Geplaatst op: 22-07-2016
Auteur: Wouter de Waal
VVV Texel

7x Praktijk van productpositie naar klantervaring in toerisme

Contentmarketing: de Heilige Graal in Destinatiemarketing

7x Praktijk van productpositie naar klantervaring in toerisme

Wouter de Waal, directeur VVV Texel is in de afgelopen jaren bijna helemaal overgestapt naar contentmarketing. Hij wil graag zijn ervaringen en 7 praktijkvoorbeelden delen.


Verkocht ik maar Pindakaas

Ik heb weleens geschreven dat het gemakkelijker is pindakaas te verkopen dan een gebied of regio. Dat komt door de gelaagdheid van de gebieden. Een gebied bestaat niet uit het gebied alleen, maar uit een groot aantal onderliggende, kleinere gebieden. Van regio, naar stad, naar een dorp, straat en bedrijf. En elk gebied heeft zijn eigen belang, mening, budget en ambitie. Dat maakt het voor grotere gebieden vaak lastig om effectief marketing te bedrijven. Hordes wethouders, statenleden, ambtenaren, ondernemers en anders betrokkenen zien zich als specialist en hebben vaak een mening. Welkom in de wereld van destinatiemarketing.

Verkoop je pindakaas, dan maak je een rechttoe rechtaan marketing en het communicatieplan, budget erbij en klaar. De potten vliegen de deur uit. Inmiddels ben ik niet meer zo overtuigd van mijn mening. Steker nog, ik ben heel blij dat ik een gebied mag verkopen in plaats van een pot pindakaas.


Overkill

We leven in een door communicatie en commerciële boodschappen overheerste wereld. Tel je ook productverpakkingen als reclame, dan komen Nederlanders volgens berekeningen van mediaspecialist John Faasse gemiddeld 1.546 promotie-uitingen per dag tegen. Het helpt niet meer om te zeggen hoe geweldig je bent. Dat valt niet meer op ...

Dit artikel is exclusief voor leden van het NRIT Media Vrijetijdsplatform.
Het complete artikel lezen? Log dan in of word lid.
E-mailadres:
Wachtwoord:

Wachtwoord vergeten? - Lid of abonnee en nog niet geregistreerd?

Geen lid van het NRIT Media Vrijetijdsplatform? Word hier lid

 Proeflidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform
Jaarlidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform
Bedrijfslidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform

Stopt automatisch
Compleet individueel
lidmaatschap
Compleet bedrijfs-lidmaatschap
Lidmaatschap NRIT Media Vrijetijdsplatform90 dagen365 dagen365 dagen
Onbeperkt digitaal toegang tot alle content Kennisbank
Nieuwsbrief NRIT Actueel
Recreatie & Toerisme
Vrijetijdstudies
Toegang zonder inloggen
€ 45,-
€ 165,75 per jaarVanaf € 331,50 per jaar
Probeer nu
Bestel nu
Bestel nu

Gerelateerde berichten:

  • Geen gerelateerde berichten.
  • CELTH



    ||| Nieuws |||

    04/03/26
    ITB Berlijn: Airbnb ontwikkelt zich voor alle reiservaringen
    Op de vakbeurs ITB Berlin gaf strateeg van Airbnb, Nathan Blecharczyk, commentaar hoe het bedrijf AI...
    02/03/26
    Exclusief voor leden
    Slimme ticketing helpt Klimrijk Brabant
    Klimrijk Brabant opende zaterdag 28 februari het nieuwe klimseizoen. Dankzij een vernieuwd ticketconcept kunnen bezoekers voortaan de hele dag terecht op de klimparcoursen én bij diverse speel- en beweegactiviteiten.
    02/03/26
    Omzet hotels groeide in 2025 met 2,3 procent
    De omzet van de horeca groeide in het vierde kwartaal van 2025 met 3,2 procent ten opzichte van het vierde kwartaal van 2024, meldt het CBS. De omzet van logiesverstrekking lag 0,5 procent hoger, de omzet van eet- en drinkgelegenheden was 4,2 procent hoger.
    02/03/26
    Exclusief voor leden
    Opening Gronings Kinderbos Sellingen
    Sellingen krijgt als eerste plaats in de provincie Groningen een eigen Kinderbos. Op zaterdag 7 maart 2026 planten kinderen samen met hun familie de eerste stukjes bos. De bomen die 7 maart worden geplant, zijn een cadeau gedaan door Waterbedrijf Groningen.
    27/02/26
    Leiden wil Culturele Hoofdstad 2033 worden
    In de nieuwste aflevering van Leisuretalk spreekt onze Mincke Pijpers van Leiden&Partners met Richard Otten over de positionering van Leiden. Geen standaard citymarketingverhaal, maar een open gesprek over koers houden in een stad vol belangen en ambities.
    27/02/26
    Landschapstriënnale ziet in water forse uitdaging
    In september 2026 vormt Arnhem het decor van de Landschapstriënnale, de driejaarlijkse manifestatie over de toekomst van ons landschap. Het thema van deze editie is ‘Op Waterbasis’.
    26/02/26
    Beheer Diemerbos tijdelijk geregeld
    Het beheer van het Diemerbos is voor de jaren 2026 en 2027 geregeld maar een structurele oplossing is er niet. Door deze afspraak blijft het bos de komende 2 jaar schoon, veilig en toegankelijk voor bezoekers.
    26/02/26
    Exclusief voor leden
    Versnelling digitale oplossingen in vervoer en mobiliteit
    Mobiliteit maakt een versnelling in digitale oplossingen door blijkt vlak voor de vakbeurs Intertraffic Amsterdam 2026. Het autonoom rijden, oplossingen voor parkeren en druk op de binnensteden leiden naar nieuwe verbanden.

    ||| Agenda |||

    05/03/26
    05/03/26 t/m 05-03-26: Ruimtelijk-economisch sturen op brede welvaart kan wél
    Ruimtelijk-economisch sturen op brede welvaart kan wélVoor een evenwichtige stedelijke ontwik...
    09/03/26
    09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
    11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
    10/03/26
    10/03/26 t/m 10-03-26: Opendeurdag Experience Factory Antwerpen; Europa’s grootste Indoor FEC Attractie
    Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...
    02/04/26
    02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
    Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
    22/04/26 t/m 23-04-26
    22/04/26 t/m 23-04-26: Independent Hotel Show Amsterdam
    A firm fixture in the calendar of independent hoteliers and industry professionals alike, the show p...