Geplaatst op: 06-12-2017
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT Media

47 Nederlandse ANWB-topcampings

47 Nederlandse ANWB-topcampings
180 campings in Europa mogen zich ANWB Top camping 2018 noemen. Dat maakt de ANWB vandaag bekend. Van de 180 liggen er liefst 47 in Nederland, eentje minder dan vorig jaar. Daarvan zijn er vijf nieuw in de lijst. Vorig jaar omvatte de lijst 177 Europese topcampings.


ANWB Top camping is het predicaat voor campings die de maximale score van 5 sterren halen bij de ANWB campinginspectie. Deze campings behoren tot de beste campings van Europa en blinken uit in kwaliteit. Nieuw in de Nederlandse lijst zijn Scheldeoord, Ginsterveld, de Pampel, de Koeksebelt en de Pekelinge. Verdwenen zijn Hunzedal, Sluftervallei, de Heldense Bossen, Meerwijck, Vreehorst en het Winkel.


Als enige partij in voert de ANWB volledig onafhankelijke campinginspecties uit in Europa. Ook dit jaar werden weer 2.000 campings geïnspecteerd. De inspecteurs beoordelen op sanitair, terrein, zwemmen, recreatie en winkels & horeca. Omdat veel kampeerders het sanitair belangrijk vinden telt dit zwaarder mee in de eindscore. De score van een camping wordt weergegeven in sterren. Campings met 3 sterren of meer krijgen het predicaat ANWB Erkende camping.


Het maximaal haalbare is 5 sterren. Campings met deze score krijgen het predicaat ANWB Top camping. Ze hebben prachtig sanitair, een geweldig terrein en veel voorzieningen. Onder de 180 Europese ANWB Top campings zijn er maar liefst 47 in . Het kwaliteitsniveau van se campings is hoog. Alle ANWB Erkende en ANWB Top campings zijn te vinden op www.anwbcamping.nl


De Nederlandse Top Campings


Ardoer Camping, Westhove Aagtekerke

Ardoer Comfortcamping, Scheldeoord Baarland

Vrijetijdspark Beerze Bulten , Beerze

Camping De Paal , Bergeijk

Molecaten Park Flevostrand, Biddinghuizen

Ardoer Camping Ginsterveld, Burgh Haamstede

Ardoer Camping Tempelhof , Callantsoog

Vakantiepark De Krim , De Cocksdorp

Camping De Papillon , Denekamp

Camping It Wiid , Earnewâld

Camping TerSpegelt , Eersel

Camping De Wildhoeve , Emst

Ardoer Camping De Haeghehorst , Ermelo

Recreatiecentrum De Paalberg , Ermelo

Marveld Recreatie , Groenlo

Landgoed De Berenkui,l Grolloo

Ardoer Vakantiepark 't Rheezerwold, Heemserveen

Recreatiecentrum De Vogel , Hengstdijk

Camping De Pampel , Hoenderloo

Molecaten Park Bosbad Hoeven, Hoeven

Vakantiecentrum De Fruithof , Klijndijk

Vakantiepark De Kuilart , Koudum

Camping Lauwersoog , Lauwersoog

Vakantiepark De Luttenberg , Luttenberg

Camping Zonneweelde, Nieuwvliet

Ardoer Camping De Noetselerberg , Nijverdal

Camping De Koeksebelt. Ommen

Ardoer Camping De Pekelinge , Oostkapelle

Familievakantiepark Krieghuusbelten , Raalte

Ardoer Camping De Wijde Blick , Renesse

Ardoer Camping Julianahoeve , Renesse

Ardoer Strandpark De Zeeuwse Kust , Renesse

Camping De Molenhof , Reutum

Camping 't Veld , Rheeze

Kampeerdorp De Zandstuve , Rheeze

Sprookjescamping De Vechtstreek, Rheeze

Vakantiepark Het Stoetenslagh , Rheezerveen

Camping De Leistert , Roggel

Recreatiecentrum De Schatberg , Sevenum

Camping De Kleine Wolf , Stegeren

Vakantiepark Bergumermeer, Sumar

Campingpark De Bongerd, Tuitjenhorn

Ardoer Vakantiepark Ackersate, Voorthuizen

Kampeerpark De Boshoek, Voorthuizen

Vakantiepark Leukermeer, Well

Vakantiepark De Twee Bruggen, Winterswijk Miste

Vakantiepark Mölke, Zuna

Link: https://www.anwbcamping.nl/
Trefwoorden: verblijfsrecreatie, campings, kampeerterreinen, nederland, erkenning

CELTH



||| Nieuws |||

20/01/26
Hopscotch aan de slag voor Minor Hotels
Per januari 2026 heeft Minor Hotels, een van ’s werelds meest toonaangevende hotelgroepen, Hopscotch Netherlands aangesteld als PR-partner voor de Benelux. In deze samenwerking is Hopscotch Netherlands verantwoordelijk voor de strategische positionering en promotie van Minor Hotels in Nederland, België en Luxemburg.
20/01/26
Exclusief voor leden
Primeur cultureel festival VLOED in en rondom Zandvoort
Van donderdag 14 t/m zaterdag 16 mei vindt in Zandvoort de eerste editie plaats van VLOED, een nieuw jaarlijks festival. Een multifestivalmet zowel muziek, theater en dans. Zowel in Zandvoort te zien maar acts vind je ook in de duinen.
20/01/26
Klaas van Erp draagt aandeel van Maas recreatie bedrijfsmakelaardij over
Na 25 jaar met grote betrokkenheid en plezier werkzaam te zijn geweest bij Maas recreatie bedrijfsmakelaardij, doet Klaas van Erp een stap terug. Hij draagt zijn aandeel over aan zijn compagnon Jappe Eggink, waarmee Jappe 100% eigenaar wordt.
20/01/26
Exclusief voor leden
Emirates biedt veganistische gerechten aan zonder vleesvervangers
Luchtvaarbedrijf Emirates kondigt aan dat het nieuwe veganistische gerechten die volledig draaien om echte, onbewerkte plantaardige ingrediënten in het menu opneemt. Op dit moment gaat het om jaarlijks 500.000 maaltijden. De luchtvaartmaatschappij kiest bewust voor een “back-to-basics”-benadering, waarbij peulvruchten, granen, noten, zaden en seizoensgroenten centraal staan, in plaats van bewerkte vleesvervangers.
19/01/26
Beerze Bulten bekroond tot ‘Fijnste Familiecamping 2026’
Afgelopen vrijdag vond in Stuttgart het PiNCAMP Gala plaats, waar de winnaars van de ANWB-Verkiezing bekend werden gemaakt. Met grote trots mocht Beerze Bulten daar de award voor ‘Fijnste Familiecamping 2026’ in ontvangst nemen. Een prachtige erkenning voor het vakantiepark, dat al meer dan 75 jaar inzet op kwaliteit, beleving en gastvrijheid voor het hele gezin.
19/01/26
RAI vereniging en Jaarbeurs werken samen aan Motorbeurs 'All brands United'
Koninklijke Jaarbeurs en RAI Vereniging brengen dit jaar vrijwel alle gerenommeerde motormerken samen tijdens MOTORbeurs Utrecht . Dit jaar is het de 40ste editie van MOTORbeurs Utrecht en de derde keer dat motormerken gezamenlijk naar voren komen onder het motto ‘All Brands United’.
19/01/26
Exclusief voor leden
Rotterdamse Leuvehaven krijgt groene metamorfose
De gemeente start met de herinrichting en vergroening van de Leuvehaven. Het gebied moet groener, aantrekkelijker en beter toegankelijk worden voor bewoners en bezoekers. Het is de opmaat voor veel meer groen in de Maasstad.
19/01/26
Exclusief voor leden
Maastricht sterker in handel iconische auto's
Autobeurs InterClassics Maastricht 2026 kijkt terug op een succesvolle editie, waarin een nieuw bezoekersrecord werd gevestigd. In totaal bezochten 44.323 kopers en liefhebbers de 31e editie van de klassiekerbeurs in MECC Maastricht. Nog belangrijker voor de beurs, de handel in deze iconische auto's wordt groter.

||| Agenda |||

27/01/26 t/m 30-01-26
27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live: het nieuwe ontmoetingspunt voor ondernemers in de dagrecreatie
Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...