Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 17-01-2018
Auteur: Redactie
NRIT Media

Vacansoleil en gasten co-creëren nieuwe Safaritent

Vacansoleil en gasten co-creëren nieuwe Safaritent
Vacansoleil heeft samen met haar gasten een nieuwe safaritent ontworpen. De Kalahari Safaritent staat vanaf dit voorjaar op 16 campings in Italië, Frankrijk, Spanje, Kroatië en Nederland. De tent past op een standaard staanplaats maar heeft toch voldoende leefruimte.


Uitgangspunt was een enquête onder 1.500 gasten waarin wensen voor het ontwerp van een nieuw type tent werden verzameld. Ook via persoonlijke interviews werden wensen en suggesties aangeleverd. Zaken als comfort, ruimte, beleving en een aantrekkelijke prijs scoorden hoog op de ingevulde ‘verlanglijstjes’.


Avontuurlijke safaritent voor 5 personen

Daarna werden alle wensen gecombineerd en op de tekentafel uitgewerkt. Eindresultaat: de Kalahari, een 5-persoons safaritent met een avontuurlijke uitstraling, 2 slaapvertrekken, 5 comfortabele bedden, een keukenblok en een opvallend grote leefruimte met knusse meubels. Gasten kunnen ook loungen in de zithoek op de houten veranda. De tent staat op een verhoogde houten vlonder.




Geschikt voor standaard staanplaats

Door de compacte afmetingen van de nieuwe Kalahari-tent kan deze op vrijwel elke staanplaats op elke camping geplaatst worden – een heel belangrijk criterium bij de ontwikkeling. Vacansoleil laat een eerste serie van enkele honderden Kalahari-tenten bouwen door twee verschillende Nederlandse fabrikanten; het ontwikkelteam kan op deze wijze sneller leren welke technische oplossingen de beste zijn. De beide Nederlandse tentbouwers zijn uit een internationale tender de beste gebleken.


Algemeen directeur Bart van der Linden: "Dit is een project om trots op te zijn, Samen met onze gasten een nieuwe tent ontwikkelen en inrichten, dat is heel bijzonder. De Kalahari valt qua comfort en beleving precies tussen de bekende bungalowtent en de extra grote (bijna 50m2) Serengeti Safaritent. Een verblijf in een Kalahari staat dus voor het echte kampeergevoel én een luxe vakantie-ervaring ineen; glamping in optima forma voor een gunstige prijs. Gasten die ons hebben geholpen bij de ontwikkeling mogen dit voorjaar als eersten een vakantie in de Kalahari beleven.”


Verschillende accommodaties op 500 campings

De nieuwe Kalahari wordt bij Vacansoleil het broertje van de Serengeti, de extra grote safaritent met onder meer badkamer en airconditioning. Daarnaast heeft Vacansoleil verschillende soorten ingerichte bungalowtenten, stacaravans, luxe Glamping accommodaties en staanplaatsen op meer dan 500 campings in heel Europa.



Trefwoorden: verblijfsrecreatie, campings, kampeerterreinen, kamperen, tenten, safaritenten, glamping

CELTH




||| Nieuws |||

18/08/25
Jacqueline Lijs nieuwe directeur-bestuurder Visit Flevoland
Per 15 september van dit jaar zal Jacqueline Lijs de rol van directeur-bestuurder van Visit Flevoland vervullen. Hiermee volgt zij Brigitte Daalder op.
18/08/25
Dagrecord voor stranden Leisurelands
Op 13 augustus trokken duizenden mensen naar de recreatiegebieden van Leisurelands. In totaal bezochten zo’n 180.000 mensen de Gelderse stranden – een absoluut dagrecord voor dit jaar.
18/08/25
Exclusief voor leden
Coosto biedt integratie Bluesky aan
Beheerplatform voor sociale media Coosto breidt zijn aanbod uit met een integratie van Bluesky, het snelgroeiende socialmediaplatform dat inzet op openheid, privacy en inhoudelijke interactie.
18/08/25
Verbindingen naar Geuldal Kunderberg
In augustus is Vebego Groen BV gestart met de inrichting voor belangrijke verbindingen tussen de Limburgse Natura 2000-gebieden Geuldal en Kunderberg.
18/08/25
750 Ajax shirts met SAIL embleem
Voetbalclub Ajax en SAIL 2025 slaan handen ineen voor een bijzondere samenwerking. Speciaal voor de jubileumeditie van SAIL brengt Ajax een gelimiteerde versie van het uittenue 2025/2026 uit, voorzien van een exclusief SAIL 2025-embleem.
14/08/25
Trend: Nederlanders zoeken vaker koelere destinaties op
Terwijl Nederland massaal op vakantie is, draait de ANWB Alarmcentrale op volle kracht. Halverwege het zomerseizoen heeft de ANWB Alarmcentrale al ruim 450.000 meldingen ontvangen van vakantiegangers in binnen- en buitenland. Op drukke dagen gaat het om zo’n 15.000 digitale meldingen en telefoontjes per dag. Opvallend is dat steeds meer pechhulpvragen komen uit Scandinavië, terwijl het aantal meldingen uit traditionele zonbestemmingen zoals Frankrijk en Italië achterblijft.
13/08/25
Exclusief voor leden
Bezoekers ARTIS mogen eetbare planten proeven
ARTIS kennen de meesten als een dierentuin maar het biedt ook een tuin voor eetbare planten. Meer dan 22.000 planten, afkomstig van 220 verschillende eetbare soorten staan in de botanische tuin. Niet alleen de planteneters in het park eten ervan, ook bezoekers mogen proeven.
13/08/25
Exclusief voor leden
Met voeten in het zand wordt de skivakantie geboekt
Sinds half juli ligt het aantal last minute zonbestemmingen bij touroperator Sunweb bijna 15% hoger ...

||| Agenda |||

27/08/25
27/08/25 t/m 27-08-25: CELTH Industry Day World Leisure Congress
Het World Leisure Congress (WLO) komt na 13 jaar weer terug in Europa en voor het eerst naar Nederla...
03/09/25 t/m 07-09-25
03/09/25 t/m 07-09-25: Hiswa te Water 2025
In 2025 viert de Hiswa te Water haar 40ste editie in de sfeervolle Batavia Haven in Lelystad. Na een...
11/09/25
11/09/25 t/m 11-09-25: Atlasfestival 2025 –Vitamine L: de Leefomgeving als ingrediënt voor Gezondheid
Het Atlasfestival 2025 staat in het teken vanVitamine L– de leefomgeving als bron van gezondheid. ...
22/09/25
22/09/25 t/m 22-09-25: Toerisme Top 2025
De Toerisme Top wordt dit jaar op maandag 22 september in Noord-Holland georganiseerd. Het thema is ...
01/10/25
01/10/25 t/m 01-10-25: Netwerk Editie Kampeerbranche
Na het succes van eerdere edities van het Duurzaamheidscongres introduceren we dit jaar een nieu...