Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 10-07-2017

Routeapp voor waterlinielandschap

Routeapp voor waterlinielandschap
Foto: Shutterstock

Een nieuwe routeapp biedt fietsers eenontdekkingstocht door het Utrechtse en Gelders waterlinielandschap. De app wijst fietsers de weg van fort naar waterwerk naar vestingstad, dwars door het natuurrijke linielandschap. En dwars door onze geschiedenis. Waar het militaire erfgoed zichtbaar is in het landschapworden stukjes van het unieke verhaal van de waterlinie aangeboden.


De app bevat vier routes langs de Nieuwe Hollandse Waterlinie en de Grebbelinie:twee in Utrecht en twee in Gelderland. Deze routes zijn beschikbaar via de Fietsersbond app en een presentatiezuil in het Waterliniemuseum in fort Vechten. Gebruikers kunnen met de app ook een eigen route uitstippelen.


De routeapp werd gelanceerd door Hoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden (HDSR), Amstel, Gooi en Vecht (AGV) en het Gelderse Waterschap Rivierenland.

Gedeputeerde Mariëtte Pennarts nam de app namens de provincie Utrecht op symbolische wijze in ontvangst: "We willen natuurlijk dat zo veel mogelijk mensen dit bijzondere erfgoed kunnen beleven en de routeapp van de waterschappen biedt daarvoor weer nieuwe mogelijkheden; een digitale schatkaart voor iedereen die van ontdekkingsreizen houdt.”

Trefwoorden: app, linie, Utrecht, Gelderland

Gerelateerde berichten:

  • Geen gerelateerde berichten.
  • CELTH



    ||| Nieuws |||

    16/06/25
    Exclusief voor leden
    Rijden in het buitenland? Toch wel eng
    34 procent van de Nederlandse vrouwen vindt autorijden in het buitenland spannend, terwijl 82 procent van de mannen gerust achter het stuur stapt.
    13/06/25
    Vliegtickets en prijzen overnachtingen vakantieparken drukken inflatie
    De inflatie is gedaald van 4,1 in april naar 3,3 procent in mei van dit jaar, meldt CBS. Bijzonder i...
    13/06/25
    ABN AMRO presenteert Bourgondische Lunchindex 2025
    Nederlanders lunchen snel en efficiënt, Belgen nemen de tijd voor contact en culinaire beleving. Dat blijkt uit het nieuwe rapport van ABN AMRO, getiteld 'Lunchcultuur in de Lage Landen: kansen voor een Bourgondische lunchrevolutie'. De bank onderzocht de lunchbestedingen in Nederland en België en ziet grote verschillen die economische kansen bieden voor horeca, toerisme en grensoverschrijdende samenwerking.
    13/06/25
    Nederlanders besteden miljarden aan dagattracties
    De afgelopen drie jaar gaven Nederlanders ruim €3,1 miljard uit aan bezoeken aan attractieparken en dierentuinen. Dat blijkt uit de Nationale Benchmark Attractieparken en Dierentuinen van onderzoeksbureau Multiscope, gebaseerd op een enquête onder meer dan 4.100 Nederlanders.
    13/06/25
    Exclusief voor leden
    Meer aanlegmogelijkheden voor recreatievaart in Laag-Holland
    Er komen 26 zogenaamde ‘landvasten’ in de regio Laag-Holland. Dit zijn openbare aanlegsteigers. In de Purmerringvaart is onlangs de eerste geplaatst, speciaal bedoeld voor de kleine recreatievaart. Deze zogenoemde ‘landvast’ is geschikt voor sloepen, fluisterboten en in sommige gevallen ook voor kano’s en SUP’s.
    13/06/25
    Exclusief voor leden
    Albron en Hutten gaan samen verder als Hai
    Albron en Hutten hebben vandaag hun nieuwe gezamenlijke organisatienaam bekendgemaakt: Hai – Hutten Albron Impactmakers. De naam symboliseert de gelijkwaardige samenwerking tussen beide bedrijven en hun gedeelde ambitie om maatschappelijke impact te vergroten. Albron en Hutten blijven als losse merken actief in de cateringmarkt.
    13/06/25
    Corendon en Prijsvrij Vakanties/D-reizen hervatten samenwerking
    Corendon en de reisplatformen Prijsvrij Vakanties en D-reizen slaan opnieuw de handen ineen. Vanaf nu is het volledige reisaanbod van Corendon – inclusief de labels By June, Stip Reizen en GOfun – weer beschikbaar via de websites van Prijsvrij en D-reizen, evenals in de fysieke winkels van D-reizen.
    12/06/25
    Exclusief voor leden
    Texel krijgt betere kustbescherming
    Noord-Holland kiest voor 4 maatregelen die de zuidwestkust van Texel beschermen tegen hoogwater, de natuur versterken en ruimte geven aan recreatie.

    ||| Agenda |||

    19/06/25
    19/06/25 t/m 19-06-25: Online kennisevent: Ruimte voor recreatie, maar hoe dan?
    Nederland staat voor complexe opgaven die een zware druk leggen op de ruimte, de natuur en budgetten...
    24/06/25
    24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
    Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...
    25/06/25
    25/06/25 t/m 25-06-25: Vakbeurs Family Entertainment Centers
    Pleisureworld organiseert op woensdag 25 juni 2025 de Vakbeurs Family Entertainment Centers op ...
    27/06/25
    27/06/25 t/m 27-06-25: Beleidsmakersdag
    De Beleidsmakersdag staat zo vlak voor de vakanties in het teken van 'Vooruitwerken em verbinden ric...
    27/08/25
    27/08/25 t/m 27-08-25: CELTH Industry Day World Leisure Congress
    Het World Leisure Congress (WLO) komt na 13 jaar weer terug in Europa en voor het eerst naar Nederla...