Geplaatst op: 16-09-2016
Auteur: Marc Gerlings

Innovatie voor recreatiesector en Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug

Innovatie voor recreatiesector en Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug

Op dinsdag 11 oktober 2016 vindt met ondernemers uit de sector recreatie, toerisme en horeca een innovatiebijeenkomst plaats over en met Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug. Ze worden dan in korte tijd bijgepraat over de ontwikkelingen in het nationaal park. Onder meer wil de organisatie met deze bijeenkomst het gastheerschap rondom het park vergroten en de kwaliteit verbeteren.

Bijvoorbeeld over de plannen om het nationaal park uit te breiden tot aan het Gooimeer, of over de ambitie om nog meer te werken aan de promotie van de regio. Alle informatie over deze bijeenkomst staathier. Ben jij ondernemer op de Utrechtse Heuvelrug in de sector toerisme, horeca of recreatie? Kom dan ook op 11 oktober, van 10.00 en 13.30 uur word je bijgepraat, hoor je het laatste nieuws over het nationaal park, ontmoet je collega ondernemers en kun je (gratis) aanschuiven bij de afsluitende lunch in het Maarten Maartenshuis in Doorn.


Van gastheerschap tot marketing

Als ondernemer kun je tijdens de bijeenkomst aanschuiven aan drie verschillende tafels. Bij iedere tafel gaat een tafeldame of –heer in gesprek met de ondernemers. Eén van de gesprekstafels gaat over de cursus gastheerschap die op 27 oktober a.s. van start gaat. Aan deze tafel is het IVN de tafelleider. Tijdens de cursus gastheerschap (van vier dagdelen) worden ondernemers opgeleid tot ambassadeur voor de omgeving. Deelnemers krijgen informatie over de regio, bijvoorbeeld over de ontstaansgeschiedenis, natuur en cultuurhistorie. Maar er wordt vooral buiten gekeken. Tijdens iedere bijeenkomst worden de mooie en bijzondere plekken in het nationaal park ontdekt. Ondernemers kunnen aan tafel vragen stellen over deze cursus, cursusmateriaal bekijken en meer horen over de inhoud van de cursus.


Een andere tafel gaat over de marketing en promotie van de regio. Hier is het Regionaal Bureau voor Toerisme de tafelleider en wordt in gesprek gegaan over hoe de regio nog beter gepromoot kan worden en hoe de samenwerking versterkt kan worden.


Heuvelrug, bron van natuur en cultuur
Bij de derde tafel is de voorzitter van het nationaal park, Janine Caalders, tafeldame. Zij praat ondernemers bij over de plannen om het nationaal park uit te breiden, maar ook over de aanstaande verkiezing van het mooiste natuurgebied van Nederland. Ook de Heuvelrug heeft zich aangemeld voor deze verkiezing, met het thema: Heuvelrug, bron van natuur en cultuur. Zij hoort graag van ondernemers hoe zij denken over de uitbreiding, waar ze kansen zien voor zichzelf en of er vragen zijn over de verkiezing.


Aanmelden kan hier, wel voor 4 oktober inschrijven. Voor vragen kun je terecht bij Stefanie Boomsma van het IVN (s.boomsma@ivn.nl).
Trefwoorden: nationaal park, Utrecht, innovatie, marketing, gastheerschap, recreatie

CELTH



||| Nieuws |||

01/02/26
Consumenten en experts bepalen de Leukste Uitjes van Nederland
Op donderdag 12 februari worden de winnaars van de leukste uitjes per provincie en landelijk bekend gemaakt tijdens de vakbeurs Dagrecreatie Live in Gorinchem. Deze verkiezing van het Leukste Dagje Uit is een voortzetting van het initiatief dat de ANWB de afgelopen jaren had neergezet.
01/02/26
Kim Nooyens wint eerste award Kleinschalige Reisorganisatie bij Reisgala
Tijdens het Reisgala op 31 januari is voor het eerst een award voor Kleinschalige Reisorganisatie uitgereikt. De prijs ging naar Reisbrigade, aangesloten bij de Vereniging van Kleinschalige Reisorganisaties (VvKR).
29/01/26
Exclusief voor leden
Hoogste punt bereikt uitbreiding terminal Eindhoven Airport
Met het leggen van een houten dakligger door bouwopzichter Ruud Hendriks van Eindhoven Airport en uitvoerder Perry van der Wijst van Heijmans werd vandaag officieel het hoogste punt van de uitbreiding van de terminal van Eindhoven Airport bereikt.
29/01/26
Exclusief voor leden
Drie raden kijken kritisch naar leefomgeving en gezondheid
De Raad voor de leefomgeving en infrastructuur (Rli), de Raad voor het Openbaar Bestuur (ROB) en de Raad voor de Volksgezondheid & Samenleving (RVS) starten gezamenlijk een nieuw adviestraject als vervolg op het advies ‘Elke regio telt!’ uit 2023. De combinatie leefomgeving en gezondheid wordt doorgelicht en daarmee raakt het recreatie in de buurt.
28/01/26
Caroline Bremner versterkt het team van Travel Foundation
Travel Foundation stelt Caroline Bremner aan als Data Insights Specialist. Ze brengt bijna 30 jaar ervaring in reisonderzoek en strategische toekomstverkenning in toerisme met zich mee.
28/01/26
Exclusief voor leden
Arriva verandert managementstructuur
Per 1 februari 2026 vindt er een wijziging plaats in de directie van Arriva Nederland. Anne Hettinga zal per 1 februari na ruim 25 jaar, waarvan bijna 20 jaar als CEO, zijn functie bij Arriva Nederland neerleggen. Hij verlaat Arriva echter niet, hij blijft lid van de Executive Board van Arriva Group. Het Nederlandse management gaat over naar de Arriva Group.
28/01/26
De smaak van gastvrijheid: hoe culinaire ervaringen het toerisme veranderen
Vroeger was een vakantie geslaagd als je de belangrijkste bezienswaardigheden had gezien. Tegenwoordig zoeken reizigers en recreanten naar iets meer: een complete beleving. En wat is een meer fundamenteel onderdeel van een beleving dan eten? De culinaire ervaring is geëvolueerd van een noodzakelijkheid tot een van de belangrijkste pijlers van modern toerisme. Voor professionals in de sector is het niet langer een vraag óf je aandacht besteedt aan eten, maar hóé je het inzet om onvergetelijke herinneringen te creëren.
27/01/26
Sven Versteeg nachtburgemeester van Nederland
Tijdens het Horecava-nieuwjaarsfeest ‘MOOI! 2026’, is Sven Versteeg uitgeroepen tot Nachtburgemeester van Nederland 2026.

||| Agenda |||

12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live: het nieuwe ontmoetingspunt voor ondernemers in de dagrecreatie
Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
13/02/26 t/m 15-02-26
13/02/26 t/m 15-02-26: Fiets en Wandelbeurs
De Fiets en Wandelbeurs 2026. Drie dagen vol inspiratie, routes, outdoormateriaal, lezingen en vakan...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
22/04/26 t/m 23-04-26
22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...