Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 21-09-2016
Auteur: Marc Gerlings

Trend: Zwitserse destinaties omarmen fatbike

Trend: Zwitserse destinaties omarmen fatbike
©Zwitserland Toerisme

De Zwitserse bergen zijn in de winter niet meer uitsluitend het domein van de skiër. Ook hier vindt innovatie plaats. De uitvinding van de Amerikanen, de fatbike, is ook steeds vaker te zien in Zwitserland. Nu is die trend nog klein maar al wel een vast gegeven voor een drietal destinaties in Zwitserland.

De nieuwe trend ‘fatbiking’ verovert de Zwitserse winter en wordt steeds populairder, zowel bij actieve sporters als genieters. Op dikke banden gaat het veilig en met veel plezier door de sneeuw. Bestemmingen als Gstaad, Villars en Andermatt springen in op de trend en bieden hun gasten nu speciale pistes en evenementen.


De fatbike, of ook wel de sneeuwfiets, bestaat in zijn huidige vorm al 10 jaar en is een Noord-Amerikaanse uitvinding. Het oorspronkelijke doel was een fiets te bouwen die in de sneeuw kan rijden zonder daarin weg te zakken. Fatbikes staan op hele dikke banden die zacht zijn opgepompt. Dit heeft veel voordelen op veeleisend terrein met sneeuw, zand, modder en blubber. De fatbike heeft enkele jaren geleden zijn entree gemaakt in Zwitserland en wordt steeds populairder.


Snow Bike Festival in Gstaad
Van 19 tot 22 januari 2017 vindt in Gstaad het derde Snow Bike Festival plaats. Deelnemers uit de hele wereld doen mee aan het evenement, dat bestaat uit een race van 4 dagetappes, de ‘Eliminator Night Race’, de Fatbike & MTB Expo en veel feesten.
www.snowbikefestival.com


Nieuwe fatbike piste in Villars
Spectaculaire panorama’s en veel plezier gegarandeerd op de nieuwe fatbike piste van Bretaye naar Villars. De 4 kilometer lange piste wordt begin december 2016 geopend. Eenmaal per week kun je het fatbike avontuur combineren met een fondue in een bergrestaurant.
www.villars.ch


Fatbike tocht bij volle maan in Andermatt
Wanneer het volle maan is, ontstaat er een haast mysterieuze sfeer in de besneeuwde bergen. Het geeft een bijzonder effect, vooral als je dit kunt beleven tijdens een sportieve activiteit. Vier keer per winter organiseert fietsverhuurder Snowlimit in Andermatt een vollemaantocht voor fatbikers. De tweeëneenhalf uur durende toer voert door het Urserental in het Gotthardgebied.
http://snowlimit.ch/en/winter/fatbikes

Trefwoorden: trend, fatbike, alpen, Zwitserland, innovatie, toerisme, sport

CELTH




||| Nieuws |||

13/08/25
Exclusief voor leden
Bezoekers ARTIS mogen eetbare planten proeven
ARTIS kennen de meesten als een dierentuin maar het biedt ook een tuin voor eetbare planten. Meer dan 22.000 planten, afkomstig van 220 verschillende eetbare soorten staan in de botanische tuin. Niet alleen de planteneters in het park eten ervan, ook bezoekers mogen proeven.
13/08/25
Exclusief voor leden
Met voeten in hert zand wordt de skivakantie geboekt
Sinds half juli ligt het aantal last minute zonbestemmingen bij touroperator Sunweb bijna 15% hoger ...
13/08/25
IVN pleit voor versterken samenwerking in Nationale Parken
Het schrappen van de bezuinigingen op de Nationale Parken twee maanden geleden leidt tot verdere versterking van de samenwerking in de parken.
11/08/25
Exclusief voor leden
Zijn vrijetijdsvoorzieningen voor Nederlanders beter bereikbaar geworden?
Het CBS komt vandaag met interessante cijfers over de nabijheid van vrijetijdsvoorzieningen. De algehele conclusie is dat Nederlanders niet ver hoeven te reizen naar locaties met vrijetijdsaanbod. Hoe de nabijheid van deze voorzieningen zich de afgelopen tien jaar heeft ontwikkeld, hebben we ook bekeken.
11/08/25
Exclusief voor leden
Vakantie geen luxe maar cruciaal voor welzijn en geluk
Vakantie is meer dan alleen ontspanning: het speelt een essentiële rol in persoonlijke ontwikkeling, welzijn en relaties. Dat blijkt uit inzichten van drie wetenschappers van de Radboud Universiteit.
11/08/25
Financiële druk op poppodia ondanks stijgende inkomsten in 2024
Het gaat niet goed met de Nederlandse poppodia. De inkomsten stijgen flink maar de kosten nog veel harder. Dat heeft tot gevolg dat een kleine zestig procent van de poppodia in de verliezen zit.
11/08/25
Better Places zet AI in voor snellere en slimmere impactmeting van reizen
Reisorganisatie Better Places maakt een grote stap in het verduurzamen van reizen door artificiële intelligentie (AI) in te zetten voor het meten van de impact van haar reizen.
06/08/25
Citymarketing als structureel instrument voor toekomstbestendig Alkmaar
In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen roept Stichting Hart van Noord-Holland beleidsmakers op om structureel te investeren in citymarketing. De organisatie, verantwoordelijk voor de citymarketing van Alkmaar, presenteert een integrale visie waarin bezoekers, bewoners, bedrijven en talenten centraal staan. Het doel: een aantrekkelijke, leefbare en economisch vitale gemeente.

||| Agenda |||

27/08/25
27/08/25 t/m 27-08-25: CELTH Industry Day World Leisure Congress
Het World Leisure Congress (WLO) komt na 13 jaar weer terug in Europa en voor het eerst naar Nederla...
03/09/25 t/m 07-09-25
03/09/25 t/m 07-09-25: Hiswa te Water 2025
In 2025 viert de Hiswa te Water haar 40ste editie in de sfeervolle Batavia Haven in Lelystad. Na een...
11/09/25
11/09/25 t/m 11-09-25: Atlasfestival 2025 –Vitamine L: de Leefomgeving als ingrediënt voor Gezondheid
Het Atlasfestival 2025 staat in het teken vanVitamine L– de leefomgeving als bron van gezondheid. ...
22/09/25
22/09/25 t/m 22-09-25: Toerisme Top 2025
De Toerisme Top wordt dit jaar op maandag 22 september in Noord-Holland georganiseerd. Het thema is ...
01/10/25
01/10/25 t/m 01-10-25: Netwerk Editie Kampeerbranche
Na het succes van eerdere edities van het Duurzaamheidscongres introduceren we dit jaar een nieu...