizen vrouwen maar sector moet bewustzijn over veiligheid verhogen
Nieuw onderzoek in opdracht van Airbnb en met hun interne boekingsdata laten zien dat solo reizen onder vrouwen het afgelopen jaar sterk is toegenomen. De toeristische sector moet meer gevoel voor veiligheid ontwikkelen voor deze doelgroep.
08/05/26
Exclusief voor leden
Hoe werk je als manager aan mentaal welbevinden in je bedrijf?
Psychische klachten vormen een groeiende oorzaak van langdurig verzuim en raken zowel werknemers als organisaties. Preventie is daarom geen luxe, maar een noodzaak. Leidinggevenden weten lang niet altijd hoe je dat doet.

||| Agenda |||

19/05/26
19/05/26 t/m 19-05-26: Kennistafel 6: FEC uitje op vakantie
Van vakantiepark naar leisure-hub met een verhoogde gastbeleving dinsdag 19 mei 2026 Vakan...
26/05/26
26/05/26 t/m 26-05-26: Masterclass Interne Gastvrijheid
Hoe ga je om met alle 'lastige' (jong) medewerkers? Wat is het fundament voor succes? dinsdag 2...
28/05/26
28/05/26 t/m 28-05-26: LDA Kennisdag 2026 - Verhalen vertellen met data
Hoe vertaal je complexe data en analyses naar een begrijpelijk, overtuigend verhaal en maak je daarm...
09/06/26
09/06/26 t/m 09-06-26: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2026
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
10/06/26 t/m 13-06-26
10/06/26 t/m 13-06-26: International Adventure conference
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...