Geplaatst op: 02-07-2016

Schiphol stapt met Lounge 2 een nieuwe wereld in

Schiphol stapt met Lounge 2 een nieuwe wereld in

Schiphol heeft vrijdagmiddag Lounge 2 geopend. Met de komst van de compleet vernieuwde lounge in het hart van de terminal speelt de luchthaven in op de veranderende behoeften en wensen van reizigers. Meer oog voor de menselijke maat, niet alleen voor volwassenen, maar ook voor kinderen.


De verbouwing van Lounge 2 is onderdeel van het Masterplan: een ingrijpende kwaliteitsverbetering van Schiphol om de capaciteit te vergroten en de efficiency en het comfort voor reizigers te verbeteren. Executive Vice President & Chief Commercial Officer van Schiphol Group André van den Berg: "We geven onze passagiers in het kader van 100 jaar Schiphol een prachtig cadeau. Het is een internationaal onderscheidende lounge geworden waar voor de reiziger niet één, maar zeven werelden open gaan.”


Zeven themawerelden

Lounge 2 is ingedeeld in zeven themawerelden waarin de reiziger centraal staat. Iedere themawereld biedt de reiziger beleving: van ‘Luxury’ tot ‘Family’ en van ‘Modern Dutch’ tot ‘Care & Wellness’. Midden op het centrale plein hangt een grote ‘levende’ klok (ontworpen door Maarten Baas) waar een man in werkkledij voortdurend bezig is de wijzers op tijd te krijgen en te houden. Echte bomen, verzonken in de vloer, ondersteunen het pleingevoel. In de Family World staat onder andere een groot kleurrijk speelvliegtuig waar kinderen zich heel even piloot kunnen voelen. Van den Berg: "We zijn er samen met onze partners in geslaagd in een beperkte ruimte een unieke beleving neer te zetten. Het is een plek geworden waar reizigers zelf de hoofdrol spelen. Waar je met een glimlach op je gezicht je reis begint of vervolgt. Daar ben ik erg trots op.”



Vertrekkende passagiers overzien bij binnenkomst alle zeven werelden in één oogopslag. Elke themawereld kenmerkt zich door eigen materiaalgebruik, design en is voorzien van bijpassende services, zoals zitgebieden, horecagelegenheden en winkels. Voor de inrichting is voornamelijk gebruik gemaakt van duurzame materialen zoals houtwerk met het FSC-keurmerk en ledverlichting van Philips Lighting in samenwerking met ENGIE Services.


Europe’s Preferred Airport

De ambitie van Schiphol Group is om de luchthaven Schiphol te ontwikkelen tot Europe’s Preferred Airport: de voorkeursluchthaven voor reizigers, airlines en logistieke dienstverleners. Jaarlijks reizen ruim 15 miljoen mensen via Lounge 2. Meer dan de helft (61%) hiervan stapt over op Schiphol. Voor de overige reizigers is Schiphol het startpunt van hun reis. Door de verbouwing is er ongeveer 20% aan winkel- en horecaruimte bijgekomen. De totale oppervlakte op de eerste en tweede verdieping van Lounge 2 is nu ca.16.000 m2.







Trefwoorden: luchtvaart, luchthavens, beleving, comfort

CELTH



||| Nieuws |||

13/05/26
Exclusief voor leden
Kompas stapt in reis- en festivalmarkt
Kompas Publishing heeft op 12 mei reisplatform Reisjunk overgenomen. Op 1 mei nam de uitgeverij het op evenementen gerichte Festival Fans over. Jaarlijks trekt het festival platform rond de 5 miljoen bezoekers.
13/05/26
5 redenen waarom Ibiza zo populair is onder vakantiegangers
Ibiza is al jarenlang een geliefde vakantiebestemming. Ieder jaar reizen duizenden vakantiegangers af naar het Spaanse eiland voor een welverdiende vakantie. Maar waarom is Ibiza toch zo populair en waarom hoort deze bestemming absoluut op jouw vakantielijstje? Wij zetten hieronder vijf redenen op een rij!
13/05/26
DelfSail gastevenement voor Tall Ships Races 2029
DelfSail is geselecteerd als een van de gaststeden voor The Tall Ships Races 2029. Sail Training International (STI) heeft vandaag het parcours voor deze prestigieuze internationale race bekendgemaakt.
13/05/26
Aantal verdrinkingen daalt licht
Het afgelopen jaar zijn in Nederland 100 inwoners omgekomen door accidentele verdrinking. Dat zijn er 13 minder dan een jaar eerder. De recreatiesector is altijd waakzaam als het om recreatie in en rondom water gaat.
12/05/26
Lufthansa koopt twintig Airbus A350-900
De Raad van Commissarissen van Deutsche Lufthansa AG heeft tijdens haar vergadering gister de bestelling van in totaal 20 nieuwe lAirbus vliegtuigen goedgekeurd. De Raad van Bestuur had eerder al besloten om tien Airbus A350-900's en tien Boeing 787-9's te bestellen.
12/05/26
Exclusief voor leden
LeadingCampings maakt inspirerend boek
De 48 LeadingCampings maakten in aanloop naar het kampeerseizoen van 2026 een inspirerend koffietafelboek Northern Escapes.
12/05/26
Exclusief voor leden
Jaarbeurs verandert naam naar Royal Dutch Jaarbeurs
De Jaarbeurs in Utrecht gaat ook Nederland wat bekender maken nu het de naam verandert naar Royal Dutch Jaarbeurs. De groeiende internationale activiteiten zorgden voor de naamwissel.
12/05/26
Japanse herstellende reismarkt naar Europa
De European Tourism Association (ETOA) organiseerde recent een webinar waarin specialisten de ontwikkelingen op de Japanse markt voor toerisme naar Europa bespraken.

||| Agenda |||

19/05/26
19/05/26 t/m 19-05-26: Kennistafel 6: FEC uitje op vakantie
Van vakantiepark naar leisure-hub met een verhoogde gastbeleving dinsdag 19 mei 2026 Vakan...
26/05/26
26/05/26 t/m 26-05-26: Masterclass Interne Gastvrijheid
Hoe ga je om met alle 'lastige' (jong) medewerkers? Wat is het fundament voor succes? dinsdag 2...
28/05/26
28/05/26 t/m 28-05-26: LDA Kennisdag 2026 - Verhalen vertellen met data
Hoe vertaal je complexe data en analyses naar een begrijpelijk, overtuigend verhaal en maak je daarm...
09/06/26
09/06/26 t/m 09-06-26: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2026
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
10/06/26 t/m 13-06-26
10/06/26 t/m 13-06-26: International Adventure conference
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...