Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 11-08-2016
Auteur: Ton Vermeulen
Nrit Media

Groningen Airport Eelde verliest veel passagiers

Groningen Airport Eelde verliest veel passagiers

Het lijkt wel of van de Nederlandse luchthavens Groningen Airport Eelde het eerste slachtoffer is van de geopolitieke instabiliteit en terrorisme. De eerste jaarhelft verloor de luchthaven een vijfde van haar passagiers. Andere regionale luchthavens groeiden juist of wisten zich te stabiliseren.


De luchthaven van het noorden verwerkte in de eerste zes maanden van dit jaar 68 duizend passagiers, dat waren er 18% minder dan in dezelfde periode van 2015. De luchthaven had in het begin van dit jaar vooral last van recente politieke ontwikkelingen in Turkije en de vluchtelingencrisis in Griekenland en Turkije eerder dit jaar waardoor vluchten naar Kos en Turkije moesten worden geschrapt.


Ook in mei en juni verloor Groningen-Eelde veel passagiers (10.117). Nog in de zomer moest Corendon een vlucht naar Bodrum schrappen en nu heeft Corendon aangekondigd om ook de laatste vlucht naar deze bestemming uit het schema te halen. Positief is dat vanaf 19 september SAS twee maal per dag op de hub Kopenhagen gaat vliegen.


Maastricht-Aachen verwerkte 17% meer passagiers, Rotterdam bleef stabiel en Eindhoven verloor weliswaar 1% maar daar was in juni de luchthaven vanwege onderhoud aan de baan enkele weken gesloten.


Tabel 1: Passagiers op Nederlandse luchthavens, 1e halfjaar 2015-2016


Passagiers Mutatie
Amsterdam Airport Schiphol 29.662.412 10%
Rotterdam The Hague Airport        822.659 0%
Eindhoven Airport 2.043.973 -1%
Maastricht Aachen Airport 98.911 17%
Groningen Airport Eelde 67.745 -18%
Totaal luchthavens van nationaal belang   32.695.700 9%

Bron: CBS


Trefwoorden: Luchtvaart, luchthavens

CELTH



||| Nieuws |||

11/07/25
De fuik van nepadvertenties voor vakanties
Cybercriminelen zetten online advertenties in om vakantiegangers op te lichten. Mensen die dit niet op tijd door hebben, lopen het risico om aan oplichters allerlei persoonlijke informatie of creditcardgegevens prijs te geven. Daarom is het belangrijk dat mensen altijd eerst de officiële contactinformatie van reisorganisaties checken voordat ze contact opnemen.
11/07/25
Bosbranden en hitte in zuidelijk Europa
Het Rode Kruis waarschuwt vakantiegangers die dit weekend naar zuidelijk Europa trekken. De hulporganisatie roept mensen op om goed voorbereid met vakantie te gaan. Met flinke bosbranden en zeer hoge temperaturen in Frankrijk, Spanje, Griekenland en Turkije ligt een noodsituatie deze zomer op de loer.
10/07/25
Exclusief voor leden
Madurodam opent grootste attractie ooit: De Windjager
Madurodam in Den Haag heeft vandaag haar nieuwste en grootste overdekte attractie geopend: De Windjager. Deze innovatieve dark ride laat bezoekers op meeslepende wijze ervaren hoe Nederland al eeuwenlang de kracht van de wind benut.
10/07/25
RBT Heuvelrug & Vallei heeft veel bereikt in 2024 maar ook uitdagingen in jubileumjaar
Het Regionaal Bureau voor Toerisme Heuvelrug & Vallei heeft een prima 2024 achter de rug. Dat blijkt uit het onlangs gepubliceerde jaarverslag.
10/07/25
TopParken opent eerste indoor Funzone op Bospark Ede
TopParken heeft afgelopen zaterdag haar eerste indoor Funzone geopend op Bospark Ede. De feestelijke opening trok veel belangstelling van vakantiegasten, woningeigenaren en medewerkers. De nieuwe speelfaciliteit is niet alleen toegankelijk voor parkbezoekers, maar ook voor mensen van buitenaf.
10/07/25
Eerste Escape Tour gelanceerd in DrentheRoutes-app
Tijdens een feestelijke bijeenkomst bij Breeland Recreatie in Annen is de eerste Escape Tour in de DrentheRoutes-app officieel gelanceerd. Wethouder Richard Heling van de gemeente Aa en Hunze gaf het startsein voor deze nieuwe recreatieve belevenis: een app-gestuurde speurtocht in de buitenlucht.
10/07/25
Bezuiniging van 24 miljoen euro op nationale parken definitief van de baan
De voorgenomen bezuiniging van op de Nationale Parken in Nederland is definitief geschrapt. De bezuiniging, die in eerste instantie was opgenomen in de Voorjaarsnota, leidde tot grote zorgen bij natuurorganisaties, provincies en terreinbeheerders.
10/07/25
Exclusief voor leden
Europeanen willen sneller en beter spoorvervoer
Een ruime meerderheid van de Europeanen vindt dat het spoorvervoer tussen EU-landen dringend verbeterd moet worden. Dat blijkt uit een nieuwe peiling van Polling Europe onder ruim 5.000 inwoners van de 27 EU-lidstaten