Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 30-09-2017
Auteur: Redactie
NRIT Media

Innovaties op de Kampeer & Caravan Jaarbeurs

Innovaties op de Kampeer & Caravan Jaarbeurs
De Utrechtse Jaarbeurs staat van 11 tot en met 15 oktober in het teken van de Kampeer & Caravan Jaarbeurs. Op de beurs heel veel innovaties waar betaalbare techniek de hoofdrol speelt.


Van een campingtafeltje dat automatisch je smartphone oplaadt tot een lichtgewicht-caravan waarin ook de motorfiets mee kan op vakantie. En van een verwarmde kampeerstoel voor de koelere herfstavonden, tot een volautomatische satellietontvanger voor de tv.


Smartphone steeds belangrijker

De smartphone wordt ook op kampeervakantie meer dan een communicatiemiddel en volop gebruikt voor het bedienen van de kampeermiddelen. Maar wat dacht je van de verwarming in je camper of caravan een graadje hoger zetten? Of de airco een graadje lager: dat kan gewoon met de nieuwe generatie apps. Zo kun je ook meteen zien hoeveel er nog in de gasflessen van je caravan of camper zit. Gemak dient de mens en de digitalisering in de kampeer- en caravanbranche neemt steeds verder toe. Nieuw is bijvoorbeeld een app waarmee je onderweg kunt zien hoe het met de caravanbanden is gesteld en of de remlichten het eigenlijk nog wel doen - wel zo'n veilig gevoel.


Caravans steeds lichter

Ook de caravan- en camperfabrikanten zitten niet stil als het om innovaties gaat. Bij caravans speelt gewicht een grote rol, omdat lang niet iedereen meer in een grote middenklasse auto rijdt. Elke gram telt en bij de productie van de nieuwe generatie caravans worden naast afslankoperaties steeds hoogwaardiger kunststoffen en lijmtechnieken ingezet. Op de Kampeer & Caravan Jaarbeurs presenteren verschillende merken hun superlichtgewicht modellen die met gemak achter de kleine auto's passen. Behalve gewicht blinken de nieuwe modellen uit met comfortabele loungeseats, indirecte sfeerverlichting (ook buiten!) en slimme, ruimtebesparende oplossingen én indelingen.


Met moeite je caravan op z'n kampeerplek duwen: dat is al járen verleden tijd maar ook het horizontaal stellen van je camper is tegenwoordig een kwestie van een druk op de knop, waarna de steunpoten automatisch naar beneden zakken. En gaan de (zware!) e-bikes mee, achterop de camper? De nieuwe generatie fietsendragers hebben speciaal daarvoor een elektrisch lift.

Trefwoorden: verblijfsrecreatie, kamperen, caravans, innovaties

CELTH



||| Nieuws |||

12/06/25
Exclusief voor leden
Texel krijgt betere kustbescherming
Noord-Holland kiest voor 4 maatregelen die de zuidwestkust van Texel beschermen tegen hoogwater, de natuur versterken en ruimte geven aan recreatie.
12/06/25
Regionale stakingen NS vrijdag 13 juni
Als gevolg van een regionale staking, rijden op vrijdag 13 juni geen NS-treinen in grote delen van Noord- en Zuid-Nederland. Deze staking heeft mogelijk ook impact op reizigers in de rest van Nederland.
12/06/25
Mijlpaal EuroParcs Enkhuizer Strand: eerste gasten gearriveerd
Vrijdag 6 juni arriveerden de eerste gasten voor hun vakantie op EuroParcs Enkhuizer Strand aan het IJsselmeer.
11/06/25
Blow up kunst pakt groot uit in Den Haag in 2026
De vierde editie van BlowUp Art Den Haag, dit jaar voor het eerst in samenwerking met kunstenaarsvereniging Pulchri Studio, nadert zijn einde. Tot en met vandaag, woensdag 11 juni, is de unieke samensmelting van monumentale opblaaskunst en een hedendaagse beeldententoonstelling te bewonderen op het Lange Voorhout tijdens BlowUp Art X Pulchri Studio.
11/06/25
Exclusief voor leden
Omzet reisbranche blijft sterk groeien
De omzet van de zakelijke dienstverlening groeide in het eerste kwartaal van 2025 met 3,0% ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. De reisbranche was met een groei van 8,8% de sterkste groeier.
10/06/25
Eurostar rijdt naar Frankfurt en Genève
Eurostar heeft voor het derde jaar op rij positieve eindejaarsresultaten en groeicijfers gemeld. Interessanter is het feit dat met de vernieuwing van de treinstellen ook nieuwe bestemmingen zijn aangekondigd in het hart van Europa.
10/06/25
Beleefkaart Ijsseldelta brengt toeristen op ideeën
MarketingOost meldt de lancering van de Beleefkaart IJsseldelta. Deze gratis kaart brengt de mooiste plekken en activiteiten in beeld en is bedoeld voor iedereen die de regio wil ontdekken, beleven en waarderen.
10/06/25
Barteld de Jong wint sKBL Fotowedstrijd met betoverend beeld van Landgoed Calorama
Barteld de Jong uit Noordwijk is de grote winnaar van de fotowedstrijd die de stichting Kastelen, historische Buitenplaatsen & Landgoederen (sKBL) organiseerde in het kader van de Dag van het Kasteel.

||| Agenda |||

19/06/25
19/06/25 t/m 19-06-25: Online kennisevent: Ruimte voor recreatie, maar hoe dan?
Nederland staat voor complexe opgaven die een zware druk leggen op de ruimte, de natuur en budgetten...
24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...
25/06/25
25/06/25 t/m 25-06-25: Vakbeurs Family Entertainment Centers
Pleisureworld organiseert op woensdag 25 juni 2025 de Vakbeurs Family Entertainment Centers op ...
27/06/25
27/06/25 t/m 27-06-25: Beleidsmakersdag
De Beleidsmakersdag staat zo vlak voor de vakanties in het teken van 'Vooruitwerken em verbinden ric...
27/08/25
27/08/25 t/m 27-08-25: CELTH Industry Day World Leisure Congress
Het World Leisure Congress (WLO) komt na 13 jaar weer terug in Europa en voor het eerst naar Nederla...